Nacházíte seÚvod » Pro studenty » Aktuality

Uctění památky významného maďarského básníka 20. století na SPŠ textilní v Liberci

6. 11. 2019

Dne 4. 11. se konala na SPŠ textilní v Liberci vzpomínková akce u příležitosti 75. výročí úmrtí významného maďarského básníka Miklóse Glattera Radnótiho, který na této škole v minulosti studoval.

Návštěva v firmy Saint-Gobain Adfors v Litomyšli

25. 10. 2019

Dne 24. 10. 2019 se vypravila skupina studentů doprovázená učiteli odborných předmětů do firmy Saint-Gobain Adfors v Litomyšli. Tato firma se specializuje na výrobu a zpracování skleněných vláken. Celou továrnou je ochotně provedl technolog tkalcovny Ing. Jan Vondruška, který je bývalým studentem naší školy. Ojedinělou technologii výroby skleněných vláken sledovali studenti s velkým zájmem a nové poznatky uplatní při dalším studiu.

Škola odpovědného spotřebitele 2019

19. 9. 2019

Ve středu 18. 9. 2019 se žáci naší školy ze třídy O3T zapojili do programu, který byl zaměřený na finanční gramotnost studentů středních škol. Akce se konala v odpoledních hodinách a byla naplněna zajímavými a užitečnými informacemi zárukách, uplatňování reklamací, prodeji cestovních zájezdů, či nákupu mimo kamenné prodejny. Žáci měli také možnost zkusit uplatnit práva spotřebitele na předem dané situaci a poté následně prodiskutovat s paní Křížovou, která celým program provázela a prezentovala.

Autor článku: Lenka Brabcová, žákyně O3T

Soutěž ODĚV A TEXTIL, LIBEREC 2019

18. 9. 2019

Naše škola se tak jako v předešlých ročnících stala spoluorganizátorem 6. ročníku soutěže pro základní a střední školy v textilní a oděvní tvorbě

ODĚV A TEXTIL, LIBEREC 2019.

Členky spolku, hlavního organizátora soutěže, paní Alenu Benešovou, paní Alenu Purmovou a paní Janu Kočí po desetiměsíčních přípravách čekalo milé překvapení  - pomoc všech učitelů naší školy při samotné organizaci toho jednoho veledůležitého dne, samotného konání soutěže.

Ten den s velkým D se konal v úterý 17. září 2019. I když program soutěže hlásil, že začátek soutěže je stanoven na 9. hodinu, pracovní den  pro všechny začal někomu o hodinku dříve, někomu o dvě hodinky dříve. Přípravy vrcholily, soutěžící přijížděli, desetičlenné porotě se vařilo kafíčko, ...

Pět minut po deváté vše vypuklo. Soutěž "otevřela" uvítací módní přehlídka naší školy a poté slavnostní přestřižení stuhy Terezou Huberovou, žákyní 2. ročníku naší školy a zároveň tváří 6. ročníku soutěže. Pár uvítacích zdravící a šlo se na to ... Základní školy se svojí tvorbou nastavily laťku velmi vysoko. Kolekce středních škol, které následovaly poté, měly velmi ztíženou pozici. Ale ustály. Kolekce všech škol byly velmi nápaditě zpracované a porota byla velmi spokojená.

Celý článek o soutěži

Harmonizační dny 1. ročníků, aneb jak jsme se seznámili

12. 9. 2019

Začátek každého nového školního roku je pro žáky prvních ročníků ve znamení seznamování. Žáci se seznámí mezi sebou navzájem a poznají i své třídní učitele. Letos se harmonizační dny konaly již ve dnech 9. - 10. 9. a tradičně v ubytovně DDM Větrník v Oldřichově v Hájích.

Imatrikulace

9. 9. 2019

První den na naší škole se odvíjel v duchu ryze slavnostním. V prostorách multimediálního sálu KULK naši pedagogové za účasti žáků vyšších ročníků připravili slavnostní uvítání žáků 1. ročníků. Žáci složili slavnostní imatrikulační slib a převzali malou pozornost.


28. únor – nejen poslední den měsíce …..

20. 3. 2019

ale také den setkání našich studentů ruského jazyka (jako 2. volitelného jazyka) se studenty přímo z Ruska, kteří se v prostorách naší školy vzdělávají jeden rok v českém jazyce.

Setkání, které probíhalo v učebně po dobu 2 hodin a kde nechybělo ani pohoštění, bylo více než neformální. Čas strávený společenskými aktivitami, vzájemným poznáváním a dvoujazyčnou komunikací, občas doplněnou „body language“, se všem líbil. Vždyť ne každý den mají žáci možnost se živě setkat s příslušníkem jiné kultury. Už se těšíme na příští rok!

Mgr. Ivana Havlíková

Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek aneb literární maraton 2019

12. 2. 2019

Po loňském Alchymistovi brazilského bestselleristy Coelha jsme letos zvolili titul z české literatury. Volba padla na vítěznou knihu ankety Kniha mého srdce, kterou se stal Saturnin od Zdeňka Jirotky.

A tak jsme celý den strávili s Jirotkovými hrdiny: nevyzpytatelným sluhou Saturninem a jeho pánem, krásnou slečnou Barborou, komickou tetou Kateřinou, líným Miloušem a dalšími postavami tohoto svěžího díla.

Od prvního vydání r. 1942 už uběhlo hodně času, ale své fanoušky si kniha stále nachází. A pokud by někoho zajímalo, jak si hrdinové vedli v dalším životě,  může sáhnout po volném pokračování Saturnin se vrací od Miroslava Macka.

Studenty přišli ve čtení podpořit i kantoři a celá akce se nesla v příjemném duchu.

Organizátorky Eva Zajíčková a Zuzana Pechová děkují všem, kteří se zúčastnili.

 

Předvánoční Drážďany 2018

17. 12. 2018

Jako každý rok jsme se i tentokrát vydali za vánoční atmosférou do saských Drážďan, letos pro velký zájem hned dvakrát. Tradičně jsme začali výpravu v Novém městě, kde jsme se jako vždy vyfotili pod sochou Augusta II. Ve Starém městě jsme tentokrát navštívili i Rezidenční zámek. Zde jsme měli možnost zhlédnout zajímavou výstavu historických oděvů. Za prohlížení mnoha památek jako je kostel Frauenkirche, galerie Albertinum nebo Zwinger, jsme prošli hned několik trhů. Někteří využili možnosti ochutnat místní speciality, nebo se vydali shánět poslední vánoční dárky. Na konci naší cesty byli už všichni vánočně naladěni, ať už to bylo kouzlem adventních trhů, nebo možností vánočních nákupů, kterou každý s radostí využil.
Alice Kudláčková, žákyně O3

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE ZNÁ SVÉ LETOŠNÍ VÍTĚZE

13. 12. 2018

Školní kolo 45. ročníku Olympiády v českém jazyce proběhlo v tradičním předvánočním termínu a přilákalo účastníky ze všech ročníků. Soutěže se na naší škole zúčastnilo 10 studentů. Rozhodující se pro celkový výsledek ukázal úspěch v první části.  Šest otázek z mluvnice prověřilo vědomosti soutěžících z nejrůznějších oblastí mateřštiny.

BLUE DENIM DAY

4. 10. 2018

Děkuji všem, kteří se zúčastnili a podpořili fajn akci.


Praha byla opět naše

27. 9. 2018

Již tradičně žáci naší školy jezdí na odborně zaměřené exkurze do Prahy. Žákyně třídy O3 se tentokrát seznámily s historií památek areálu Pražského hradu, prohlédly si interiéry vybraných pamětihodností např. katedrály sv. Víta, Královského paláce, obdivovaly malebnost Nerudovy ulice, monumentální barokní chrám sv. Mikuláše, Karlův most a Staroměstské náměstí.

„ODĚV A TEXTIL, LIBEREC 2018“ : VYDAŘENÝ ROČNÍK

20. 9. 2018

Už popáté se sjeli mladí módní tvůrci z celé republiky a Slovenska do Liberce na soutěž „Oděv a textil, Liberec 2018 aneb Bez textilu by nebylo oděvu“. V prostorách Technické univerzity Liberec, které byly ke konání akce zapůjčeny Fakultou textilní, předvedli módní kolekce žáci základních a středních škol. Akce byla podpořena z Fondu vzdělávání Statutárního města Liberec a z rozpočtu Libereckého kraje. V přízemí a předsálí univerzity probíhaly doprovodné akce – Festival uměleckoprůmyslových škol a textilní workshopy, které připravili žáci SPŠ textilní. Díky projektu EDTEX, jehož cílem je propojení moderního textilního vzdělávání a praxe, se jako čestní hosté akce zúčastnili zástupci Polska, Španělska a Portugalska.

Projekt NAKAP

20. 9. 2018

LOGO NAKAP

HARMONIZAČNÍ DNY 1. ROČNÍKŮ, aneb jak jsme se seznámili

19. 9. 2018

Za krásného letního počasí dorazili do Oldřichova v Hájích noví žáci naší školy, aby se vzájemně lépe poznali, a to i se svými třídními učitelkami, Ing. Lucií Holou a Bc. Petrou Sadílkovou. Tentokrát se harmonizační dny konaly již ve dnech 5. -7. 9.

SLAVNOSTNÍ IMATRIKULACE NOVÝCH STUDENTŮ

6. 9. 2018

Slavnostní začátek nového školního roku čekal na studenty letošních prvních ročníků a jejich třídní učitelky – ing..Lucii Holou (třída 01) a Bc. Petru Sadílkovou (01T). Za velkého diváckého zájmu byly v Multimediálním sálu  Krajského úřadu Libereckého kraje nové přírůstky SPŠT  uvedeny do studentského stavu.

Srdečný pozdrav od nové paní ředitelky

1. 8. 2018

Vážení současní i budoucí studenti,
vážení rodiče a přátelé školy,
milí hosté,

ráda bych Vám popřála klidný a pohodový zbytek prázdnin a spolu s paní zástupkyní Ing. Bc. Dagmarou Renčínovou i ostatnímu učiteli a zaměstnanci školy se na Vás těšíme v novém školním roce. Máme pro Vás připraveno několik zajímavých změn..., ale nepředbíhejme.

Těším se na shledání
Ing. Jana Kočí
ředitelka školy

Komisionální doplňkové a opravné zkoušky 27. 8. – 30.8. 2018

29. 6. 2018

Jmenování komisí pro komisionální zkoušky za školní rok 2017/2018

Začátek zkoušek v 9.00hod
27.8.-30.8.2018 termín pro 1.-4. ročníky (podle počtu zkoušek-4.ročníky mají přednost)
Student si u TU vyzvedne protokol a vyplní počty předmětů s označením doplňkové nebo opravné zkoušky

Student nejprve musí uzavřít doplňkové zkoušky (neklasifikováno) a teprve následně opravné (nedostatečné)!
V jednom dni může konat pouze jednu opravnou zkoušku!

VZOROVÁ MATURITNÍ PRÁCE Z ČESKÉHO JAZYKA

24. 5. 2018

Jako ohlédnutí se za jarním termínem maturitních zkoušek doporučujeme k přečtení dvě povedené písemné slohové práce s vysokým hodnocením CERMATU. Jejich autorkami jsou Vendula Menšíková z 04 a Markéta Peřinová z 04T.

OCHRANA OBYVATELSTVA V MIMOŘÁDNÝCH SITUACÍCH

17. 4. 2018

Projektový den

Dne 16. 4. 2018 měli žáci SPŠ textilní možnost vyzkoušet si zážitkovou formou poskytnutí první pomoci. Žáci 4. ročníku Střední zdravotnické školy v Liberci připravili 4 stanoviště, kde naši žáci ošetřovali cizí těleso v ráně, zastavovali tepenné krvácení, fixovali otevřenou zlomeninu, prováděli resuscitaci - masáž srdce atd. Všechna ošetření nacvičovali na figurantech s věrně namaskovanými zraněními.

Srdečný dík patří všem zúčastněným, jak kolegům ze SZŠ Liberec Mgr. Jitce Teplé, Mgr. Kamile Podobské a žákům ze zdravotnické školy za perfektní přípravu projektového dne a hladký průběh celé akce, tak i žákům naší školy, kteří se se zapálením zhostili nečekaných rolí záchranářů.

Mgr. Eva Zajíčková

Další setkání v rámci projektu Gemini

2. 4. 2018

Konečně jsme se dočkali a opět jsme se setkali s našimi německými kamarády z partnerské školy v Plauen. Od 21. 3. – 23. 3. 2018 jsme strávili společně 3 báječné dny plné akce, zážitků, besed a workshopů v klášterním areálu St. Marienthal nedaleko městečka Ostritz.

Ubytování ve dvoulůžkových pokojích v zrekonstruovaných hospodářských staveních dotvořilo zajímavou atmosféru klášterního prostředí. My jsme byli ubytování v bývalé mlýnici a naši němečtí kamarádi zase v teletníku. Obrovská, vkusně a účelově zařízená jídelna sloužila dříve jako kravín, v domě pro rodiny s dětmi byly ještě před několika málo lety zaparkovány traktory. V současné době obývá klášterní prostory ještě 9 jeptišek, s nimiž jsme se ale nesetkali.

Volba člena školské rady z řad zástupců nezletilých a zletilých žáků školy.

22. 3. 2018

Dle 167 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a v souladu s Volebním řádem pro volby do škoslkých rad základních, středních a vyšších odborných škol ze dne 15. 2. 2015

Systém Bakaláři

14. 3. 2018

Novinky v systému Bakaláři

Vzhledem k implementaci moderních zásad zabezpečení dat, postupujte pro přihlášení dle níže popsaných instrukcí.

Pro přihlášení do webové aplikace prosím klikněte zde: Bakaláři

Pro přihlášení pomocí mobilní aplikace prosím postupujte dle instrukcí:

Sbírka na útulek

24. 12. 2017

A je tu opět vánoční čas …

… a s ním i naše každoroční sbírka pro psí a kočičí mazlíčky „nikoho“ v libereckém útulku Archa. Našich 5525 Kč se ve Stráži u Liberce proměnilo v krmivo a pamlsky pro obyvatele útulku.
Vždyť v tento vánoční čas musíme myslet také na druhé - a nejen lidé potřebují naši pomoc.
Našim přáním bylo, aby se našli „páníčkové a paničky“ pro chlupaté a vděčné zvířecí přátele.

Na textilce „Ježíšek“ nadělil nové šicí stroje

23. 12. 2017

Na konci kalendářního roku si naši žáci mohli rozbalit nádherné dárky. Podařila se nám úžasná věc, získat nové šicí stroje ve špičkovém vybavení značky Brother do celé šicí dílny. Tak se mohou naši žáci seznámit s moderní technikou ve svém oboru. První šťastlivci již měli možnost se s novými stroji osobně seznámit a jejich nadšení předčilo očekávání pedagogů. Zbytek žáků se již, dle jejich slov, těší na leden, kdy budou moci zasednout za nový šicí stroj a sami si zkusit ten úžasný „koncert šití“.

Je to další krok k dosažení spokojenosti našich žáků a hlavně k jejich maximální připravenosti v jejich uplatnění na trhu práce.

stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se