Nacházíte seÚvod » Pro studenty » Aktuality

Aktuální zpráva pro maturanty - MZ podzim 2015

26. 6. 2015

Od dnešního dne do 7. července si žáci, kteří se přihlásili k podzimní maturitní zkoušce, mohou do kanceláře školy přijít zkontrolovat a podepsat výpis z přihlášky k MZ.

Sportovní kurz 3. ročníků

11. 6. 2015

Ve dnech 1. – 5. června se uskutečnil sportovně cyklistický kurz ve Vesci pod Kozákovem, kterého se zúčastnili studenti tříd 03 a 03T.

Přihlašování k podzimním maturitním zkouškám

26. 5. 2015

Přihlášky k podzimní maturitě (pro řádný i opravný termín) mohou uchazeči podávat nyní, nejpozději pak do 25. června prostřednictvím třídních učitelů - Ing. Benešové a Ing. Kočí.

JAK JSME OBJEVILI KAROLINU SVĚTLOU

11. 5. 2015

Dne 5. 5. 2015 se druhé ročníky s doprovodem Mgr. Pechové a Mgr. Zajíčkové zúčastnily tématického zájezdu Po stopách Karoliny Světlé.

Školní zájezd Miláno - Expo 2015

27. 4. 2015

Na začátku října 2015 pořádáme školní zájezd do italského Milána s návštěvou probíhající světové výstavy Expo. Studenti uvidí historické památky v centru města, butiky věhlasných módních značek a jeden den navštíví světovou výstavu.

Do Prahy za Blankou Matragi

25. 3. 2015

Díky projektu TechUp, který podporuje technické vzdělávání, jsme měli opět po roce možnost setkat se na komentované výstavě s módní návrhářkou Blankou Matragi.

Lyžařský výcvikový kurz 1. ročníků 2015

13. 3. 2015

Ohlednutí za letošním "lyžákem" v Pasekách nad Jizerou pro vás napsala Lucie Kaňuchová z O1T s pomocí svých spolužáků. Šikovní prváci dodali k článku také fotografie v téměř profesionální kvalitě.

Návštěva veletrhu Styl a Kabo v Brně

27. 2. 2015

Kdo z oděvářů, textiláků či jen fanoušků módy by se rád nepodíval na největší kontraktační veletrh ve střední a východní Evropě, kterým je právě Styl a Kabo v Brně? Vybraní studenti naší školy jej navštívili v pondělí 23. února. Jaké zážitky a zkušenosti si z Brna odvezli, se můžete dočíst v následujícím článku Anny Jandové ze třídy O1T.

Modeling - dřina, která stojí za to

26. 2. 2015

Anna Sanetrníková, studentka třídy 03, je už třetím rokem úspěšnou modelkou SPŠT a navíc výraznou tváří prezentující naši školu. Byla požádána, aby zrekapitulovala své zkušenosti modelky, a tak vznikl velmi zajímavý text, který si můžete přečíst. Neváhejte, jde o poutavé čtení.

Odborníci na TUL vyvinuli novou funkční textilii

21. 2. 2015

iDnes si všímá nového úspěchu vědců z Technické univerzity, kteří vyvinuli membránovou textilii s prozatím největší paropropustností. O jejich Nanomembrane čtěte ve článku na tomto odkazu.

SPŠ textilní ve světlech pasáže

14. 2. 2015

Střední průmyslová škola textilní připravila pro libereckou veřejnost v rámci unikátní výstavy Technika v kostce prezentaci studijních oborů Textilnictví a Oděvnictví. Poprvé se ve čtvrtek 12. února od 16 hodin v nákupní galerii Plaza konaly módní přehlídky spolu s ukázkami textilních exponátů a strojů. Celá akce se budou opakovat ještě po dva následující čtvrtky, 19. a 26.2., vždy od 16 do 17 hodin.

Lze přežít den bez technického textilu? - Článek Ing. L. Svodoby v Libereckém deníku

12. 2. 2015

Učitel odborných předmětů na naší škole Ing. Luboš Svoboda v tomto týdnu publikoval článek v Libereckém deníku, ve kterém se zamýšlí nad tím, zda bychom v dnešní době byli schopni zvládnout jeden běžný den bez technického textilu. Jestli vás toto téma zaujalo, celý text článu si můžete přečíst zde.

Účastníme se veletrhů STYL a KABO 2015

5. 2. 2015

STYL a KABO, které se konají dvakrát ročně, jsou největšími veletrhy módy, obuvi a koženého zboží v zemích střední a východní Evropy. Jsou místem, kde se setkávají odborníci i obchodníci z tohoto odvětví. SPŠ textilní se na letošním jarním veletrhu představuje jako partnerská instituce Atoku, a to výstavou dvou úspěšných kolekcí.

Poezie Miklóse Radnótiho ožívá na naší škole

5. 1. 2015

V předvánočním čase, dne 17. 12. , bylo na naší škole uspořádáno recitační pásmo z díla maďarského básníka Miklose Radnótiho, který na naší škole studoval v r. 1927/1928.

Připomenutí Mladého módního tvůrce na portálu EduLK

22. 12. 2014

Obrovského úspěchu SPŠT na módní soutěži v Jihlavě si všímá i portál o vzdělávání Libereckého kraje edulk.cz. Článek, který vítěznou kolekci kabátů připomíná, můžete číst na následujícím odkazu:

www.edulk.cz

V ADVENTU SE BAVÍME I POMÁHÁME

21. 12. 2014

Na naší škole máme rádi tradice. A tak se – jako každý rok – rozsvítil u hlavního vchodu krásný vánoční stromek a začal se odpočítávát čas do Vánoc.

Školní kolo Olympiády v českém jazyce

21. 12. 2014

Na počátku prosince se uskutečnilo školní kolo 41. ročníku Olympiády v českém jazyce.
Zúčastnilo se ho 14 soutěžících z celé školy. Uveřejňujeme výsledkovou listinu a vítěznou slohovou práci.
Alexandře Pappové (01T), Anně Sanetrníkové (03) a Anežce Škrnové (01), které se umístily na 1. - 3. místě, přejeme hodně štěstí v okresním kole.

Sbírka pro městský útulek 2014

19. 12. 2014

Již podesáté se v prosinci na naší škole uskutečnila finanční sbírka na opuštěná zvířata libereckého městského útulku.Zaměstnanci školy a studenti letos mezi sebou vybrali celkem 6174,-- Kč.

Výtvarník Josef Sazama vystavuje na Krajském úřadu v Liberci

4. 12. 2014

V pondělí 1.prosince 2014 proběhla ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje vernisáž výstavy "Tapisérie, koláže, obrazy a barevné kameny" výtvarníka Josefa Sazamy a jeho dcery Ivany. Pan Sazama spolupracuje s naší školou více než 15 let a v prostorách školních dílen vytváří svoje pozoruhodná díla.

Velký rozhovor s Lukášem Kaiserem, hráčem A-týmu FC Slovan Liberec

4. 12. 2014

Rozhovor s Lukášem Kaiserem (O4T) vedla studentka Lucie Kaňuchová z O1T, která je hráčkou ženského fotbalového týmu FK Baumit Čertice. Psala se středa 3. prosince, Lukáš měl krátcé po premiéře v nejvyšší lize za Slovan Liberec, a tak se není co divit, že otázky na něj od Lucky jen pršely. Nejprve podrobila Lukáše rychlému „dotazníku“, po kterém následovalo delší povídání.

Třídy O1 a O1T na zájezdu v Praze - díky projektu TechUp

3. 12. 2014

Ve čtvrtek 27. listopadu se uskutečnil zájezd prvních ročníků do Prahy. Tato akce byla podpořena finančními prostředky z projektu TechUp, který probíhá od loňského září. O zážitcích z tohoto se dočtete v následujících dvou studentských reportážích, za které děkujeme Anežce Škrnové z O1 a Veronice Dlabolové z O1T.

Skleněná noc Nový Bor 2014

26. 11. 2014

Organizátor akce, Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola v Novém Boru nás požádala o doprovodný program k již 7. ročníku Skleněné noci.

Příběhy bezpráví 2014

13. 11. 2014

Již tradičně v měsíci listopadu se naše škola zapojila do projektu „Jeden svět na školách“, pořádaný společností Člověk v tísni. Letošní akce připomíná 25. výročí sametové revoluce, která naší zemi přinesla vytouženou svobodu.

Slavnostní odhalení nové pamětní desky maďarského básníka Miklóse Radnótiho

10. 11. 2014

V sobotu dne 8. 11. 2014 odpoledne v 15.00h.se konala před vchodem naší školy vzpomínková slavnost u příležitosti 70. výročí tragického úmrtí básníka Miklóse Glattera Radnótiho, který studoval na naší škole v letech 1927 až 1928.

Fotografie z naší módní přehlídky na Educe

22. 10. 2014

Naše modelky a modelové zazářili na přehlídce na veletrhu Educa 2014 v liberecké Tipsport Aréně. Tyto fotografie nám poskytl Aleš Funke. Děkujeme.

stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se