Nacházíte seÚvod » Pro studenty » Aktuality

Lyžařský výcvikový kurz 1. ročníků 2015

13. 3. 2015

Ohlednutí za letošním "lyžákem" v Pasekách nad Jizerou pro vás napsala Lucie Kaňuchová z O1T s pomocí svých spolužáků. Šikovní prváci dodali k článku také fotografie v téměř profesionální kvalitě.

Návštěva veletrhu Styl a Kabo v Brně

27. 2. 2015

Kdo z oděvářů, textiláků či jen fanoušků módy by se rád nepodíval na největší kontraktační veletrh ve střední a východní Evropě, kterým je právě Styl a Kabo v Brně? Vybraní studenti naší školy jej navštívili v pondělí 23. února. Jaké zážitky a zkušenosti si z Brna odvezli, se můžete dočíst v následujícím článku Anny Jandové ze třídy O1T.

Modeling - dřina, která stojí za to

26. 2. 2015

Anna Sanetrníková, studentka třídy 03, je už třetím rokem úspěšnou modelkou SPŠT a navíc výraznou tváří prezentující naši školu. Byla požádána, aby zrekapitulovala své zkušenosti modelky, a tak vznikl velmi zajímavý text, který si můžete přečíst. Neváhejte, jde o poutavé čtení.

Odborníci na TUL vyvinuli novou funkční textilii

21. 2. 2015

iDnes si všímá nového úspěchu vědců z Technické univerzity, kteří vyvinuli membránovou textilii s prozatím největší paropropustností. O jejich Nanomembrane čtěte ve článku na tomto odkazu.

SPŠ textilní ve světlech pasáže

14. 2. 2015

Střední průmyslová škola textilní připravila pro libereckou veřejnost v rámci unikátní výstavy Technika v kostce prezentaci studijních oborů Textilnictví a Oděvnictví. Poprvé se ve čtvrtek 12. února od 16 hodin v nákupní galerii Plaza konaly módní přehlídky spolu s ukázkami textilních exponátů a strojů. Celá akce se budou opakovat ještě po dva následující čtvrtky, 19. a 26.2., vždy od 16 do 17 hodin.

Lze přežít den bez technického textilu? - Článek Ing. L. Svodoby v Libereckém deníku

12. 2. 2015

Učitel odborných předmětů na naší škole Ing. Luboš Svoboda v tomto týdnu publikoval článek v Libereckém deníku, ve kterém se zamýšlí nad tím, zda bychom v dnešní době byli schopni zvládnout jeden běžný den bez technického textilu. Jestli vás toto téma zaujalo, celý text článu si můžete přečíst zde.

Účastníme se veletrhů STYL a KABO 2015

5. 2. 2015

STYL a KABO, které se konají dvakrát ročně, jsou největšími veletrhy módy, obuvi a koženého zboží v zemích střední a východní Evropy. Jsou místem, kde se setkávají odborníci i obchodníci z tohoto odvětví. SPŠ textilní se na letošním jarním veletrhu představuje jako partnerská instituce Atoku, a to výstavou dvou úspěšných kolekcí.

Poezie Miklóse Radnótiho ožívá na naší škole

5. 1. 2015

V předvánočním čase, dne 17. 12. , bylo na naší škole uspořádáno recitační pásmo z díla maďarského básníka Miklose Radnótiho, který na naší škole studoval v r. 1927/1928.

Připomenutí Mladého módního tvůrce na portálu EduLK

22. 12. 2014

Obrovského úspěchu SPŠT na módní soutěži v Jihlavě si všímá i portál o vzdělávání Libereckého kraje edulk.cz. Článek, který vítěznou kolekci kabátů připomíná, můžete číst na následujícím odkazu:

www.edulk.cz

V ADVENTU SE BAVÍME I POMÁHÁME

21. 12. 2014

Na naší škole máme rádi tradice. A tak se – jako každý rok – rozsvítil u hlavního vchodu krásný vánoční stromek a začal se odpočítávát čas do Vánoc.

Školní kolo Olympiády v českém jazyce

21. 12. 2014

Na počátku prosince se uskutečnilo školní kolo 41. ročníku Olympiády v českém jazyce.
Zúčastnilo se ho 14 soutěžících z celé školy. Uveřejňujeme výsledkovou listinu a vítěznou slohovou práci.
Alexandře Pappové (01T), Anně Sanetrníkové (03) a Anežce Škrnové (01), které se umístily na 1. - 3. místě, přejeme hodně štěstí v okresním kole.

Sbírka pro městský útulek 2014

19. 12. 2014

Již podesáté se v prosinci na naší škole uskutečnila finanční sbírka na opuštěná zvířata libereckého městského útulku.Zaměstnanci školy a studenti letos mezi sebou vybrali celkem 6174,-- Kč.

Výtvarník Josef Sazama vystavuje na Krajském úřadu v Liberci

4. 12. 2014

V pondělí 1.prosince 2014 proběhla ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje vernisáž výstavy "Tapisérie, koláže, obrazy a barevné kameny" výtvarníka Josefa Sazamy a jeho dcery Ivany. Pan Sazama spolupracuje s naší školou více než 15 let a v prostorách školních dílen vytváří svoje pozoruhodná díla.

Velký rozhovor s Lukášem Kaiserem, hráčem A-týmu FC Slovan Liberec

4. 12. 2014

Rozhovor s Lukášem Kaiserem (O4T) vedla studentka Lucie Kaňuchová z O1T, která je hráčkou ženského fotbalového týmu FK Baumit Čertice. Psala se středa 3. prosince, Lukáš měl krátcé po premiéře v nejvyšší lize za Slovan Liberec, a tak se není co divit, že otázky na něj od Lucky jen pršely. Nejprve podrobila Lukáše rychlému „dotazníku“, po kterém následovalo delší povídání.

Třídy O1 a O1T na zájezdu v Praze - díky projektu TechUp

3. 12. 2014

Ve čtvrtek 27. listopadu se uskutečnil zájezd prvních ročníků do Prahy. Tato akce byla podpořena finančními prostředky z projektu TechUp, který probíhá od loňského září. O zážitcích z tohoto se dočtete v následujících dvou studentských reportážích, za které děkujeme Anežce Škrnové z O1 a Veronice Dlabolové z O1T.

Skleněná noc Nový Bor 2014

26. 11. 2014

Organizátor akce, Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola v Novém Boru nás požádala o doprovodný program k již 7. ročníku Skleněné noci.

Příběhy bezpráví 2014

13. 11. 2014

Již tradičně v měsíci listopadu se naše škola zapojila do projektu „Jeden svět na školách“, pořádaný společností Člověk v tísni. Letošní akce připomíná 25. výročí sametové revoluce, která naší zemi přinesla vytouženou svobodu.

Slavnostní odhalení nové pamětní desky maďarského básníka Miklóse Radnótiho

10. 11. 2014

V sobotu dne 8. 11. 2014 odpoledne v 15.00h.se konala před vchodem naší školy vzpomínková slavnost u příležitosti 70. výročí tragického úmrtí básníka Miklóse Glattera Radnótiho, který studoval na naší škole v letech 1927 až 1928.

Fotografie z naší módní přehlídky na Educe

22. 10. 2014

Naše modelky a modelové zazářili na přehlídce na veletrhu Educa 2014 v liberecké Tipsport Aréně. Tyto fotografie nám poskytl Aleš Funke. Děkujeme.

Omluva veřejnosti za nepřesné informace

22. 10. 2014

Vážení čtenáři,

musím reagovat na text, který se objevil dne 21. 10. 2014 na facebooku s názvem „Podvádí SPŠ textilní v Liberci uchazeče o studium a jejich rodiče?“

Tématický zájezd do Prahy očima studentů O3 a O3T

15. 10. 2014

O své postřehy ze čtvrtečního výletu do Prahy se s námi ve svém příspěvku podělily studentky Michaela Šafářová a Anna Sanetrníková.ze třídy O3 a Veronika Makanová z O3T.

Harmonizační dny 2014

14. 10. 2014

V minulém týdnu proběhly Harmonizační dny prvních ročníků. Studenti se, stejně jako jejich starší kolegové v předchozích letech, měli možnost se dobře poznat a "zharmonizovat" i se svými třídními učitelkami.

Přístupová hesla k elektronické žákovské knížce

10. 10. 2014

Do elektronické žákovské knížky v systému Bakaláři mohou rodiče nahlížet s příslušným přístupovým kódem. Rodiče žáků 1. ročníků tento kód obdrží na třídních schůzkách, které se budou konat 28. listopadu 2014, nebo si jej mohou vyzvednout osobně od pondělí 13. 10. 2014 u studijní referentky paní Purmové v kanceláři školy.

Jak se dělá módní přehlídka v pater nosteru? Naše modelky o tom něco vědí!

29. 9. 2014

V minulém týdnu plném událostí zvládly naše modelky (a nezapomeňme na modela Frantu Lutovského) jednu bezesporu neotřelou přehlídku. Na dni otevřených dveří Krajského úřadu Libereckého kraje obsadily kabinky oběžného výtahu a vzbudily tak patřičnou pozornost. Fotograf Aleš Funke měl obtížný úkol - zachytit na fotoaparát děvčata v neustálém pohybu. Zde se můžete podívat na tyto originální záběry.

Video reportáž ze soutěže Módný návrhár v Ružomberoku

28. 9. 2014

Městská televize v Ružomberoku natočila reportáž ze soutěže Módný návrhár, kde, jak už víte, získala druhé místo kolekce Diamond Mind - práce našich studentek. Najdete ji na následujícím odkazu:


http://kdah.mtr.sk/videoarchiv/2014/2014-09-22_SPRAVY_07_Modny_navrhar.mp4

stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se