Nacházíte seÚvod » Pro studenty » Aktuality

Když srdce jásá a peněženka nepláče

11. 11. 2013


Autorkou této reportáže ze sobotního, v pořadí již druhého, VIP bazaru s Bárou Basikovou je studentka Kateřina Látková z O3T. Následuje obsáhlá fotogalerie.


Když jsem se během líné soboty 9. listopadu blížila k OD Brouk a Babka v Pražské ulici v Liberci, nic nenapovídalo tomu, že by se v něm mělo konat něco mimořádného. Ale jakmile jsem vstoupila dovnitř, byla jsem vyvedena z omylu – přízemím se procházeli lidé, prohlíželi pohoštění u stánků a pomalu vycházeli do prvního patra. Následovala jsem je, a co mě tam čekalo, předčilo i mé nejdivočejší představy. V patře to žilo, hučelo a doslova davy lidí se spokojeně probíraly zbožím zavěšeným na stojanech. Některé z nich s vlídným úsměvem obsluhovala sama paní Bára Basiková, patronka celé akce.

Náhle se ozvala hudba tak dobře mi známá ze školních dílen – přehlídka začíná. Hned na začátku v rytmu bojové melodie nastoupili studenti naší školy v kolekci Soldat - dle ohlasu lidí kolem mě jsem usoudila, že byla povedená. Po ní studenti předvedli nádherné společenské šaty v barvě duhy a také snovou černobílou kolekci. Dokonce přichystali „minimodely“ i pro malé děvčátko, které překonalo počáteční rozpaky a nakonec si svou premiéru vyloženě užívalo.

Po skončení přehlídky jsem registrovala živou diskuzi mezi lidmi a dokonce jsem zaslechla povzdech jedné dívky: „ Je škoda, že takové šaty nemůžu koupit – hned bych si je pořídila…“

Lidé prohlíželi stánky plné nádherné bižuterie z firmy Šenýr, šperků z hmoty Fimo, vyrobené v chráněných dílnách Alvalída, a součástí nabídky také bylo neuvěřitelné množství ručně dělaných šperků. Každý si  zde něco našel a lidé si spokojeně odnášeli zakoupené zboží domů.

Po chvíli opět probíhala módní přehlídka zpestřená předvedením zboží, které bylo v prodeji. Byly zde k vidění modely jak pro dospělé, tak i pro ty menší. Modelky doprovázely malé děti, které sklízely největší aplaus. A nejvíc za srdce asi chytil malý chlapec. Prohlásil: „Já sám!“ a hrdě se producíroval za bouřlivého potlesku.

Ještě chvíli jsem korzovala, ale pak už mi bylo teplo a musela jsem se odebrat ven – plné ruce kabátu a zakoupeného zboží udělaly své. Ocenila bych malou šatnu, kam by byla možnost odložit teplé svršky. Ale to byla snad jediná chybička na jinak výborné akci. Má spokojenost, podobně jako ostatních zákazníků, byla vrchovatá.

Doufám, že se brzy dočkám dalšího VIP bazaru.

Kateřina Látková, O3T

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se