Nacházíte seÚvod » Pro studenty » Aktuality

Poděkování z rukou pana hejtmana za pomoc v době jarní pandemie

22. 9. 2020


Liberecký kraj poděkoval institucím a osobám, které během jarní koronakrize pomáhali ostatním. V libereckém Divadle F. X. Šaldy Liberec jim hejtman Martin Půta předal skleněnou plastiku znázorňující pomoc od Jiřího Pačinka.

 


1) doc. RNDr. Miroslav Brzezina, CSc., rektor Technické univerzity v Liberci
Ocenění převzal za přístup a práci celé univerzity, např. práci týmu katedry textilních a jednoúčelových strojů fakulty strojní, který během koronakrize sestavil a vyladil zařízení produkující nanovrstvu pro roušky.
2) Ing. Jana Kočí, ředitelka školy, Střední průmyslová škola textilní, Liberec
Žáci i pedagogové se na jaře pustili do šití textilních roušek. Stejně tak tomu bylo i v liberecké Střední průmyslové škole textilní, kde jich ušili více než 18.000 kusů. Také uspořádali živé vysílání ze souboje o to, kdo nejrychleji ušije roušku.
3) Ondřej Kout, vedoucí personálního oddělení, Drylock Technologies s.r.o.
Drylock CZ
Společnost Drylock, která běžně vyrábí např. pleny, přestavěla jeden stroj na jinou výrobu, na výrobu vložných filtrů s kvalitou úrovně FFP2. Denně jich v Hrádku nad Nisou vyráběli 100 000 kusů.
4) Jan Maxa, marketing IDOL, KORID LK Koordinátor veřejné dopravy Libereckého kraje, spol. s r. o.
IDOL
Jednoduchou, ale jasnou a výstižnou grafiku obličeje s rouškou můžete vidět v celé republice… ale víte, komu za to poděkovat? Zaměstnanci krajského KORIDu.
5) Kateřina Nečásková, sekretáriát člena Rady LK
Naše rychlá spojka, která zajišťovala s kolegy počítání, balení a distribuci nanofiltrů. Kancelář vyměnila za multimediální sál a o rozdělování nanofiltrů se jí i zdálo. Nicméně vytrvala a proto jsme jí i v pátek mohli poděkovat.
6) Ing. Ondrej Paclt, tiskový mluvčí, SYNER Group a.s.
Nadace SYNER
Nadace SYNER pomohla a rozdělila přes 100 000 roušek. Mezi příjemce pomoci patřily i Krajská nemocnice Liberec, Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, Hospic sv. Zdislavy a také Krajskému úřadu, který je rozvezl do domovů pro seniory a do dětských domovů.
7) Vladimír Verner, DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o., Senior Manažer výroby
DENSO Manufacturing Czech
Liberecký kraj založil transparentní účet Liberecký kraj sobě! Sbírka COVID 19. Mezi ty, kdož přispěli větší finanční částkou, patří firma z liberecké průmyslové zóny, kterou všichni známe jako DENSO. Děkujeme jim za finance v hodnotě 50.000 Kč.
Děkujeme vám všem za pomoc!

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se