Nacházíte seÚvod » Pro studenty » Aktuality

Návštěva veletrhu Styl a Kabo v Brně

27. 2. 2015


Kdo z oděvářů, textiláků či jen fanoušků módy by se rád nepodíval na největší kontraktační veletrh ve střední a východní Evropě, kterým je právě Styl a Kabo v Brně? Vybraní studenti naší školy jej navštívili v pondělí 23. února. Jaké zážitky a zkušenosti si z Brna odvezli, se můžete dočíst v následujícím článku Anny Jandové ze třídy O1T.


V pondělí 23. 02. jsem jela, díky naší škole a podpoře projektu TechUp, do Brna na veletrh STYL a KABO. Tyto mezinárodní veletrhy módy, obuvi a koženého zboží se konají se dvakrát ročně a jsou vůbec největšími veletrhy tohoto oboru v zemích střední a východní Evropy. Na výstavišti se shromáždilo téměř tři sta zastoupených firem. Opravdu velká škála značek. Od těch méně známých po ty známější. Setkávají se zde vystavovatelé z více než 15 zemí, nákupčí, odborníci a obchodníci z této branže.

Naše škola zde představila všem návštěvníkům dvě ze svých úspěšných kolekcí. Celou kolekci Vášeň křivky v proměnách (od autorek E. Bryndové, D. Grajcarové a M. Svobodové) a dále dva modely z kolekce Diamond Mind (autorkami jsou A. Sanetrníková, L. Makanová, K. Holubová, E. Laníková a V. Kalejová). První zmíněná kolekce zvítězila na loňském Módním tvůrci v Jihlavě v kategorii Volná mladá móda. Druhá, Diamond Mind, obdržela v roce 2014 druhou cenu na mezinárodní soutěži Mladý módný návrhár v Ružomberoku.

V pavilonu P, kde byla výstava STYL, na nás čekaly stánky s trendy na jaro/léto 2015 se zvláštními nápady provedení oděvů. Asi nejvíce mě zaujal nápad šatů a sukní z látky velice podobné neoprenu. Upřímně, dokázala bych si představit v tom jen tak vyjít na ulici. A vlastně - proč ne? Vždyť materiál je příjemný a krásně vypadá i na pohled.

Dále jsme mohli v Brně vidět módní přehlídky – a to s možností být v první řadě a vše vnímat zcela jiným pohledem, než když se díváme na přehlídky např. jen z videa. První s názvem STYL SHOW byla módní přehlídka kolekcí dámské a pánské módy od bund a vest na nepříznivé počasí po letní dlouhé vzdušné sukně a mini šaty v typickém námořním stylu. Druhá - LINGERIE SHOW – byla ukázkou kolekcí spodního a nočního prádla a punčochového zboží. Na těchto přehlídkách jsme viděli kolekce od značek jako například Boja, Elega, Everis, Geisha, Soccx, Felina, Lisca, Sassa aj.

Na první přehlídce se mně osobně nejvíce zalíbily kabelky od Dany Morávkové, Elega. Ne, že by byly až tak odlišné od ostatních kabelek v dnešní době, ale zkrátka mě uchvátil luxus, jaký vyzařoval z každé z nich, a zdálo se mi, že by šly zkombinovat snad se vším. K druhé přehlídce mohu konstatovat. že nápaditost jednotlivým kouskům rozhodně nechyběla. Modely vypadaly pohodlně, ale zároveň natolik žensky, aby se v nich ženy, které si toto prádlo vezmou pod šaty do práce, cítily komfortně i sebevědomě.

Neméně zajímavý byl pavilon F výstavou KABO. Měli jsme možnost prohlédnout si především obuv a kabelky, ať už běžně nositelné na všední den, nebo moderní až extravagantní. Ani jsem nedoufala, že bych tu mohla zahlédnout tak výstřední kousky. Co třeba takové boty na platformě s parohy? Vždyť coby ne? Je 21. století a v módě se leckdy zkouší překročit hranice. Obuv a kabelky těch nejrůznějších značek mě nezklamaly.

Závěrem bych měla i jednu výtku - u nemála kousků ze STYLu jsem měla pocit, jako by je navrhoval člověk absolutně bez nápaditosti, tvořivosti a hravosti. Ale uznávám, že každému se líbí něco jiného, každý může mít jiný názor na tu samou věc, a nejde se zavděčit všem. Avšak celkově jsem díky této exkurzi získala inspiraci, rozšířili jsme si obzory o nové módní značky, zjistili jsme, jak takový veletrh módy vypadá a - celý den byl velmi příjemně strávený.

Napsala: Anna Jandová, 01T

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se