Nacházíte seÚvod » Pro studenty » Aktuality

Tématický zájezd do Prahy očima studentů O3 a O3T

15. 10. 2014


O své postřehy ze čtvrtečního výletu do Prahy se s námi ve svém příspěvku podělily studentky Michaela Šafářová a Anna Sanetrníková.ze třídy O3 a Veronika Makanová z O3T.


Očima O3:

Dne 9.10. jsme společně s paní profesorkou Pechovou, Havlovou a Bleierovou navštívili naše hlavní město.

Po příjezdu na Černý Most jsme nastoupili do metra a už jsme si to mířili přímo k Pražskému hradu. První zastávkou byl chrám sv. Víta. Jelikož jsme měli ochotnou paní průvodkyni, dostali jsme se dovnitř (na rozdíl od zástupu čekajících) téměř okamžitě.

Zvenku je budova velká a hodně zdobená, ale to není nic proti tomu, jak vypadají vnitřní prostory. Vysoké stropy vzbuzují dojem, že se chrám tyčí až k nebi. Zdobení také nechybělo, všude nás obklopovaly pozlacené sochy svatých. Nejkrásnější pohled, byl ovšem na obrovská okna, ta jsou ovšem novější, než samotný chrám. Skládala se z desítek, ne-li stovek barevných sklíček, přes která zářilo slunce, a tak vytvářely všemožné obrazce. Pokračujeme prohlídkou hrobky Karla IV, jeho manželek a dalších českých králů. Potom jsme navštívili Zlatou uličku, krásnou, sice trošku křivou, ale malebnou uličku, obestavěnou různě barevnými domky v perfektním stavu, ve kterých prodavači nabízejí nejrůznější druhy suvenýrů.

Následovala procházka po Karlově mostě směrem na Staroměstké náměstí, kde jsme mohli vidět orloj. Všude, kudy procházíme, nás provázejí davy turistů - v Praze skoro neuslyšíte češtinu. Průběžně po celý den jsme dostávali od paní profesorky Pechové soutěžní otázky, aby nás naučila vnímat pražské památky.

Den pomalu končil a my se museli, ačkoliv neradi, vrátit na Černý Most, kde už na nás čekal autobus směr Liberec. Výlet to byl krásný, ale bohužel krátký.

Napsaly: Michaela Šafářová, Anna Sanetrníková, 03

 

Očima O3T:

Ve čtvrtek 9. října jsme se naše třída O3T společně s vedlejší třídou 03 vydala na poznávací a také zábavný výlet do Prahy.

Z Liberce jsme vyjížděli v osm hodin ráno, tudíž jsme do Prahy dorazili chvíli po deváté. Po příjezdu na Černý Most  jsme od naší milé a starostlivé paní učitelky dostali všechny potřebné instrukce a vydali jsme se na jízdu metrem. Cesta utíkala rychle, jen po prvním přestupu jsme se málem zapomněli v metru - nebýt našeho spolužáka, který nás na poslední chvíli zachránil, odjeli bychom pryč od cíle zájezdu. Takže asi tušíte, že o zábavu nebyla nouze.

Nejdůltežitější zastávkou zájezdu byl Pražský hrad. Paní učitelka Pechová byla připravená na vše    (i na výlet s puberťáky), a tak nám přichystala vědomostní soutěž, která v nás probudila chuť vyhrát. Bojovali jsme a snaha se nám opravdu vyplatila, protože jsme vyhráli. Sice to byla výhra těsná , ale i taková se počítá.

Po prohlídce Hradu, Katedrály svatého Víta a Baziliky svatého Jiří jsme pokračovali do pověstné Zlaté uličky a tam jsme měli krátký rozchod. Později jsme si udělali procházku zahradou na Valech. Výlet pokračoval směrem na Karlův most, Staroměstské náměstí a výlet jsme zakončili v pražském McDonaldu obchodního domu Palladium.

Poslední stanice? Liberec.

Napsala: Veronika Makanová, 03T

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se