Nacházíte seÚvod » Pro studenty » Aktuality

KABO a STYL? Též jsem tam byl!

21. 2. 2014


Ve dnech 16. – 18. února 2014 se v Brně konaly veletrhy STYL a KABO. Už přes dvacet let (od roku 1993) jsou známé jako mezinárodní přehlídka módního průmyslu, která zahrnuje jak textilní, tak kožedělnou tvorbu.


Účastníky veletrhů jsme se v pondělí 17. února stali také my, studenti Střední průmyslové školy textilní v Liberci. Šťastlivci vybraní z prvních až čtvrtých ročníků měli sraz již před šestou hodinou ranní. Pod vedením ředitele školy, Mgr. Petra Luksche, a paní Ing. Marie Havlové celá výprava dorazila kolem desáté hodiny na brněnské výstaviště, tradiční místo konání této výjimečné akce.

Prezentace nejnovějších módních trendů a oděvních značek se odehrávala v pavilonu veletrhu STYL. Sousední pavilon obsadil veletrh KABO, kde bylo k vidění vše kožené, od peněženek až k obuvi.

Díky tomuto veletrhu měla veřejnost možnost seznámit se s velkým množstvím módních značek. Součástí veletrhů byly i rozmanité módní přehlídky - zimními kabáty počínaje a pyžamy konče. Mezi prezentované značky patřily například SASSA, SCHIESSER, DROMEDAR a spoustu dalších.

Přivítali jsme možnost individuálně „prozkoumávat terén“ a prohlížet si nejrůznějších ukázky lidské práce z oblasti módní tvorby. Ve 14:45 hodin byl sraz a ve tři hodiny odpoledne už se všichni členové školní výpravy ubírali malým autobusem zase zpět do Liberce. Sluneční svit brzy zmizel za obzorem, ale naše vzpomínky a zážitky zůstaly.

Napsala: Karolína Leová, 04P

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se