Nacházíte seÚvod » Pro studenty » Aktuality

PŘEDNÁŠKA S DIRECT ALPINE

12. 2. 2014


Dne 7. 2. 2014 do naší školy zavítali zástupci oděvní firmy Direct Alpine, která se specializuje na výrobu outdoorového oblečení. Firma sídlí v Liberci a na trhu je již od roku 1998. Mezi hlavní odběratele produktů patří Švýcarsko, Polsko, Itálie a Japonsko.

 


Oblečení je určeno do náročných povětrnostních podmínek, a proto firma Direct Alpine klade důraz na vysokou kvalitu zpracování, špičkové materiály a technologie.

Na přednášce jsme se dozvěděli, že firma, resp. celé textilní odvětví pociťuje veliký nedostatek kvalifikovaných technologů, kteří by dohlíželi na výrobu. V současnosti již není výroba v Asii tak výhodná a veliké firmy se pomalu, ale jistě vrací do Evropy. Hlavními nevýhodami výroby v Asii je špatná flexibilita pracovníků a obtížná komunikace. To je také důvod, proč se veliké společnosti vrací. Pro textilní průmysl je to určitě velmi dobrá zpráva.

Mně osobně se prezentace zástupců firmy velmi líbila, protože byla podána zajímavě a vtipně. Mohli jsme se podívat na různé vzorky, což také považuji za veliké plus.

Patrik Tomáš, 02T

 

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se