Pravidelné akce a aktivity

Harmonizační dny

Dvoudenní harmonizační dny jsou každoročně připraveny na začátku školního roku pro studenty prvních ročníků. Během září vyrazí prváci s třídními učiteli, výchovnou poradkyní a preventistkou sociálně patologických jevů do Oldřichova v Hájích. Cílem harmonizačních dnů je vzájemně se dobře poznat a nejlépe je tak udělat v prostředí mimo školu.Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský kurz je určen hlavně pro první ročníky. Již několik sezón jezdíme do našich oblíbených Pasek nad Jizerou do penzionu Sokol. Nabízíme výuku sjezdového nebo běžeckého lyžování, snowbordingu. Ve večerním klubu hrajeme zážitkové hry. Cílem kurzu je vedle lyžařského tréninku také navázat na harmonizační dny a budovat funkčí vztahy mezi žáky všech prvních ročníků, pozitivních vztahů s dalšími učiteli. Na programu je také instruktáž první pomoci.

Cyklistický a turistický kurz

Týdenní červnový pobyl v Novém Městě pod Smrkem má už dlouhou tradici. Je součástí ŠVP třetího ročníku jako doplnění tělesné výchovy. Žáci si mohou zvolit, zda týden absolvují na sedle svého kola nebo jako pěší turisté. Navštíví atraktivní místa v novoměstském okolí, např. skanzen v Jindřichovicích pod Smrkem a cyklisté nemohou vynechat skvělý singletrek Pod Smrkem.

Předvánoční setkání žáků a pedagogů a dobročinná sbírka

Slavnostní setkání před vánočními svátky je samozřejmostí. Třídy soutěží o nejlépe vyzdobenou učebnu a zpívají koledy na schodišti hlavní školní budovy. V roce 2013 k těmto vánočním tradicím přibyla další - módní přehlídka a ocenění úspěšných žáků školy v tehdy ještě pro veřejnost nepřístupných prostorách Galerie Lázně. Před Vánocemi 2014 se podobně sejdeme v hale Severočeského muzea.  V adventním čase také vždy organizujeme sbírku pro opuštěné pejsky v libereckém útulku.

 

Exkurze na konci školního roku

Na konci školního roku pořádají třídní učitelé a učitelé odborných předmětů extkurze, jejichž cílem jsou oděvní a textilní podniky, odborná pracoviště nebo historické a kulturní památky.

 

 


Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se