1.7.2023 došlo ke sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a VOŠ a Střední průmyslové školy textilní, Liberec, Tyršova 1, příspěvkové organizace.

Informace o studiu na sloučené škole jsou na prumyslovkaliberec.cz.

Škola s dlouholetou tradicí

Moderní škola těží z dlouholeté tradice, existovala bez přestávky od r. 1852.

Bohužel díky rozhodnutí Zastupitelstva Libereckého kraje byla s účinností od 1. 7. 2023 sloučena se Střední průmyslovou školou strojní a elektrotechnickou a Vyšší odbornou školou v Liberci a přejmenována na Střední průmyslovou školu a Vyšší odbornou školu, Liberec, příspěvková organizace.

Dva obory studia, které byly zachovány, se profilují samostatně a zároveň doplňují a podporují.

Škola podporuje mladé talenty, kteří pracují v kroužcích návrhářství a modelingu, účastní se módních přehlídek, soutěží či jiných prezentací svých prací. Spolupracují s regionálními firmami z oboru formou praxe nebo společných projektů.

Žákům škola zajišťuje při studiu individuální přístup. V tvůrčím prostředí se připravují na profesní uplatnění.

Škola úzce spolupracuje s textilními institucemi a firmami po celé ČR i v zahraničí.

Studium textilních oborů mohou studenti rozvíjet na Fakultě textilní TUL.

Videoprohlídka