Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Zúčastnili jsme se AVANTGARDY 2014 v Lysé nad Labem

15. 4. 2014

Ve středu 10.4. jsme podobně jako v předchozích letech navštívili soutěž Avantgarda v Lysé nad Labem, která je součástí veletrhu Elegance.

Zájezd do Terezína a odborná exkurze v Glanzstoffu Lovosice

14. 4. 2014

Ve středu 9. dubna  se studenti 1. a 2. ročníků zúčastnili odborně historické exkurze do Glanzstoffu Bohemia v Lovosicích a Malé pevnosti Terezín. Na exkurzi jsme vyrazili pod dohledem profesorky Bleierové, profesora Teplého, projektové koordinátorky Aleny Purmové a pana ředitele Luksche.

Na exkurzi ve třech textilních firmách Libereckého kraje

10. 4. 2014

Dne 2.4. 2014 se uskutečnila exkurze do vybraných textilních firem v Libereckém kraji za účelem pootevřít vrátka studentům do světa textilu. Dalším důvodem cesty byla poptávka umístit na předprázdninovou praxi studenty 2. a 3. ročníků.

 

Časové rozvržení maturitních zkoušek - aktuální informace pro 4. ročníky

9. 4. 2014

V sekci Pro studenty / Informace o maturitní zkoušce je nyní umístěn přehled termínů písemných, praktických a profilových maturitních zkoušek. Odkaz zde.

Exkurze do textilních firem pokračují

2. 4. 2014

Dne 26. března jsme navštívili textilní firmy Technolen Hlinsko a Svitap Svitavy. Byli jsme seznámeni s výrobním programem obou firem a také jsme absolvovali prohlídku výrobních prostor.

Zde si můžete přečíst celý článek studentek z O2T, Veroniky Makanové, Terezy Carvanové a Veroniky Bláhové.

Výstava Blanky Matragi a Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze

2. 4. 2014

27. března se jako součást projektu TechUp uskutečnila dlouho připravovaná exkurze našich studentů do Prahy. Museli v jednom dni zvládnout náročný program - navštívit komentovanou výstavu Blanky Matragi a zhlédnout výstavu Secese v Obecním domě. V Uměleckoprůmyslovém muzeu navíc také expozici Příběh vlákna.

Pro maturanty: Pozvánky k písemným zkouškám společné části maturit

26. 3. 2014

Od čtvrtka 27. 3. 2014 si studenti, kteří se přihlásili k jarnímu termínu maturitní zkoušky, mohou v kanceláři zástupkyně ředitele školy vyzvednout pozvánku k písemné části společné MZ.

Knihovna bez dechu aneb Přináší nám korzet potěchu?

24. 3. 2014

Ve čtvrtek 20. března jsme mohli v Krajské vědecké knihovně zhlédnout přednášku Ing. Lucie Holé "Kouzlo korzetů". Obsáhlou reportáž z pera Niky Lacmanové si můžete přečíst zde.

Děkujeme partnerské firmě Šenýr Bijoux, s.r.o., Jablonec nad Nisou, která našim modelkám zapůjčila krásné šperky.

Jsme úspěšní - Ten designer roku 2014 jsem já

21. 3. 2014

I v letošním roce se naši studenti zúčastnili soutěže Ten designer roku 2014 jsem já. Finalistky Lucie Makanová, Anna Sanetrníková (obě ze třídy 02) a Tereza Koďousková z 03T předvedly své modely na molu při příležitosti veletrhu World of Beauty & Spa v Praze Letňanech 14. března 2014.

A byli jsme úspěšní. Studentka Anna Sanetrníková získala se svým modelem krásné třetí místo.

Gratulujeme, Aničko!

Úřední hodiny v kanceláři školy v době jarních prázdnin

7. 3. 2014

Kancelář školy bude v době jarních prázdnin běžně otevřena pro studenty i veřejnost. Úřední hodiny budou denně od 8.00 do 15.00 hodin.

Módní přehlídka na plese ZŠ Kaplického

6. 3. 2014

Měsíc únor naše manekýnky zakončily na módní přehlídce, která byla součástí programu Plesu Základní školy Kaplického. Děkujeme vedení základní školy, že se na nás opět obrátilo s důvěrou a naši studenti se mohli prezentovat našimi modely.

Návštěva v Jutě Dvůr Králové

6. 3. 2014

Ve středu 5. března se ředitel školy Mgr. Petr Luksch, Ing. Lucie Holá a tři studentky prvního ročníku zúčastnili setkání s řediteli textilních firem z ČR v Jutě Dvůr Králové n. L. P

 

Přednášky libereckého Eurocentra

26. 2. 2014

Třídy O2 a O2T v uplynoulém týdnu navštívil s přednáškou o Evropské unii  pan Martin Fišer, vedoucí Eurocentra Liberec, které funguje jako regionální koordinátor informačních aktivit o Evropské unii. Přednáška byla zaměřena na praktické informace, jako jsou možnosti práce či studia v EU, cestování, služba Eures apod.

Polsky "droga" znamená "cesta" - O setkání studentů v polském Karpaczi

24. 2. 2014

Polsky „droga“ znamená „cesta“…

… jako ta naše 6. února letošního roku do půvabného horského střediska Karpacz, asi 25 km za hranicemi ČR.

KABO a STYL? Též jsem tam byl!

21. 2. 2014

Ve dnech 16. – 18. února 2014 se v Brně konaly veletrhy STYL a KABO. Už přes dvacet let (od roku 1993) jsou známé jako mezinárodní přehlídka módního průmyslu, která zahrnuje jak textilní, tak kožedělnou tvorbu.

Výstava SPŠT v OC Forum Liberec

13. 2. 2014

Od úterý 11. 2. je v OC Forum Liberec instalována výstava naší školy. Více se o ní dozvíte na stránkách obchodního centra na následujícím odkazu: http://www.forumliberec.cz/akce

SPOLUPRÁCE S MARKÉTOU URBANOVOU

12. 2. 2014

Dne 6.2. 2013 navštívila SPŠT návrhářka, fotografka a vizážistka Markéta Urbanová se svojí kolegyní Marcelou.

Se studentkami Luckou Pavlouskovou, Petrou Perničkovou a Terezou Plesarovou z třetího ročníku se domlouvaly na možnostech oboustranně zajímavé spolupráce. Dívkám byla nabídnuta spolupráce při vymýšlení a realizaci dětských pyžamek.

PŘEDNÁŠKA S DIRECT ALPINE

12. 2. 2014

Dne 7. 2. 2014 do naší školy zavítali zástupci oděvní firmy Direct Alpine, která se specializuje na výrobu outdoorového oblečení. Firma sídlí v Liberci a na trhu je již od roku 1998. Mezi hlavní odběratele produktů patří Švýcarsko, Polsko, Itálie a Japonsko.

 

První ohlasy na maturitní ples - Článek Kateřiny Látkové

12. 2. 2014

Je to fajn, fajn, fajn…

Dne 7.února 2014 se konal v sále Expo Centra Babylon maturitní ples SPŠ textilní – dlouho očekávaná školní akce.

Zahájil ji krátkým proslovem pan ředitel Luksch a po chvíli začala módní přehlídka našich šikovných studentek. Byly představeny zcela nové kolekce, které se velmi líbily, a téhož večera by mohly být mnohé modely prodány,  jaký vzbudily zájem.

Návštěva z Polska

4. 2. 2014

V minulém týdnu nás navštívili zástupci střední odborné školy z nedalekého polského městečka Gryfów Slaski. Tato střední škola připravuje studenty k polské "matuře" v technickém a všeobecném oboru. Polským pedagogům se prostředí naší školy velmi líbilo, někteří z nich dříve vyučovali na textilní škole, která však v Gryfówe Slaskim již zanikla. Těšíme se, že brzy také Polsko navštívíme a budeme moci začít připravovat společný partnerský projekt.

Školní kolo olympiády z angličitny

3. 2. 2014

Na konci ledna proběhlo školní kolo olympiády z anglického jazyka. Zúčastnilo se ho deset studentů a studentek z prvních až třetích ročníků. Všichni se se zaujetím a zodpovědně pustili do pro ně nezvyklých testů a náročné slohové práce a ve čtvrtek 30. ledna, ještě před předáváním vysvědčení, se s napětím a očekáváním výsledků znovu sešli ve sborovně při vyhlášení výsledků.

Návštěva firmy Technolen Hlinsko

3. 2. 2014

Dne 28. 1. 2014 navštívili naši školu zástupci firmy Technolen z Hlinska. Nejprve nás seznámili se svými výrobky a stroji, které se u nich používají, a poté přišli se zajímavou nabídkou pro studenty. Zájemci mají u nich možnost jak praxe, tak po ukončení studia i zaměstnání. Technolen je firma prosperující a v rozkvětu, proto potřebuje lidi vzdělané v oboru textilnictví.

Workshop s vizážistou Tomášem Grossmannem - nové fotografie!

22. 1. 2014

I v novém roce se budeme setkávat s vizážistou Tomášem Grossmannem. Zveme zájemce z řad manekýn, ale i ostatní, kteří mají zájem. Zatím poslední setkání proběhlo toto pondělí 20. ledna v odborné učebně. Děvčata si workshop očividně užívala a těšíme se, až nové zkušenosti zúročí při modelingu na některé z příštích přehlídek.

 

Přednáška uznávaného odborníka, akademického malíře Josefa Ťapťucha

19. 1. 2014

V úterý 11. ledna navštívili studenti 2. ročníku přednášku akademického malíře Josefa Ťapťucha, kterou organizovala Textilní fakulta TUL v Liberci. Děkujeme TUL za pozvání a možnost shlédnout velmi poutavou a inspirující přednášku tak významné kapacity v oblasti módy.

Exkluzivní fotogalerie Simona Pikouse z VIP Bazaru s Bárou Basikovou

15. 1. 2014

Ještě jedna dávka fotografií z pořadí druhého VIP Bazaru v Liberci.

stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se