Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Byli jsme součástí Fashion Weeku

26. 11. 2015

Studentky, které se staly absolutními vítězkami mezinárodní soutěže Módný návrhár 2015, dostaly velmi milý dar - účast a prezentaci na Fashion Weeku v Košicích.

Jak se měli čtvrťáci v Anglii - účastníci zájezdu se podělili o své zážitky

25. 11. 2015

Za týdenním jazykovým zájezdem do Anglie se ohlédli někteří jeho účastníci: Michaela Forštová, Kristýna Marková, Anna Sanetrníková a Monika Svobodová z 04 a Petr Dědek a Simona Hoskovcová z 04T.

Návštěva na Finančním úřadu - veřejná dražba

25. 11. 2015

Studenti 4. ročníku, kteří se chystají na maturitu z Ekonominy nebo navštěvují předmět Základy podnikání, se zúčastnili zajímavé akce na Finančním úřadu v Liberci - veřejné dražby majetku zabaveného dlužníkům.

Příběhy bezpráví 2015

23. 11. 2015

I letos na naší škole proběhly „Příběhy bezpráví“.  Každý rok se v měsíci listopadu, ve kterém vzpomínáme na události sametové revoluce, koná akce Měsíc filmu na školách. Letošní ročník byl věnován okupaci naší země vojsky Varšavské smlouvy  21. srpna 1968.

Zájezd studentů 4. ročníků do Anglie

13. 11. 2015

V příštím týdnu se uskuteční dlouho připravovaný zájezd našich čtvrťáků do Anglie. Budou poznávat krásy jižního pobřeží, Brightonu a Londýna, budou zdokonalovat svou angličtinu na jazykovém kurzu a poznají život anglických rodin.

U zaměstnavatelů jsme 4. nejžádanější školou v kraji

19. 10. 2015

Na veletrhu EDUCA - MY JOB byly vyhlášeny výsledky výsledky ankety, ve které firmy hlasují pro střední školy, které podle nich zajistí dobré uplatnění na trhu práce. Naše škola obsadila skvělé čtvrté místo.

V Miláně bylo krásně aneb Školní zájezd na Expo 2015

11. 10. 2015

Také díky finanční podpoře SRSPŠ se šestnáct našich studentek s pedagogickým doprovodem v minulém týdnu podívalo do italského Milána a navštívilo světovou výstavu Expo. O své zážitky z Itálie se s námi na následujících řádcích podělila Iva Macháčková z O2T.

2. ROČNÍK SOUTĚŽE „ODĚV A TEXTIL“ PŘINESL KVALITU

26. 9. 2015

Ve čtvrtek 24. 9. se v prostorách Technické univerzity Liberec uskutečnil 2. ročník soutěže mladých módních návrhářů Oděv a textil Liberec 2015 aneb Bez textilu by nebylo oděvu. Odvaha, se kterou se před dvěma roky pustily učitelky SPŠT  ing. Alena Benešová a ing. Jana Kočí do organizování soutěže pro žáky základních a středních škol, se vyplatila. V městě pod Ještědem se zrodila akce, která zdařile navázala na svou předchůdkyni ze 70. a 80. let minulého století „Mladý módní tvůrce ZENIT“.

Zahájili jsme nový školní rok

6. 9. 2015

V úterý 1. září jsme ve škole přivítali Libuši Řehákovou, majitelku módní značky LOVELILI, zabývající se navrhováním a výrobou dámských kabelek a oblečení.

A v Krajské vědecké knihovně proběhla imatrikulace prvních ročníků.

Připomenutí Stre-Techu na ČVUT v Praze

4. 9. 2015

Na konci loňského školního roku se tři naše studentky, nyní již ve třetím ročníku, pod vedením Ing. Fuxové zúčastnily se svou středoškolskou odbornou činností konference Stre-Tech na ČVUT v Praze. O průběhu celého dne se s námi podělily v krátkém článku, který najdete níže.

Webové stránky Stre-Techu jsou stále aktualizovány a nyní na nich najdete i odkaz na video a fotografie, které pořídili sami účastníci konference. Podívejte se, jak účast našich děvčat vypadala.

 

 

Zdravé stravování na SPŠT

4. 9. 2015

Celodenní stravování studentům i veřejnosti nabízí na naší škole již dva roky firma Gastron. V nově upravených prostorách školní jídelny a kantýny si studenti mohou každý den vybrat ze tří hlavních jídel, z nichž jedno je vždy čerstvý salát.

Nový školní rok začínáme víc než úspěšně - Absolutní vítězství kolekce V zajetí tisku na mezinárodní soutěži Módný návrhár

28. 8. 2015

Další skvělý úspěch pro naši školu přinesla během léta kolekce V zajetí tisku, kterou se studentkami prvního a druhého ročníku vytvořila Ing. Jana Kočí. Dámy se se svou kolekcí staly absolutními vítězkami mezinárodní soutěže Módný návrhár 2015 v Ružomberoku. Kolekce vznikla v rámci projektu Tech-Up.

Aktuální zpráva pro maturanty - MZ podzim 2015

26. 6. 2015

Od dnešního dne do 7. července si žáci, kteří se přihlásili k podzimní maturitní zkoušce, mohou do kanceláře školy přijít zkontrolovat a podepsat výpis z přihlášky k MZ.

Sportovní kurz 3. ročníků

11. 6. 2015

Ve dnech 1. – 5. června se uskutečnil sportovně cyklistický kurz ve Vesci pod Kozákovem, kterého se zúčastnili studenti tříd 03 a 03T.

Přihlašování k podzimním maturitním zkouškám

26. 5. 2015

Přihlášky k podzimní maturitě (pro řádný i opravný termín) mohou uchazeči podávat nyní, nejpozději pak do 25. června prostřednictvím třídních učitelů - Ing. Benešové a Ing. Kočí.

JAK JSME OBJEVILI KAROLINU SVĚTLOU

11. 5. 2015

Dne 5. 5. 2015 se druhé ročníky s doprovodem Mgr. Pechové a Mgr. Zajíčkové zúčastnily tématického zájezdu Po stopách Karoliny Světlé.

Školní zájezd Miláno - Expo 2015

27. 4. 2015

Na začátku října 2015 pořádáme školní zájezd do italského Milána s návštěvou probíhající světové výstavy Expo. Studenti uvidí historické památky v centru města, butiky věhlasných módních značek a jeden den navštíví světovou výstavu.

Do Prahy za Blankou Matragi

25. 3. 2015

Díky projektu TechUp, který podporuje technické vzdělávání, jsme měli opět po roce možnost setkat se na komentované výstavě s módní návrhářkou Blankou Matragi.

Lyžařský výcvikový kurz 1. ročníků 2015

13. 3. 2015

Ohlednutí za letošním "lyžákem" v Pasekách nad Jizerou pro vás napsala Lucie Kaňuchová z O1T s pomocí svých spolužáků. Šikovní prváci dodali k článku také fotografie v téměř profesionální kvalitě.

Návštěva veletrhu Styl a Kabo v Brně

27. 2. 2015

Kdo z oděvářů, textiláků či jen fanoušků módy by se rád nepodíval na největší kontraktační veletrh ve střední a východní Evropě, kterým je právě Styl a Kabo v Brně? Vybraní studenti naší školy jej navštívili v pondělí 23. února. Jaké zážitky a zkušenosti si z Brna odvezli, se můžete dočíst v následujícím článku Anny Jandové ze třídy O1T.

Modeling - dřina, která stojí za to

26. 2. 2015

Anna Sanetrníková, studentka třídy 03, je už třetím rokem úspěšnou modelkou SPŠT a navíc výraznou tváří prezentující naši školu. Byla požádána, aby zrekapitulovala své zkušenosti modelky, a tak vznikl velmi zajímavý text, který si můžete přečíst. Neváhejte, jde o poutavé čtení.

Odborníci na TUL vyvinuli novou funkční textilii

21. 2. 2015

iDnes si všímá nového úspěchu vědců z Technické univerzity, kteří vyvinuli membránovou textilii s prozatím největší paropropustností. O jejich Nanomembrane čtěte ve článku na tomto odkazu.

SPŠ textilní ve světlech pasáže

14. 2. 2015

Střední průmyslová škola textilní připravila pro libereckou veřejnost v rámci unikátní výstavy Technika v kostce prezentaci studijních oborů Textilnictví a Oděvnictví. Poprvé se ve čtvrtek 12. února od 16 hodin v nákupní galerii Plaza konaly módní přehlídky spolu s ukázkami textilních exponátů a strojů. Celá akce se budou opakovat ještě po dva následující čtvrtky, 19. a 26.2., vždy od 16 do 17 hodin.

Lze přežít den bez technického textilu? - Článek Ing. L. Svodoby v Libereckém deníku

12. 2. 2015

Učitel odborných předmětů na naší škole Ing. Luboš Svoboda v tomto týdnu publikoval článek v Libereckém deníku, ve kterém se zamýšlí nad tím, zda bychom v dnešní době byli schopni zvládnout jeden běžný den bez technického textilu. Jestli vás toto téma zaujalo, celý text článu si můžete přečíst zde.

Účastníme se veletrhů STYL a KABO 2015

5. 2. 2015

STYL a KABO, které se konají dvakrát ročně, jsou největšími veletrhy módy, obuvi a koženého zboží v zemích střední a východní Evropy. Jsou místem, kde se setkávají odborníci i obchodníci z tohoto odvětví. SPŠ textilní se na letošním jarním veletrhu představuje jako partnerská instituce Atoku, a to výstavou dvou úspěšných kolekcí.

stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se