Roušky pro partnerskou školu v Plauen

11. 5. 2020

Studenti a učitelé Střední průmyslové školy textilní v Liberci se rozhodli v této nelehké situaci pomoci svým kolegům a žákům z partnerské školy  BSZ Plauen v SRN. V době karantény ve školních dílnách žáci i pedagogové ušili a zaslali do Plauen roušky.

V Německu je podobně jako v celé Evropě roušek nedostatek a na „textilce“ se rozhodli v nelehké době pomoci. Roušky převzal ředitel BSZ Plauen, pan Klaus-Peter Palme, který po převzetí balíku plném roušek jen těžko nacházel slova díků: „Srdečné pozdravy celému Vašemu pedagogickému sboru a studentům. Rádi bychom Vám velmi, velmi poděkovali. Opravdu nádherné gesto!“ A po nasazení jedné roušky dodal: „Perfektní, jsou to skvělé výrobky! Děkuji celému Vašemu týmu za tak skvělé estetické ústenky.“