Liberecký kraj pomáhá k rozvoji oboru textilnictví

19. 4. 2019

Kde jinde, než na místě nejstarší textilní školy ve střední Evropě, se mělo toto setkání uskutečnit. Textilka se stala místem setkání zástupců Krajského úřadu Libereckého kraje, Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, Technické univerzity v Liberci Fakulty textilní, klastru technických textilií CLUTEX a ředitelů průmyslových škol nejen s textilními obory. Předmětem diskuse byl rozvoj textilního oboru na podkladu RIS3 strategie - další rozvoj domény specializace "Pokročilé materiály na bázi textilních struktur a technologie pro nové multidisciplinární aplikace" a navázání spolupráce v rámci mezinárodní inovační platformy Regiotex.

Setkání přineslo všem zúčastněným mnohé informace ohledně podpory evropských prostředků s nejnovějšími technologiemi za rozvoj nových textilních oborů s perspektivou globálního rozsahu. Současně bylo vyřčeno mnoho podnětů a položeno mnoho otázek ohledně okruhů specializace, perspektivních oblastí do budoucnosti, postupů k uskutečnění cílů a stanovení prioritních oborů, mezi něž bezesporu patří pokročilé materiály na bázi textilních struktur.

Současně byli přítomní seznámeni s projektem Tex4IM - Textile Clusters for Industrial Modernization (Textilní klastry podporující průmyslovou modernizaci), který zahrnuje osm regionálních evropských oblastí.

Více v tiskové zprávě