Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Povinná předprázdninová praxe

14. 6. 2017


Ve druhé polovině května absolvovali naši studenti druhých a třetích ročníků povinnou předprázdninovou praxi. Strávili dva týdny ve výrobních provozech firem nebo u malých soukromých podnikatelů. Své zkušenosti a zážitky sami zaznamenali a vy se s nimi můžete níže seznámit.


Ondřej Rozkovec, O2T - Grund, a. s.:

Ve dnech 15. - 26. května 2017 jsem na povinnou předprázdninovou praxi docházel se svým spolužákem Vladislavem Jurdou do textilní firmy Grund a.s. v Mladých Bukách. Firma k nám měla velice otevřený a vlídný přístup. Provedli nás celou firmou, za dva týdny jsme si prošli výrobou od úplných začátků na přádelně, přes šicí dílny a naší praxi jsme zakončili ve skladu. I samotný personál firmy byl velice ochotný a neváhali nám cokoliv ukázat a s čímkoliv poradit.

Firma nám vyšla vstříc i v otázce ubytování a stravy, které nám uhradila. Proto si myslím, že spolupráce s touto firmou byla nejen skvělým přínosem pro nás, jako žáky, ale bude i velkým přínosem pro samotnou školu.

 

Lucie Kaňuchová, Aneta Mašková, O3T, Světlana Volokitina, O2T – Adient Strakonice:

Dne 14. 5. jsme se vydali na předprázdninové praxe do Strakonic. Vřele nás tu uvítali a uvedli nás do útulné a skromné ubytovny, kde na nás čekal malý byteček s dvěma pokoji a koupelnou. Šli jsme brzo spát, abychom v osm hodin ráno byli čilí.

V pondělí jsme se vydali do firmy, kde nás ve dvou hodinách seznámili s bezpečností. Pak následovala lékařská prohlídka, a protože bylo s námi vše v pořádku, mohli jsme jít. Vzhůru do práce!

Každý den pro nás měli nachystané úkoly, při kterých jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí nejen z oblastí textilního průmyslu.

Praxe ve Strakonicích nám rozšířila obzory a určitě bychom ji doporučili i ostatním studentům naší školy.

Pavlína Albrechtová, O3T - Kuempers, s.r.o.:

Dne 15. 5. 2017 jsem společně se svými spolužáky (Jiří Hořčička a Jiří Syřiště) nastoupila na povinné předprázdninové praxe. Hned první den jsme byli vstřícné přivítání Ing. Zuzanou Stehnovou. Usadili jsme se do zasedací místnosti a seznámili se s mistry jednotlivých provozů, měli jsme možnost vyjádřit se, co bychom chtěli vidět během našeho pobytu, a paní Stehnová nás rozdělila dle našich požadavků. Během mého pobytu mi bylo umožněno projít celým provozem s vysvětlením všech postupů a naše otázky byly do detailů vysvětleny. I když je provoz přádelny velmi náročný, setkala jsem se s usměvavým a obětavým kolektivem. Věřím, že naši absolventi mohou nalézt v této firmě stabilní a zajímavé zaměstnání, v kolektivu mnohých, kteří naši školu již zdárně absolvovali.

Velmi bych tímto všem z firmy Kuempers s.r.o., chtěla poděkovat, opravdu to pro nás mělo veliký přínos.

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se