Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Naše jarní Anglie

3. 5. 2017


Že by v Anglii nepršelo? No to se opravdu nemůže stát! Snad jen když začne sněžit...

Jak jsme si užili jarní zájezd za kanál La Manche, se dočtete v tomto článku.


Tak konečně je ráno 23. 4. a vyrážíme na cestu. Pravda, počasí nám moc nepřeje, ale sluníčka postupně přibývá. A dopoledne 24. 4. nás už plně vítá na protestanské půdě v Canterbury. Anglický průvodce nás bystře provádí malebným městečkem, jehož obhlídku končíme v majestátní katedrále. A jako bonbónek jdeme do muzea Canterburských povídek s interaktivní prohlídkou.

Druhý den jsme se prošli rodištěm Williama Shakespeara a rázem jsme se tak ocitli v 16. století. A dopolední „Warwick Castle“? Jeho „dungeon“ jsme si fakt užili. „It was really scary!“

Ale zpátky ke vzdělání. Nejen Harry Potter tu získal své dovednosti, také mnoho význačných britských osobností. Ptáte se kde? No přece v Oxfordu. A byla tu i královna? To nevíme, ale určitě byla „doma“ ve Windsoru, soudě podle vlající vlajky na věži. Naše anglická průvodkyně byla „great“ – srozumitelnou angličtinou nám povyprávěla všelijaké zajímavosti.

S Anglií se loučíme 27. 4. stylově. Přes „The Royal Greenwich Observatory“ plujeme lodí po Temži do centra Londýna a všechny známé budovy a atrakce máme jako na dlani. Ještě vidět něco zblízka (např. Downing Street n. 10) a už zpět na přístavní molo na zpáteční cestu k našemu autobusu.

Ještě abychom nezapomněli – chválíme naše řidiče a průvodkyni (českou!) a, samozřejmě, naše „adoptivní“ anglické rodiny. Opravdu se o nás starali.

Tak na shledanou příště…

 

Mgr. Ivana Havlíková

a foto na fcb

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se