Finalistka Miss LK Hanka Kozáková

15. 4. 2016

Druhou z našich finalistek v soutěži Miss Liberecký kraj je studentka O3 Hanka Kozáková. Jak se ona připravuje na velký večer, se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.

Jak jste se o Miss LK dozvěděla a co vás přesvědčilo, abyste se přihlásila?

O soutěži jsem se dozvěděla, když jsem začala studovat střední školu v Liberci. Neváhala jsem a chtěla se do soutěže přihlásit už v roce 2013, ale bohužel jsem nesplňovala věkové podmínky. O dva roky později, cestou do školy jsem uviděla z autobusu billboard s výzvou na castingy, tak jsem se hned odpoledne přihlásila na internetu. Nic mě přesvědčovat nemuselo.

Překvapilo vás na castingu něco a s jakým pocitem jste odcházela?

Na castingu mě překvapil rozhovor s porotou, kde jsme museli mluvit do mikrofonu, což jsem nikdy předtím nedělala. Z castingu jsem odcházela spokojená sama se sebou a zvědavá, jak to dopadne.

Jak probíhá dosavadní příprava na finálový večer a jak hodnotíte své šance?

Od začátku nového kalendářního roku máme program, který nás na finále připravuje. Učíme se např. jak hezky chodit v podpatcích, jak mluvit do mikrofonu a jak vůbec vystupovat před lidmi. K tomu máme ještě spoustu doprovodných akcí. Myslím si, že každá z nás má šanci na výhru, takže i já, ale jak velkou nevím.

Je něco, na čem jste musela začít opravdu „makat“?

Není nic, na čem bych musela vyloženě makat, jsem spokojená sama se sebou, ale nějaké ty nedostatky, na kterých bych měla zapracovat, se určitě najdou.

Jakou volnou disciplínu chystáte a jak jste daleko s tréninkem?

Jako volnou disciplínu jsem zvolila sportovní gymnastiku, které jsem se dříve věnovala i závodně. Trénovala jsem jednou týdně, ale začínám trénovat dvakrát týdně, protože finále se blíží a já nechci nic ponechat náhodě.

Jak vám účast v soutěži a případně výhra může ovlivnit život? Co dobrého vám přinese?

Určitě už nebudu mít tolik volného času sama pro sebe, na přátele, rodinu a hlavně na přítele, který je pro mě vším. Na druhou stranu mi účast v soutěži otevře sousty dveří do budoucnosti a pak bude jen na mě, kterou cestou se vydám.

Prožívají to s vámi vaši spolužáci? Jsou zvědaví? A jak vás podporuje rodina?

Spolužačky jsou zvědavé, podporují mě a fandí mi, ale neřekla bych, že to se mnou prožívají.
Rodina mě podporuje ve všem, co dělám, a tato soutěž není výjimkou. Drží mi palce a už se těší na velké finále.

Jak moc je pro vás dobré umístění důležité?

Výhra pro mě není úplně tak důležitá, ale bylo by to hezké vyhrát. Pro mě samotnou je výhra už jen to, že jsem se dostala do soutěže, do TOP 12 a můžu prožívat soustu nových věcí, poznávat nové lidi a dál rozvíjet svou osobnost.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí ve finále!

Mgr. Hana Svrčková