První ze tří rozhovorů s našimi finalistkami Miss Liberecký kraj - začíná Kristýna Lupínková

10. 4. 2016

Finálový večer Miss Libereckého kraje se blíží - uskuteční se 23. dubna. Naše škola se může chlubit naprosto výjimečným úspěchem už teď. Jak určitě víte, mezi dvanáct finalistek postoupily hned tři naše studentky - Veronika Horáková, Hanka Kozáková a Kristýna Lupínková. Během tohoto týdne se můžete těšit na rozhovory se všemi z nich, dívky odpovídaly na stejnou sadu dotazů. Dnes se o své dojmy a zkušenosti podělí Kristýna Lupínková.

Jak jste se o Miss LK dozvěděla a co vás přesvědčilo, abyste se přihlásila?

O Miss LK jsem dříve moc neslyšela. Dozvěděla jsem se o této soutěži díky spolužačce, která se účastnila castingu, ale bohužel neuspěla a nedostala se do dvanácti vybraných děvčat. Přihlásila jsem se na internetu s tím, že tam půjdu sama, ale jak se blížil casting, začala jsem mít obavy a chtěla jsem to vzdát. V té chvíli mě podpořila sestra, která se na casting přihlásila a šla se mnou.

Překvapilo vás na castingu něco a s jakým pocitem jste odcházela?

Největší strach jsem měla z rozhovoru do mikrofonu a budoucích otázek poroty. Promenáda v plavkách pro mě nebyla nijak problematická. Když jsem odcházela, měla jsem hlavu plnou myšlenek a cítila jsem veliké napětí, ale i úlevu, že už to mám za sebou.

Jak probíhá dosavadní příprava na finálový večer a jak hodnotíte své šance?

Příprava na finálový večer je opravdu veliká a občas i náročná, ale zábavná. Máme za sebou spoustu soustředění, která nás samozřejmě ještě dále čekají. Nemohly chybět ani přednášky, které nám pomáhají se zdokonalit. Moje šance je stejná jako u všech ostatních holek. Hodně to záleží na tom, jak se každá dokážeme reprezentovat v den finále.

Je něco, na čem jste musela začít opravdu „makat“?

Asi nejvíce, s čím bojuji, je správný projev a vyjadřování.

Jakou volnou disciplínu chystáte a jak jste daleko s tréninkem?

Jako volnou disciplínu jsem si z mých koníčků vybrala folklor, protože je to tanec, který mladí lidé v mém věku buď neznají a nedělají ho, nebo ho odsuzují. Vybrala jsem si to proto, že to nedělá každý. Na place budu s mým tanečním partnerem, se kterým jsme sehraní a tancuji s ním už nějakou dobu. Celou choreografii už téměř umíme, teď už pracujeme jen na detailech.

Jak vám účast v soutěži a případně výhra může ovlivnit život? Co dobrého vám přinese?

Už teď vím, že tenhle obor je pro mě naplňující. Zkušenosti do budoucna jsou to dobré a tato soutěž mi otevře nové dveře v životě.

Prožívají to s vámi vaši spolužáci? Jsou zvědaví? A jak vás podporují vaše rodiny?

Spolužáci mají občas nějaké otázky ohledně nějakých akcí, které jsem absolvovala. Ve škole nejsou zvědaví jen spolužáci, ale také profesoři. Moje rodina mě podporuje, co nejvíce může a jsem velice ráda za jejich veškerou pomoc a za všechno co pro mě dělají.

Jak moc je pro vás dobré umístění důležité?

Jsem už ráda jen za to, že mohu být mezi dvanácti vybranými děvčaty. Umístění by mě velice potěšilo a udělalo by to obrovskou radost. Mé přátele a rodinu by to potěšilo a byli by na mě pyšní.

Děkuji za rozhovor a přeji Vám hodně štěstí a skvělých zkušeností.

Mgr. Hana Svrčková

Novinky ze soutěže Miss LK najdete na webových stránkách soutěže.