Recyklujte s námi textil - chraňte životní prostředí a podpořte dobrou věc

25. 1. 2016

Jako textiláci a oděváři jistě víte, jak látky a oděvy vznikají. Ale víte také, kde vlastně skončí? Co uděláte se starým oblečením, které již nechcete nosit? Házíte je do popelnice před domem? A nebylo by lepší najít pro ně další využití?

Zapojili jsme se do projektu TEXTILECO. Na dvoře školy nyní najdete červený kontejner na textil firmy Dimatex, který je určený k recyklaci starého textilu a oděvů, obuvi a hraček. Firma Dimatex spolupracuje s Českým červeným křížem a s neziskovými organizacemi, které poskytují ošacení lidem v nouzi.

Do kontejneru můžete vhazovat čistý a suchý textil v zavázaných igelitových pytlích, páry nositelných bot a také hračky. Více informací o projektu Textileco a o tom, co do kontejneru patří a nepatří najdete v přiložené tiskové zprávě firmy Dimatex, na webových stránkách projektu a na facebooku.

Dimatex - webové stránky firmy a projektu Textileco

Facebook - profil Dimatex