NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ZAVÍTAL ZPĚVÁK SEBASTIAN

22. 1. 2016

Den otevřených dveří 20. ledna přilákal na naši školu mnoho zájemců o studium, zároveň se stal příležitostí pro setkání návštěvníků i žáků školy s nedávným absolventem, populárním zpěvákem Sebastianem.

Nejprve byl Sebastian vyzpovídán studentkou 2. ročníku Lucií Kaňuchovou. Otevřeně, místy i vtipně odpovídal na otázky, jako např. jak si užil předávání Českého slavíka, kdy vyjde jeho první deska, zdali si zpíváním splnil svůj sen a jaké jsou jeho plány do budoucna. Poté zazpíval několik svých písní, včetně nejznámější Toulavé, a sám se doprovodil na kytaru.

Na zájemce o studium, často v doprovodu rodičů, čekal bohatý program, v jehož průběhu mohli zavítat např. do učebny informatiky. Tento předmět se ve škole učí ve všech ročnících. Velkou odezvu sklidila informace o spolupráci školy s firmou Martilla, díky níž můžeme realizovat velkoplošný digitální potisk tkanin.

V učebnách odborné praxe byli návštěvníci svědky procesu přípravy nové soutěžní kolekce, u vyšívacího stroje mohli sledovat, jak studenti připravují tašky do dalšího ročníku soutěže Oděv a textil, který naše škola pořádá na podzim. A o atraktivní součást programu Dne otevřených dveří se zasloužily tři módní přehlídky, které prezentovaly úspěšné školní módní kolekce.

Napsala: Zuzana Pechová