Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

SPŠ textilní ve světlech pasáže

14. 2. 2015


Střední průmyslová škola textilní připravila pro libereckou veřejnost v rámci unikátní výstavy Technika v kostce prezentaci studijních oborů Textilnictví a Oděvnictví. Poprvé se ve čtvrtek 12. února od 16 hodin v nákupní galerii Plaza konaly módní přehlídky spolu s ukázkami textilních exponátů a strojů. Celá akce se budou opakovat ještě po dva následující čtvrtky, 19. a 26.2., vždy od 16 do 17 hodin.


Pasážemi nákupní galerie Plaza je běžně vidět návštěvníky procházející svižným krokem za svým cílem. Ve čtvrtek 12. února měli důvod se zastavit a strávit příjemnou chvíli zhlédnutím prezentace textilní průmyslové školy..

V rámci výstavy Textil: Vše o historii výroby oblečení a textilu mohli zájemci sledovat dvě módní přehlídky, přibližující úspěchy SPŠT v nedávné době. Půvabné manekýny školního kroužku modelingu předvedly kolekci Vášeň křivky v proměnách. Oboustranné kabáty, které nadchly porotu jihlavské soutěže Mladý módní tvůrce České republiky, i v Plaze sklízely zaslouženou pozornost. Druhá kolekce Diamond Mind byla připomínkou stříbrného umístění naší školy na soutěži Módný návrhár ve slovenském Ružomberoku.

V pasáži obchodního centra Plaza si mohou návštěvníci až do konce února prohlížet textilní stroje na ruční vytloukání žakárových karet, provázkový stroj, textilní laboratorní viják a vitríny s menšími textilními exponáty. V době konání přehlídek je učitel odborných předmětů  SPŠT připraven výstavu doprovodit výkladem a praktickou ukázkou.

Koncepce výstavy ukazuje, že textil a středoškolské vzdělávání v tomto oboru má v Liberci svou dlouholetou a zajímavou minulost, ale zároveň nepřehlédnutelnou a úspěšnou současnou podobu.

Napsala: Mgr. Zuzana Pechová

Fotografie: Kateřina Látková

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se