Příklady táhnou... aneb Zahájení školního roku na SPŠT

2. 9. 2014

Stalo se už na textilce zvykem zahájit nový školní rok pozváním nějaké zajímavé osobnosti. Po módní návrhářce Evě Robovské, která zaujala a inspirovala svým vyprávěním studenty oboru Oděvnictví loni, letos 1. září navštívil školu její absolvent ing. Jan Vondruška.

Beseda s Janem Vondruškou byla určena studentům oboru Textilnictví. Sympatický mladý muž ve svém profesním životním příběhu zmínil rodinné kořeny, spojené s textilní výrobou.

Studium na textilní průmyslovce považuje za naprostý základ své profesní kariéry – po maturitě pokračoval bez větších problémů v navazujícím studiu na Fakultě textilní TUL a po jejím ukončení si mohl vybírat rovnou ze 7 lukrativních nabídek.

Zamířil do firmy SAINT – GOBAIN  VERTEX v Litomyšli a rozhodně nelituje. Firma vítá mladé lidi a neváhá investovat do jejich dalšího vzdělávání. „Mám se dobře,“ otevřeně přiznává Jan Vondruška, když hodnotí svou práci technologa tkalcovny. Líbí se mu moderní strojní vybavení, atmosféra mladého pracovního kolektivu a v neposlední řadě finanční ohodnocení, včetně řady firemních benefitů. Firma mu také pomohla ihned vyřešit otázku bydlení a Honza si v příjemném východočeském městě rychle zvykl.

„Textil není jen to, do čeho se člověk obléká,“ říká v závěru svého vystoupení Vondruška a pak ještě trvpělivě zodpovídá všechny dotazy zaplněné a pozorně naslouchající učebny. Honzův osobní příklad je dobrým dokladem skutečnosti, že v textilní výrobě lze najít kvalitní pracovní uplatnění.

Napsala: Zuzana Pechová