Zájezd do Drážďan

15. 12. 2013

O zájezdu do předvánočních Drážďan v minulém týdnu se dočtete zde v krátké reportáži studentky Kateřiny Prskavcové z O4P.

KDO MÁ RÁD VÁNOCE, MUSÍ NAVŠTÍVIT ADVENTNÍ DRÁŽĎANY

Ve středu  10. prosince 2013 se studenti naší školy spolu se svými pedagogy, Mgr. Zajíčkovou a zástupkyní školy Mgr. Renčínovou, zúčastnili jednodenního zájezdu do německých Drážďan.

Zhlédli jsme některé z památek, kterých je toto saské město plné. Obdivovali jsme drážďanskou raritu Fürstenzug (Procesí vévodů), což je nádherný nástěnný obraz dlouhý 102 metrů a složený z 25 tisíc kousků míšeňského porcelánu. Dále jsme si prohlédli pozlacenou sochu Augusta II. Silného, za jehož vlády zaznamenalo město největší rozkvět, viděli jsme Frauenkirche (Kostel Panny Marie) a další pozoruhodnosti.

Prošli jsme několik vánočních trhů, kde na nás dýchala příjemná atmosféra. Také jsme měli  možnost ochutnat spoustu místních specialit, jako jsou například pověstné opékané klobásky.

Nechyběla možnost nákupu vánočních dárků, kterou všichni s radostí využili.

Napsala: Kateřina Prskavcová, 04P