Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Maturitní ples v Clarion Grandhotelu Zlatý lev

25. 2. 2019

Letošní maturanti, žáci tříd O4 a O4T, si za pomoci předsedkyně SRSPŠ paní Bradáčové připravili svůj ples v ne zcela tradičních prostorách pro konání maturitního plesu. Reprezentativní prostřední grandhotelu předčilo veškerá očekávání a tak maturitní ples Střední průmyslové školy textilní byl v letošním roce více než velkolepý.

Děkujeme paní třídní učitelce Ing. Aleně Benešové i paní Slavomile Bradáčové za bezchybnou organizaci plesu.

Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek aneb literární maraton 2019

12. 2. 2019

Po loňském Alchymistovi brazilského bestselleristy Coelha jsme letos zvolili titul z české literatury. Volba padla na vítěznou knihu ankety Kniha mého srdce, kterou se stal Saturnin od Zdeňka Jirotky.

A tak jsme celý den strávili s Jirotkovými hrdiny: nevyzpytatelným sluhou Saturninem a jeho pánem, krásnou slečnou Barborou, komickou tetou Kateřinou, líným Miloušem a dalšími postavami tohoto svěžího díla.

Od prvního vydání r. 1942 už uběhlo hodně času, ale své fanoušky si kniha stále nachází. A pokud by někoho zajímalo, jak si hrdinové vedli v dalším životě,  může sáhnout po volném pokračování Saturnin se vrací od Miroslava Macka.

Studenty přišli ve čtení podpořit i kantoři a celá akce se nesla v příjemném duchu.

Organizátorky Eva Zajíčková a Zuzana Pechová děkují všem, kteří se zúčastnili.

 

Made in Jablonec 2019

14. 1. 2019

Již třetím rokem se naši studenti zapojili do projektu, ve které se pojí neodlučitelné - oděv a šperk. A to hned ve dvojím složení. První, nové a velmi šťastné spojení bylo se Střední školou řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou a druhé, již tradiční s firmou FABOS, s.r.o. Vtipné a důmyslné oděvy navrhli studenti 2., 3. a 4. ročníku Barbora Švarcová, Nela Laurinová, Ondřej Želechovský, Kateřina Mizerová a Julie Hartmanová. Trochu málo z recenze kritika Zdeňka Dama:

  • Zahajovací třetina přehlídky patřila školám a hned první tvůrčí tandem složený ze žáků SŠ řemesel a služeb Jablonec n.N. a SPŠ textilní Liberec ukázal, že rozhodně nepůjde o žádné předskokany. Po pravdě řečeno, jejich trojice modelů patřila k jednomu z vrcholů večera jak provedením, tak vtipností. Modely byly mírně extravagantní, přitom nositelné. Tedy s výjimkou šatů pošitých mapou hvězdné oblohy se souhvězdími naznačenými skleněnými trubičkami, ve kterých by asi nebylo dobré si sedat, ale právě pro takové modely se přece přehlídky pořádají! Za ty šaty a ulítlý náhrdelník dávám první palec vzhůru.

  • Pozor, přichází první opravdový vrchol večera, firma FABOS a SPŠ textilní Liberec, spojení, které se během několika posledních ročníků stalo zárukou nejvyšší kvality a kreativity. A nezklamali ani letos, možná to, co předvedli, balancuje trochu na hraně kýče, ale je to nejen velké, ale opravdu velkolepé, přesně splňující to, co divák od přehlídky tohoto typu očekává. Za mě palec vzhůru!

Tisková zpráva k přehlídce

Vánoce, Vánoce přicházejí, ……

21. 12. 2018

ne jenom k lidem, ale i k pejskům v útulku v Krásném lese.  Jako každoročně v čase předvánočním, tak i tento rok naše škola nakoupila v Chovatelských potřebách ve Stráži u Liberce krmení pro obyvatele útulku za 6 805,- Kč. Tuto částku, mimochodem ještě vyšší než vloni, mezi sebou dobrovolně vybrali studenti i učitelé a zaměstnanci školy. Dobrých skutků není nikdy dost. Vždyť jsou přeci Vánoce!

Předvánoční Drážďany 2018

17. 12. 2018

Jako každý rok jsme se i tentokrát vydali za vánoční atmosférou do saských Drážďan, letos pro velký zájem hned dvakrát. Tradičně jsme začali výpravu v Novém městě, kde jsme se jako vždy vyfotili pod sochou Augusta II. Ve Starém městě jsme tentokrát navštívili i Rezidenční zámek. Zde jsme měli možnost zhlédnout zajímavou výstavu historických oděvů. Za prohlížení mnoha památek jako je kostel Frauenkirche, galerie Albertinum nebo Zwinger, jsme prošli hned několik trhů. Někteří využili možnosti ochutnat místní speciality, nebo se vydali shánět poslední vánoční dárky. Na konci naší cesty byli už všichni vánočně naladěni, ať už to bylo kouzlem adventních trhů, nebo možností vánočních nákupů, kterou každý s radostí využil.
Alice Kudláčková, žákyně O3

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE ZNÁ SVÉ LETOŠNÍ VÍTĚZE

13. 12. 2018

Školní kolo 45. ročníku Olympiády v českém jazyce proběhlo v tradičním předvánočním termínu a přilákalo účastníky ze všech ročníků. Soutěže se na naší škole zúčastnilo 10 studentů. Rozhodující se pro celkový výsledek ukázal úspěch v první části.  Šest otázek z mluvnice prověřilo vědomosti soutěžících z nejrůznějších oblastí mateřštiny.

SUPER AKCE EXIT TOUR

27. 11. 2018

V rámci naplnění Minimálního preventivního programu proběhla 20. listopadu 2018 na naší škole super akce nazvaná Exit Tour, jejímž organizátorem byla Křesťanská akademie mladých. Již před šesti lety naši studenti mohli zážitkovou a prožitkovou formou nasát témata týkající se prevence sociálně patologických jevů, a protože ohlasy z řad studentů i pedagogů byly tehdy velmi pozitivní, neváhali jsme a opět využili nabídky KAM.

PŘÍBĚHY BEZPRÁVÍ 2018

14. 11. 2018

Jako každý rok se v listopadu naše škola zúčastnila projektu Příběhy bezpráví - Měsíc filmu na školách, který pořádá organizace Člověk v tísni. Účelem akce je objevovat s žáky příběhy z nedávné minulosti, které by neměly být zapomenuty.

Den otevřených dveří ve čtvrtek 22. listopadu 2018

12. 11. 2018

Žáci a pedagogové vás zvou na den otevřených dveří ve čtvrtek 22. listopadu 2018 od 12:00 do 18:00. Přijďte si prohlédnout naši školu včetně unikátních dílen a my vám ukážeme výsledky našeho vzdělávání včetně prezentace tvorby oborů Textilnictví a Oděvnictví. Módní přehlídka se koná v hlavní budově v 16:30.

TEXTILKA SE STALA PATRONEM STROMU SVOBODY

25. 10. 2018

Střední průmyslová škola textilní v Liberci se ve čtvrtek 25. října stala patronem stromu vysazeného k 100. výročí vzniku Československé republiky.

BLUE DENIM DAY

4. 10. 2018

Děkuji všem, kteří se zúčastnili a podpořili fajn akci.


Praha byla opět naše

27. 9. 2018

Již tradičně žáci naší školy jezdí na odborně zaměřené exkurze do Prahy. Žákyně třídy O3 se tentokrát seznámily s historií památek areálu Pražského hradu, prohlédly si interiéry vybraných pamětihodností např. katedrály sv. Víta, Královského paláce, obdivovaly malebnost Nerudovy ulice, monumentální barokní chrám sv. Mikuláše, Karlův most a Staroměstské náměstí.

„ODĚV A TEXTIL, LIBEREC 2018“ : VYDAŘENÝ ROČNÍK

20. 9. 2018

Už popáté se sjeli mladí módní tvůrci z celé republiky a Slovenska do Liberce na soutěž „Oděv a textil, Liberec 2018 aneb Bez textilu by nebylo oděvu“. V prostorách Technické univerzity Liberec, které byly ke konání akce zapůjčeny Fakultou textilní, předvedli módní kolekce žáci základních a středních škol. Akce byla podpořena z Fondu vzdělávání Statutárního města Liberec a z rozpočtu Libereckého kraje. V přízemí a předsálí univerzity probíhaly doprovodné akce – Festival uměleckoprůmyslových škol a textilní workshopy, které připravili žáci SPŠ textilní. Díky projektu EDTEX, jehož cílem je propojení moderního textilního vzdělávání a praxe, se jako čestní hosté akce zúčastnili zástupci Polska, Španělska a Portugalska.

Projekt NAKAP

20. 9. 2018

LOGO NAKAP

HARMONIZAČNÍ DNY 1. ROČNÍKŮ, aneb jak jsme se seznámili

19. 9. 2018

Za krásného letního počasí dorazili do Oldřichova v Hájích noví žáci naší školy, aby se vzájemně lépe poznali, a to i se svými třídními učitelkami, Ing. Lucií Holou a Bc. Petrou Sadílkovou. Tentokrát se harmonizační dny konaly již ve dnech 5. -7. 9.

SLAVNOSTNÍ IMATRIKULACE NOVÝCH STUDENTŮ

6. 9. 2018

Slavnostní začátek nového školního roku čekal na studenty letošních prvních ročníků a jejich třídní učitelky – ing..Lucii Holou (třída 01) a Bc. Petru Sadílkovou (01T). Za velkého diváckého zájmu byly v Multimediálním sálu  Krajského úřadu Libereckého kraje nové přírůstky SPŠT  uvedeny do studentského stavu.

Srdečný pozdrav od nové paní ředitelky

1. 8. 2018

Vážení současní i budoucí studenti,
vážení rodiče a přátelé školy,
milí hosté,

ráda bych Vám popřála klidný a pohodový zbytek prázdnin a spolu s paní zástupkyní Ing. Bc. Dagmarou Renčínovou i ostatnímu učiteli a zaměstnanci školy se na Vás těšíme v novém školním roce. Máme pro Vás připraveno několik zajímavých změn..., ale nepředbíhejme.

Těším se na shledání
Ing. Jana Kočí
ředitelka školy

III. kolo přijímacího řízení

2. 7. 2018

Přihlášky se odevzdávají do 15.8.2018.
Bližší info na 
http://www.plus.spstliberec.cz/prijimaci-zkousky.

VZOROVÁ MATURITNÍ PRÁCE Z ČESKÉHO JAZYKA

24. 5. 2018

Jako ohlédnutí se za jarním termínem maturitních zkoušek doporučujeme k přečtení dvě povedené písemné slohové práce s vysokým hodnocením CERMATU. Jejich autorkami jsou Vendula Menšíková z 04 a Markéta Peřinová z 04T.

II. kolo přijímacího řízení

25. 4. 2018

7.5. jsme ve škole od 8.00 do 14.00 hod.

Bylo vyhlášeno II. kolo přijímacího řízení.
Přihlášky se odevzdávají do 15.5.2018, bližší informace:
http://www.plus.spstliberec.cz/prijimaci-zkousky.

OCHRANA OBYVATELSTVA V MIMOŘÁDNÝCH SITUACÍCH

17. 4. 2018

Projektový den

Dne 16. 4. 2018 měli žáci SPŠ textilní možnost vyzkoušet si zážitkovou formou poskytnutí první pomoci. Žáci 4. ročníku Střední zdravotnické školy v Liberci připravili 4 stanoviště, kde naši žáci ošetřovali cizí těleso v ráně, zastavovali tepenné krvácení, fixovali otevřenou zlomeninu, prováděli resuscitaci - masáž srdce atd. Všechna ošetření nacvičovali na figurantech s věrně namaskovanými zraněními.

Srdečný dík patří všem zúčastněným, jak kolegům ze SZŠ Liberec Mgr. Jitce Teplé, Mgr. Kamile Podobské a žákům ze zdravotnické školy za perfektní přípravu projektového dne a hladký průběh celé akce, tak i žákům naší školy, kteří se se zapálením zhostili nečekaných rolí záchranářů.

Mgr. Eva Zajíčková

Další setkání v rámci projektu Gemini

2. 4. 2018

Konečně jsme se dočkali a opět jsme se setkali s našimi německými kamarády z partnerské školy v Plauen. Od 21. 3. – 23. 3. 2018 jsme strávili společně 3 báječné dny plné akce, zážitků, besed a workshopů v klášterním areálu St. Marienthal nedaleko městečka Ostritz.

Ubytování ve dvoulůžkových pokojích v zrekonstruovaných hospodářských staveních dotvořilo zajímavou atmosféru klášterního prostředí. My jsme byli ubytování v bývalé mlýnici a naši němečtí kamarádi zase v teletníku. Obrovská, vkusně a účelově zařízená jídelna sloužila dříve jako kravín, v domě pro rodiny s dětmi byly ještě před několika málo lety zaparkovány traktory. V současné době obývá klášterní prostory ještě 9 jeptišek, s nimiž jsme se ale nesetkali.

Volba člena školské rady z řad zástupců nezletilých a zletilých žáků školy.

22. 3. 2018

Dle 167 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a v souladu s Volebním řádem pro volby do škoslkých rad základních, středních a vyšších odborných škol ze dne 15. 2. 2015

Systém Bakaláři

14. 3. 2018

Novinky v systému Bakaláři

Vzhledem k implementaci moderních zásad zabezpečení dat, postupujte pro přihlášení dle níže popsaných instrukcí.

Pro přihlášení do webové aplikace prosím klikněte zde: Bakaláři

Pro přihlášení pomocí mobilní aplikace prosím postupujte dle instrukcí:

Rada Libereckého kraje vyhlašuje konkurz na vedoucí pracovní místo ředitele/ředitelky

9. 2. 2018

Rada Libereckého kraje, v souladu s § 166 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů a § 3 vyhlášky č. 54/2005 Sb., o náležitostech konkurzního řízení a konkurzních komisích, ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje konkurz na vedoucí pracovní místo ředitele/ředitelky.

Bližší info: zde

stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se