Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Přehlídky SPŠT na veletrhu Educa 2013

19. 10. 2013

Právě skončil největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v Libereckém kraji - Educa 2013. Studentky SPŠT jako vždy prezentovaly školu módními přehlídkami a zájemci o studium mohli navštívit náš stánek. V přiložené fotogalerii naleznete první část fotografií z prvního dne veletrhu.

Prague Fashion Weekend - Byli jsme tam!

2. 10. 2013

Samozřejmě si naše škola nenechala ujít tak významnou událost ve světě módy jako je Prague Fashion Weekend. Za dobré studijní výsledky a hlavně za práci ve škole nad rámec svých povinností škola umožnila dvěma studentkám, Katce Bojkové a Anně Niederlové se této fantastické akce účastnit. Ještě jednou touto cestou děkujeme slečně Haně Kašparové za poskytnutí vstupenek. Děkujeme, byl to nezapomenutelný zážitek.

Pokračuje spolupráce s firmou Šenýr Bijoux Jablonec nad Nisou

26. 9. 2013

Dne 4. září uzavřeli ředitel SPŠT Mgr. Petr Luksch a ředitelka společnosti Šenýr Bijoux, s. r. o. se sídlem v Jablonci nad Nisou paní Olga Kopalová smlouvu o partnerské spolupráci. Věříme, že naše škola a firma Šenýr naleznou mnoho společné inspirace pri aktivitách v nadcházejícím období.

 

Sportovně cyklistický kurz - Nové Město pod Smrkem 2013

18. 9. 2013

V minulém týdnu vyjeli studenti čtvrtých ročníků, za podpory tří zkušených pedagogů - sportovců, na každoroční sportovně-cyklistický kurz do Nového Města pod Smrkem. O tom, jak celý týden proběhl, se dočtete v následujícím článku, který podle reakcí studentů zpracovala paní učitelka Mgr. Pechová. Ve fotogalerii se můžete přesvědčit, že zúčastněné turisty a cyklisty jejich výlet opravdu bavil.

Dárkové balíčky od Yves Rocher

16. 9. 2013

Děkujeme společnosti Yves Rocher za dárkové make-up balíčky, které firma věnovala našim manekýnkám. Jsme rádi, že Yves Rocher patří mezi naše partnery.

Naše studentky postoupily do finále soutěže Ten Designer Roku 2013 Jsem Já

13. 9. 2013

Pět studentek naší školy se probojovalo do finále soutěže Ten Designer Roku 2013 Jsem Já. Diplomy si děvčata přebírala v modelech loňské vítězky soutěže Ludmily Rosové. Kresby modelů, se kterými se dostaly do finále, teď musí studentky zrealizovat. Finále soutěže se bude konat v  březnu 2014 v Praze.

Dny evropského dědictví na SPŠ textilní

9. 9. 2013

V sobotu 7. září se v Liberci (8. září pak v Žitavě) otevřely brány 23 historických objektů, kterou jsou běžně veřejnosti nepřístupné. SPŠT byla mezi nimi a během krásného sobotního dne navštívilo hlavní budovu v Tyršově ulici a rozlehlé prostory školních dílen na 250 zájemců o historii textilnictví v našem kraji.

Zahájení školního roku s Evou Robovskou očima studentů

4. 9. 2013

Nový školní rok zahájila přednáška absolventky naší školy Evy Robovské. Její povídání sice nebylo dlouhé, ale dostatečně inspirující.

Otevření školní jídelny na SPŠT

4. 9. 2013

Jednou z příjemných novinek na začátku tohoto školního roku bylo otevření zbrusu nové školní jídelny a kantýny. Během letních prázdnin firma Gastron zrekonstruovala prostory v prvním patře naší hlavní budovy a přivítala nás v moderním a příjemném prostředí.

 

Pozvánka na harmonizační dny pro studenty 1. ročníků

3. 9. 2013

Vážení rodiče, milý žáku, žákyně,

naše škola organizuje tradičně pro žáky 1. ročníků velmi úspěšnou akci nazvanou HARMONIZAČNÍ DNY.

Cílem Harmonizačních dnů je seznámit se s novými spolužáky, navázat nová přátelství, poznat sám sebe, ale i třídního učitele, vytvořit a stmelit nově vznikající kolektiv, zažít mnoho legrace a mít společné zážitky. Součástí programu bude i prevence sociálně patologických jevů (drogy, šikana, partnerské vztahy atd.), zdravý životní styl.

Kurz se uskuteční v chráněné krajinné oblasti Jizerské hory v rekreačním zařízení Domu dětí Větrník v Oldřichově v Háji (cca 10 km od Liberce).

Den s hippies

2. 9. 2013

Ve fotogalerii se můžete podívat, jak nám to slušelo 18. června 2013, kdy jsme se oblékli jako HIPPIES!

Novinka! - Stravování na SPŠT

23. 8. 2013

Vážení rodiče a žáci, s radostí Vám oznamujeme, že od 2.9.2013 bude v budově školy otevřena nová kantýna a školní jídelna.

Podzimní MZ - AKTUALIZOVÁNO

15. 8. 2013

14/8/2013 - Jsou připraveny pozvánky k podzimnímu maturitnímu termínu - vyzvednout si je můžete od 26.8. každý den v kanceláři školy.

Spádová škola pro konání písemných zkoušek společné části maturitní zkoušky je: Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Liberec, Kostelní 9, p.o.

Časový rozpis (jednotné zkušební schéma) naleznete na www.novamaturita.cz

Milá návštěva - prezidentka Národní Komory Módy o.s. na naší škole

27. 6. 2013

V úterý 18.6.2013 nás na naší škole navštívila prezidentka Národní Komory Módy, o.s. paní Julie Hendrychová.

Prázdninová provozní doba sekretariátu školy

24. 6. 2013


Změna! Úterý 13.8. zavřeno - náhradní den je čtvrtek 15.8.

Úřední hodiny školy v období prázdnin jsou každé úterý od 8:00 do 11:00 hodin

Výběrové řízení - Výzva k podání nabídky - Sanační a stavební práce ve školní učebně

24. 6. 2013

Dokumenty k výběrovému řízení naleznete zde:

Výzva k podání nabídky-Sanační a stavební práce ve školní učebně.pdf

priloha_1_vzor_titulniho_listu_nabidky.doc

priloha_5_vzor_cestneho_prohlaseni__53.docx

priloha_6_vzor_SOD.doc

Exkurze 24.6.2013 - pondělí - Juta, a.s., Veba, a.s.

11. 6. 2013

Vedení SPŠT Liberec připravilo pro studenty na pondělí 24.6.2013 tématický zájezd do dvou velkých textilních podniků, kde bude možno seznámit se se zajímavou textilní výrobou a podiskutovat s odborníky o problematice textilní výroby. Exkurze je určena pro studenty 2., 3. a 4. ročníků oboru Textilnictví (i Oděvnictví). V autobuse je 20 míst pro žáky. Cena zájezdu je 100,- Kč na žáka.

Jak sám sebe prezentovat, aneb jak přežít pohovor a udělat dojem na trhu práce?

7. 6. 2013

Je naším přáním, aby studenti a absolventi naší školy uspěli na trhu práce a brzy našli své 1. pracovní uplatnění. Proto naše škola sprostředkovala setkání s profesionálem v oblasti personalistiky Ing.Janou Mužnou, která měla za úkol návštěvníky vybavit potřebnými informacemi a jistě i pomoci k tomu, aby se na trhu práce nespálili.

Předávání maturitních vysvědčení 2013

7. 6. 2013

V úterý 4. června proběhl v obřadní síni libereckého magistrátu slavnostní ceremoniál předávání maturitních vysvědčení. Svůj doklad o zkoušce z dospělosti převzali studenti všech tříd - O4P, O4T a T4.

 

Modelky SPŠ textilní Liberec v oblacích

1. 6. 2013

Ve středu 29.5. se otevřely dveře sídla Libereckého kraje veřejnosti. Součástí doprovodného programu se stalo i vystoupení Střední průmyslové školy textilní Liberec. Studentky školy coby krásné modelky předvedly pět módních kolekcí. Návštěvníci mohli obdivovat elegantní modely společenských šatů i nápaditost avantgardních kolekcí. Modely zdobily šperky společnosti Šenýr Bijoux Jablonec nad Nisou.

Naše modely opět úspěšné a obdivované

18. 5. 2013

Za spolupráce jablonecké firmy ŠENÝR Bijoux, která dodala k modelům úžasné šperky, naše studentky předvedly kolekce Brit Fashion, Dark Blue Sky, Blue Velvet a výběr společenských oděvů. Akce se konala ve středu 15. května v prostorách kulturního centra Koloseum Liberec a byla určena především pro obchodní partnerky a podporovatelky společnosti MCU Koloseum.

Děkujeme za foto, které nám poskytla Michaela Jílková.

Ochrana obyvatelstva v mimořádných situacích

3. 5. 2013

Projektový den

Dne 2. 5. 2013 měli žáci SPŠ textilní možnost vyzkoušet si zážitkovou formou poskytnutí první pomoci. Žáci 3. ročníku Střední zdravotnické školy v Liberci připravili 10 stanovišť, kde naši žáci ošetřovali cizí těleso v ráně, popáleniny 3. stupně, zastavovali tepenné krvácení, fixovali otevřenou zlomeninu, prováděli resuscitaci - masáž srdce atd. Všechna ošetření nacvičovali na figurantech s věrně namaskovanými zraněními.

Poděkování

29. 4. 2013

Vážení účastníci akce, nazvěme ji třeba

"Studenti SPŠT navrhli a ušili model pro Báru Basikovou"

Ano, studentům naší školy se tato šance – ušít model pro známou celebritu Báru Basikovou, která v něm zpívala v pořadu udělování cen Tý Tý - opravdu naskytla. Dostali možnost ukázat, co všechno dovedou!

iDnes.cz - Je to v pr…, vyhrkla Basiková na TýTý. Máme pěkná sprostá slova, říká

29. 4. 2013

Basiková pochválila náš model!

Avantgarda 2013 v Lysé nad Labem

28. 4. 2013

Tak, jako vloni či předloni, i letos jsme se účastnili soutěže Avantgarda 2013 v Lysé nad Labem. Pro kategorii tradičních materiálů byly vybrány kolekce Brit Fashion, Neonové léto a Spirit of Colours. Velký ohlas u diváků si získala kolekce Brit Fashion, kterou zhotovili za pomocí Ing. Holé studenti 1. ročníku oboru oděvnictví a sami si ji potom i předvedli.

stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se