Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Konečně na nákupy ….. pro zvířátka

24. 1. 2020

Jedeme nakupovat! Ale žádné módní oblečení nebo doplňky, ale granule a pamlsky pro pejsky a kočičky v městském útulku Archa v Liberci. V loňském prosinci jsme vybrali rekordních 8 220 Kč, slušná sumička, že? Nyní v lednu jsme pytle s granulemi a dobroty odevzdali na místě - je to vlastně vánoční dárek. Vždyť nakrmit hladové krky se musí každý den. Nakonec jsme pověsili za naši školu na vánoční strom přání, aby obyvatelé útulku našli brzy nový domov.

Mgr. Ivana Havlíková

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE ZNÁ SVÉ LETOŠNÍ VÍTĚZE

13. 12. 2019

Školní kolo 46. ročníku Olympiády v českém jazyce proběhlo v tradičním předvánočním termínu a přilákalo účastníky ze všech ročníků.

Soutěže se na naší škole zúčastnilo 13 studentů. Rozhodující se pro celkový výsledek ukázal úspěch v první části.  Pět otázek z mluvnice prověřilo vědomosti soutěžících z nejrůznějších oblastí mateřštiny.

Ve slohové části bylo zadáno téma "Co všechno umí podzim".

Po součtu bodů v  obou soutěžních částech se vítězkou stala zkušená olympionička Alice Kudláčková z 04, která zvítězila v mluvnici i ve slohu. Druhé místo obsadil David Brabec (03T).Třetí místo vybojoval Filip Piesche (01T).

Našim medailistům přejeme hodně štěstí v okresním kole.

Nejlepší slohové práce si můžete přečíst zde.

Módní přehlídka mezi generacemi

20. 11. 2019

Neobvyklá, nádherná a dechberoucí akce, která rozburácela potleskem Oblastní Galerii Lázně. Spojila generaci o módu se zajímajících seniorek s našimi studenty. K vidění byly nejen autorské studentské kolekce, ale také nové kolekce oděvních řetězců C&A a Decathlonu či historické modely z divadla F. X. Šaldy. Tématem večera byl Liberec jako město textilu, módy a sportu. Přehlídku otevřela dávná doba rodiny Liebiegů, díky kterým se textil v Liberci naplno rozvinul.

Spolupráce s textilními firmami

13. 11. 2019

Díky stále se více rozvíjející spolupráci s textilními firmami v uplynulých dnech proběhlo setkání ředitelky školy, paní učitelky Albrechtové a zástupců textilních firem se žáky základních škol 8. a 9. ročníků přímo v místě základních škol.

Textilní firmy STAP a.s. ve Vilémově u Šluknova a RTK tkalcovna s.r.o. v Rokytnici nad Jizerou souhlasily s návrhem ředitelky školy společně seznámit žáky základních škol v Mikulášovicích, Velkém Šenově, Rokytnici nad Jizerou, Jablonci nad Jizerou a Vysokém nad Jizerou s nabídkou studia textilního oboru na naší škole a poté s nabídkou perspektivního zaměstnání v prosperující firmě.

Za firmu STAP a.s. se setkání zúčastnila paní Gabriela Trojanová, personalistka a asistentka výkonného ředitele a.s.

Za firmu RTK tkalcovna se setkání zúčastnil a textilní firmu žákům přiblížil Ing. Luděk Hák, jednatel a ředitel společnosti.

Nabídka studia v Liberci a poté se vrátit do rodiště s možností kvalitního zaměstnání žáky zaujala.

Skleněná noc v Novém Boru 8. listopadu

9. 11. 2019

Spolupráce mezi středními školami je pro nás samozřejmostí. Proto, když nás oslovila Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola v Novém Boru, abychom obohatili jejich program na již 12. ročníku oslavy skla „Skleněná noc“, ani na chvíli jsme nezaváhali.

Naši studenti se prezentovali během dvou vstupů přímo před sklářskou pecí modely vytvořenými ve školních dílnách. Některé modely byly doplněny šperky, které vytvořili studenti sklářské školy.

Uctění památky významného maďarského básníka 20. století na SPŠ textilní v Liberci

6. 11. 2019

Dne 4. 11. se konala na SPŠ textilní v Liberci vzpomínková akce u příležitosti 75. výročí úmrtí významného maďarského básníka Miklóse Glattera Radnótiho, který na této škole v minulosti studoval.

Návštěva v firmy Saint-Gobain Adfors v Litomyšli

25. 10. 2019

Dne 24. 10. 2019 se vypravila skupina studentů doprovázená učiteli odborných předmětů do firmy Saint-Gobain Adfors v Litomyšli. Tato firma se specializuje na výrobu a zpracování skleněných vláken. Celou továrnou je ochotně provedl technolog tkalcovny Ing. Jan Vondruška, který je bývalým studentem naší školy. Ojedinělou technologii výroby skleněných vláken sledovali studenti s velkým zájmem a nové poznatky uplatní při dalším studiu.

Škola odpovědného spotřebitele 2019

19. 9. 2019

Ve středu 18. 9. 2019 se žáci naší školy ze třídy O3T zapojili do programu, který byl zaměřený na finanční gramotnost studentů středních škol. Akce se konala v odpoledních hodinách a byla naplněna zajímavými a užitečnými informacemi zárukách, uplatňování reklamací, prodeji cestovních zájezdů, či nákupu mimo kamenné prodejny. Žáci měli také možnost zkusit uplatnit práva spotřebitele na předem dané situaci a poté následně prodiskutovat s paní Křížovou, která celým program provázela a prezentovala.

Autor článku: Lenka Brabcová, žákyně O3T

Soutěž ODĚV A TEXTIL, LIBEREC 2019

18. 9. 2019

Naše škola se tak jako v předešlých ročnících stala spoluorganizátorem 6. ročníku soutěže pro základní a střední školy v textilní a oděvní tvorbě

ODĚV A TEXTIL, LIBEREC 2019.

Členky spolku, hlavního organizátora soutěže, paní Alenu Benešovou, paní Alenu Purmovou a paní Janu Kočí po desetiměsíčních přípravách čekalo milé překvapení  - pomoc všech učitelů naší školy při samotné organizaci toho jednoho veledůležitého dne, samotného konání soutěže.

Ten den s velkým D se konal v úterý 17. září 2019. I když program soutěže hlásil, že začátek soutěže je stanoven na 9. hodinu, pracovní den  pro všechny začal někomu o hodinku dříve, někomu o dvě hodinky dříve. Přípravy vrcholily, soutěžící přijížděli, desetičlenné porotě se vařilo kafíčko, ...

Pět minut po deváté vše vypuklo. Soutěž "otevřela" uvítací módní přehlídka naší školy a poté slavnostní přestřižení stuhy Terezou Huberovou, žákyní 2. ročníku naší školy a zároveň tváří 6. ročníku soutěže. Pár uvítacích zdravící a šlo se na to ... Základní školy se svojí tvorbou nastavily laťku velmi vysoko. Kolekce středních škol, které následovaly poté, měly velmi ztíženou pozici. Ale ustály. Kolekce všech škol byly velmi nápaditě zpracované a porota byla velmi spokojená.

Celý článek o soutěži

Harmonizační dny 1. ročníků, aneb jak jsme se seznámili

12. 9. 2019

Začátek každého nového školního roku je pro žáky prvních ročníků ve znamení seznamování. Žáci se seznámí mezi sebou navzájem a poznají i své třídní učitele. Letos se harmonizační dny konaly již ve dnech 9. - 10. 9. a tradičně v ubytovně DDM Větrník v Oldřichově v Hájích.

Imatrikulace

9. 9. 2019

První den na naší škole se odvíjel v duchu ryze slavnostním. V prostorách multimediálního sálu KULK naši pedagogové za účasti žáků vyšších ročníků připravili slavnostní uvítání žáků 1. ročníků. Žáci složili slavnostní imatrikulační slib a převzali malou pozornost.


ITMA 2019 Barcelona

29. 8. 2019

Na konci června využil pan učitel Jan Teplý možnosti zúčastnit se největšího světového veletrhu výrobců techniky všech textilních oborů ITMA 2019, který se tentokrát pořádal ve španělské Barceloně. O rozsahu tohoto veletrhu, který se opakuje vždy po čtyřech letech svědčí následující čísla: 1 700 vystavovatelů v 8 halách na ploše 200 000m2. Nové informace, trendy a mnoho kontaktů budou využity k aktualizaci odborné výuky.

Za významnou podporu účasti děkujeme firmě ELLA-CS

Více o veletrhu

Naši textiláci zaujali na StreTech v Praze

19. 6. 2019

Dne 5. 6. 2019 proběhl třináctý ročník konference StreTech na ČVUT v Praze. StreTech se pořádá za účelem setkání žáků středních škol z celé české republiky a představení jejich prací. Této akce se zúčastnili i žáci naší školy z druhého ročníku Lenka Brabcová a David Brabec. Byly zde k vidění i prostudování práce přírodovědné, humanitní, technické a mnohé další. Naši žáci přišli na StreTech s prací zaměřenou na výrobu tzv. tkané žinylky. Tato práce zaujala spoustu lidí a sklidila také velký úspěch. Být součástí takové akce je skvělou příležitostí pro všechny budoucí studenty vysokých škol, vyzkoušet si, jak napsat odbornou práci a případně ji obhájit.

Ing. Lenka Fuxová

Zájem o naší školu byl veliký - Objevte^Liberec

15. 6. 2019

Sobota se pro některé naše zaměstnance stala pracovní. A byla to příjemně strávená sobota. Vše začalo před třemi měsíci, kdy nás oslovil Magistrát města Liberec, zda v rámci komentované prohlídky městské části Liberec-Kristiánov lze fyzicky navštívit naši školu včetně školních dílen. Samozřejmě, že jsem příležitost uvítali a byli jsme příjemně překvapeni velikým zájmem.

Děkujeme všem návštěvníkům i Magistrátu města Liberec za návštěvu

Úspěšná akce na Otevíráme zauhlovačku

8. 6. 2019

V sobotu 8. června jsme měli úžasnou možnost stát se součástí oslav 200 let od narození podnikatele Ignaze Ginzkey, který proslavil Vratislavice nad Nisou po celém světě. Ignaz Ginzley, syn chudého tkalce, díky svému důvtipu a podnikatelským schopnostem založil v polovině 19. století továrnu na koberce a další bytový textil, a stal se tak spolu s továrníkem Liebiegem jedním z největších továrníků střední Evropy.

Oslavy se konaly pod zauhlovací věží v komplexu bývalé továrny. Naši žáci Helena Dytrychová, Eliška Adlofová, Anna Tůmová, Dan Šulc a David Brabec představili textilní výrobu a návštěvníci tak měli možnost vyzkoušet si předení i tkaní. Zájem byl nad očekávání veliký.

Ještě jednou děkujeme teamu AvantgArt, z.s. za pozvání a velmi si vážíme snahy oživit státem chráněnou kulturní památku zauhlovací věž a proměnit ji v centrum pro setkávání.

 

 

 

Mezinárodní veletrh Techtextil 2019

31. 5. 2019

V květnu se zúčastnil pan učitel Jan Teplý veletrhu Techtextil 2019 ve Frankfurtu nad Mohanem. Během návštěvy největší evropské přehlídky firem, zabývajících se výrobou a využitím technického textilu, měl možnost získat nové poznatky a informace z tohoto stále se rozšiřujícího oboru  a navázat mnoho nových, pro školu významných kontaktů. Návštěva se uskutečnila s podporou klastru technických textilií, z.s. CLUTEX.

Praxe našich studentů - tentokrát v lyžařském ráji

23. 5. 2019

Dnes jsme se vydali za naší studentkou Monikou Najmanovou až do Rokytnice nad Jizerou, kde vykonává dvoutýdenní odbornou praxi. Jejím dočasným zaměstnavatelem se stala textilní firma uprostřed lyžařského ráje RTK, spol. s r.o.

Děkujeme panu Pavlu Ježkovi, vedoucímu výroby, za umožnění prohlídky velmi sympatické tkalcovké firmy.

VZOROVÁ MATURITNÍ PRÁCE Z ČESKÉHO JAZYKA

22. 5. 2019

Jako ohlédnutí se za jarním termínem maturitních zkoušek doporučujeme k přečtení slohovou práci s vysokým hodnocením CERMATU. Její autorkou je Eva Robovská z 04.

Zimní krajina

(zpracování: líčení)

Snad každý z nás má své oblíbené roční období. Čas, kdy rád sleduje přírodu, chodí ven na procházky a celým svým tělem a smysly ...

Liberecký kraj pomáhá k rozvoji oboru textilnictví

19. 4. 2019

Kde jinde, než na místě nejstarší textilní školy ve střední Evropě, se mělo toto setkání uskutečnit. Textilka se stala místem setkání zástupců Krajského úřadu Libereckého kraje, Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, Technické univerzity v Liberci Fakulty textilní, klastru technických textilií CLUTEX a ředitelů průmyslových škol nejen s textilními obory. Předmětem diskuse byl rozvoj textilního oboru na podkladu RIS3 strategie - další rozvoj domény specializace "Pokročilé materiály na bázi textilních struktur a technologie pro nové multidisciplinární aplikace" a navázání spolupráce v rámci mezinárodní inovační platformy Regiotex.

Setkání přineslo všem zúčastněným mnohé informace ohledně podpory evropských prostředků s nejnovějšími technologiemi za rozvoj nových textilních oborů s perspektivou globálního rozsahu. Současně bylo vyřčeno mnoho podnětů a položeno mnoho otázek ohledně okruhů specializace, perspektivních oblastí do budoucnosti, postupů k uskutečnění cílů a stanovení prioritních oborů, mezi něž bezesporu patří pokročilé materiály na bázi textilních struktur.

Současně byli přítomní seznámeni s projektem Tex4IM - Textile Clusters for Industrial Modernization (Textilní klastry podporující průmyslovou modernizaci), který zahrnuje osm regionálních evropských oblastí.

Více v tiskové zprávě

Přehlídka pro libereckou pobočku pojišťovny Kooperativa

18. 4. 2019

V úterý 10. 4. v odpoledních hodinách zpestřili studenti pracovní atmosféru zaměstnancům liberecké pobočky pojišťovny  Kooperativa. Krásné modelky i jeden model ze Střední průmyslové školy textilní Liberec předvedli 50 modelů z autorských kolekcí i aktuálních trend z nabídky obchodu Reserved.

AVANTGARDA 2019 V LYSÉ NAD LABEM

11. 4. 2019

I letošní rok jsme se zúčastnili módní soutěže Avantgarda, která se konala 11. dubna v Lysé nad Labem, a je součástí výstavy Elegance.

Kolekce s názvem Dědova košile, kterou vytvořily nadané žákyně 2. ročníku Lucka Tománková, Tereza Benešová, Klára Melková a Natálie Vodičková, se představila v kategorii Oděv z tradičního materiálu. Tři autorské „šokující“ modely Fast Fashion navržené kreativně smýšlejícím Ondrou Želechovským, žákem 3. ročníku, mohli diváci obdivovat v kategorii Oděv z netradičního materiálu.

Podpořit naše manekýnky a módní návrháře přijeli žáci a žákyně 1. ročníků, kteří zde mohli načerpat inspiraci a motivaci pro svoji osobitou designérskou tvorbu.

Mgr. Eva Zajíčková

Žlutý den na textilce

1. 4. 2019

Pondělí 1. 4. bylo vybráno jako den pro přivítání jara ve žlutém. A nebyl to apríl. Jak se akce vydařila můžete zhodnotit na přiložených fotografiích, které se vám zobrazí po kliknutí na článek.

 

Volby do školské rady z řad zletilých žáků a zákonných zástupců nezletilých žáků

25. 3. 2019

Na základě § 167 odst. 4 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním a vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů a podle Volebního řádu pro volby do školských rad základních, středních a vyšších odborných škol ze dne 15. 2. 2015

ředitelka školy vyhlašuje volby z řad zletilých žáků a zákonných zástupců nezletilých žáků do školské rady

Datum konání voleb:  pátek 26. 4. 2019

Místo konání:            budova Střední průmyslové školy textilní, Liberec, Tyršova 1

Čas konání:              16:00 - 18:00 (v době konání třídních schůzek)

Vyhlášení voleb

Návrh kandidáta

Prohlášení kandidáta

Kandidátní listina

Výsledek voleb

Tvořivé odpoledne na textilce

22. 3. 2019

Dne 20. 3. 2019 proběhlo v polytechnické dílně naší školy  již 3. setkání platformy Metodického centra  pro oděvní a textilní obory. V rámci tohoto setkání se konal  workshop na téma „Textilní šperk“.  Během workshopu vládla opět pohodová atmosféra a účastnice, které byly velmi šikovné, si zvládly vyrobit originální textilní šperky. Jak se jim dílo zadařilo můžete vidět na přiložených fotografiích.
3. setkání metodického centra lze opět zhodnotit jako velmi vydařené.

Ing. Alena Purmová

Více o platformě Metodického centra pro oděvní a textilní obory

28. únor – nejen poslední den měsíce …..

20. 3. 2019

ale také den setkání našich studentů ruského jazyka (jako 2. volitelného jazyka) se studenty přímo z Ruska, kteří se v prostorách naší školy vzdělávají jeden rok v českém jazyce.

Setkání, které probíhalo v učebně po dobu 2 hodin a kde nechybělo ani pohoštění, bylo více než neformální. Čas strávený společenskými aktivitami, vzájemným poznáváním a dvoujazyčnou komunikací, občas doplněnou „body language“, se všem líbil. Vždyť ne každý den mají žáci možnost se živě setkat s příslušníkem jiné kultury. Už se těšíme na příští rok!

Mgr. Ivana Havlíková

stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se