Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Návštěva z Polska

4. 2. 2014

V minulém týdnu nás navštívili zástupci střední odborné školy z nedalekého polského městečka Gryfów Slaski. Tato střední škola připravuje studenty k polské "matuře" v technickém a všeobecném oboru. Polským pedagogům se prostředí naší školy velmi líbilo, někteří z nich dříve vyučovali na textilní škole, která však v Gryfówe Slaskim již zanikla. Těšíme se, že brzy také Polsko navštívíme a budeme moci začít připravovat společný partnerský projekt.

Školní kolo olympiády z angličitny

3. 2. 2014

Na konci ledna proběhlo školní kolo olympiády z anglického jazyka. Zúčastnilo se ho deset studentů a studentek z prvních až třetích ročníků. Všichni se se zaujetím a zodpovědně pustili do pro ně nezvyklých testů a náročné slohové práce a ve čtvrtek 30. ledna, ještě před předáváním vysvědčení, se s napětím a očekáváním výsledků znovu sešli ve sborovně při vyhlášení výsledků.

Návštěva firmy Technolen Hlinsko

3. 2. 2014

Dne 28. 1. 2014 navštívili naši školu zástupci firmy Technolen z Hlinska. Nejprve nás seznámili se svými výrobky a stroji, které se u nich používají, a poté přišli se zajímavou nabídkou pro studenty. Zájemci mají u nich možnost jak praxe, tak po ukončení studia i zaměstnání. Technolen je firma prosperující a v rozkvětu, proto potřebuje lidi vzdělané v oboru textilnictví.

Workshop s vizážistou Tomášem Grossmannem - nové fotografie!

22. 1. 2014

I v novém roce se budeme setkávat s vizážistou Tomášem Grossmannem. Zveme zájemce z řad manekýn, ale i ostatní, kteří mají zájem. Zatím poslední setkání proběhlo toto pondělí 20. ledna v odborné učebně. Děvčata si workshop očividně užívala a těšíme se, až nové zkušenosti zúročí při modelingu na některé z příštích přehlídek.

 

Přednáška uznávaného odborníka, akademického malíře Josefa Ťapťucha

19. 1. 2014

V úterý 11. ledna navštívili studenti 2. ročníku přednášku akademického malíře Josefa Ťapťucha, kterou organizovala Textilní fakulta TUL v Liberci. Děkujeme TUL za pozvání a možnost shlédnout velmi poutavou a inspirující přednášku tak významné kapacity v oblasti módy.

Exkluzivní fotogalerie Simona Pikouse z VIP Bazaru s Bárou Basikovou

15. 1. 2014

Ještě jedna dávka fotografií z pořadí druhého VIP Bazaru v Liberci.

Chráněná dílna Tulipán hostem naší školy

4. 1. 2014

Předvánoční návštěvu zaměstnanců chráněné dílny Tulipán, se kterou naše škola dlouhodobě spolupracuje, pro vás zachytila studentka Kristýna Špalková.

Zájezd do Drážďan

15. 12. 2013

O zájezdu do předvánočních Drážďan v minulém týdnu se dočtete zde v krátké reportáži studentky Kateřiny Prskavcové z O4P.

Předvánoční setkání v Městských lázních

13. 12. 2013

Ve středu 11. prosince se pro nás otevřelo exkluzívní prostředí libereckých Městských lázní. Prostor dosud oficiálně nepřístupný nám nabídl jedinečnou příležitost pro společné rozloučení s tímto kalendářním rokem. Program celého odpoledne zachytila studentka Petra Perničková z O3P.

Nová učebna počítačové grafiky v budově pavilonu

4. 12. 2013

Ve spolupráci s firmou Martilla, s.r.o. vzniká v areálu školy nová počítačová učebna určená pro textilní technology. Na speciálním softwaru se studenti budou učit základy digitálního potisku textilií. V galerii najdete nyní fotky interiérů, které pořídila absolventka SPŠT fotografka Michaela Stejskalová.

Třídní schůzky v pátek 29. listopadu

18. 11. 2013

Třídní schůzky k 1. čtvrtletí se konají v pátek 29. listopadu od 16.00. Rodiče si během třídních schůzek budou moci prohlédnout celý areál školy včetně školní jídelny, dílen nebo připravované nové učebny v pavilonu. Schůzka výboru SRSPŠ se koná od 15.30 hodin ve sborovně školy.

Dny otevřených dveří na SPŠT

15. 11. 2013

V listopadu a prosinci pokračují dny otevřených dveří na SPŠT. Zájemci o studium, jejich rodiče a další návštěvníci mohou možnosti poznat školu zblízka využít vždy první středu v měsíci od 13.00 do 17.00 hodin. Setkají se s některými z pedagogů, seznámí se s pracemi studentů a budou si moci prohlédnout učebny, školní dílny a zázemí. Tradiční sobotní dny otevřených dveří se konají 7. 12. 2013 a 11. 1. 2014, škola je otevřena od 9.00 do 12.00 hodin.

Knihovna zahalená vůní Paříže

11. 11. 2013

Přednášku Ing. Bc. Dagmar Renčínové v Krajské vědecké knihovně zachytila ve své reportáži studentka Nika Lacmanová z O4P. K jejímu článku přikládáme také několik fotografií.

 

Když srdce jásá a peněženka nepláče

11. 11. 2013

Autorkou této reportáže ze sobotního, v pořadí již druhého, VIP bazaru s Bárou Basikovou je studentka Kateřina Látková z O3T. Následuje obsáhlá fotogalerie.

Předvánoční Drážďany

6. 11. 2013

10. prosince se uskuteční každoroční zájezd do předvánočních Drážďan. Studenti se mohou přihlásit u paní Mgr. Zajíčkové.

Podzimní prázdniny a ředitelské volno

21. 10. 2013

Organizace výuky v příštím týdnu:

pondělí 28. 10. 2013 - státní svátek

úterý 29. a středa 30. 10. 2013 - podzimní prázdiny

čtvrtek 31. 10. a pátek 1. 11. 2013 - ředitel školy vyhlašuje ředitelské volno

Potvrzeno: Textilní firmy na východě Čech vyrábějí na plné obrátky

21. 10. 2013

Dne 15. 10. 2013 navštívily studentky 03T pod vedením pana ředitele Luksche dvě východočeské textilní firmy – Miletu Hořice a Vebu Broumov.

Přehlídky SPŠT na veletrhu Educa 2013

19. 10. 2013

Právě skončil největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v Libereckém kraji - Educa 2013. Studentky SPŠT jako vždy prezentovaly školu módními přehlídkami a zájemci o studium mohli navštívit náš stánek. V přiložené fotogalerii naleznete první část fotografií z prvního dne veletrhu.

Prague Fashion Weekend - Byli jsme tam!

2. 10. 2013

Samozřejmě si naše škola nenechala ujít tak významnou událost ve světě módy jako je Prague Fashion Weekend. Za dobré studijní výsledky a hlavně za práci ve škole nad rámec svých povinností škola umožnila dvěma studentkám, Katce Bojkové a Anně Niederlové se této fantastické akce účastnit. Ještě jednou touto cestou děkujeme slečně Haně Kašparové za poskytnutí vstupenek. Děkujeme, byl to nezapomenutelný zážitek.

Pokračuje spolupráce s firmou Šenýr Bijoux Jablonec nad Nisou

26. 9. 2013

Dne 4. září uzavřeli ředitel SPŠT Mgr. Petr Luksch a ředitelka společnosti Šenýr Bijoux, s. r. o. se sídlem v Jablonci nad Nisou paní Olga Kopalová smlouvu o partnerské spolupráci. Věříme, že naše škola a firma Šenýr naleznou mnoho společné inspirace pri aktivitách v nadcházejícím období.

 

Sportovně cyklistický kurz - Nové Město pod Smrkem 2013

18. 9. 2013

V minulém týdnu vyjeli studenti čtvrtých ročníků, za podpory tří zkušených pedagogů - sportovců, na každoroční sportovně-cyklistický kurz do Nového Města pod Smrkem. O tom, jak celý týden proběhl, se dočtete v následujícím článku, který podle reakcí studentů zpracovala paní učitelka Mgr. Pechová. Ve fotogalerii se můžete přesvědčit, že zúčastněné turisty a cyklisty jejich výlet opravdu bavil.

Dárkové balíčky od Yves Rocher

16. 9. 2013

Děkujeme společnosti Yves Rocher za dárkové make-up balíčky, které firma věnovala našim manekýnkám. Jsme rádi, že Yves Rocher patří mezi naše partnery.

Naše studentky postoupily do finále soutěže Ten Designer Roku 2013 Jsem Já

13. 9. 2013

Pět studentek naší školy se probojovalo do finále soutěže Ten Designer Roku 2013 Jsem Já. Diplomy si děvčata přebírala v modelech loňské vítězky soutěže Ludmily Rosové. Kresby modelů, se kterými se dostaly do finále, teď musí studentky zrealizovat. Finále soutěže se bude konat v  březnu 2014 v Praze.

Dny evropského dědictví na SPŠ textilní

9. 9. 2013

V sobotu 7. září se v Liberci (8. září pak v Žitavě) otevřely brány 23 historických objektů, kterou jsou běžně veřejnosti nepřístupné. SPŠT byla mezi nimi a během krásného sobotního dne navštívilo hlavní budovu v Tyršově ulici a rozlehlé prostory školních dílen na 250 zájemců o historii textilnictví v našem kraji.

Zahájení školního roku s Evou Robovskou očima studentů

4. 9. 2013

Nový školní rok zahájila přednáška absolventky naší školy Evy Robovské. Její povídání sice nebylo dlouhé, ale dostatečně inspirující.

stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se