Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Organizace školního roku 2014/2015 dle MŠMT

29. 8. 2014

Směrnice Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, která upravuje organizaci školního roku 2014/2015 na základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích:

organizace-skolniho-roku-2014-2015

Aktuality na začátku nového školního roku

26. 8. 2014

SPŠT se připravuje na nový školní rok. Právě je dokončována instalace podhledů v hale u školních dílen a probíhá oprava střechy dílen. Během září nás čeká mnoho zajímavých akcí a novinek.

 

 

O1 a O1T na exkurzích v Praze a v liberecké teplárně

27. 6. 2014

První ročníky na konci školního roku vyrazily za památkami Prahy a za poučením do Teplárny Liberec. Doprovod jim dělali jejich třídní učitelé. Fotoreportáž v přiložené galerii. O své zážitky z Prahy se s námi podělila studentka O1T Veronika Oláhová.

Fashion Photo 2014 v exkluzivním prostředí horského hotelu Ještěd

23. 6. 2014

Fashion Photo 2014 s Alešem Funkem proběhlo v úžasných interiérech a exteriérech horského hotelu Ještěd. Pod vedením Ing. Holé naše modelky nafotily několik letošních kolekcí. Vlasový styling: Katřina Šorallová, kadeřnictví Mažer. Make-up: Michaela Šafářová, studentka O2. Šperky: Šenýr Bijoux, Jablonec n.N.

Úřední hodiny v době prázdnin

23. 6. 2014

Úřední hodiny v kanceláři školy v době letních prázdnin budou každé úterý od 9.00 do 14.00.

Máme mistra republiky a mistra Evropy! Patrik Tomáš získal v bench pressu oba tituly

20. 6. 2014

Patrik Tomáš z O2T získal v dubnu titul mistra ČR v bench pressu v dorostenecké kategorii výkonem 107,5 kg. V červnu k tomuto skvělému úspěchu přidal na závodech v Trutnově navíc prvenství v celé Evropě, a to zdvihem 112,5 kg! Patrikovi míří naše obrovská gratulace a držíme palce v dalším klání.

Informace k podzimnímu termínu maturitních zkoušek

16. 6. 2014

25.6. 2014

  • nejzazší termín pro podání přihlášky k podzimnímu zkušebnímu období maturitní zkoušky 2014

7.7. 2014

  • nejzazší termín pro převzetí výpisu přihlášky k podzimnímu zkušebnímu termínu

25. 8. 2014

  • termín pro převzetí pozvánky k písemným zkouškám společné části podzimní maturitní zkoušky (se jmenováním spádové školy)

Znáte Uko? aneb O setkání s českými a polskými studenty

12. 6. 2014

Znáte Uko?

My ano. Strávili jsme zde nedávno dva dny,  15. a 16. květen. A nebyli jsme tam sami. Šest studentů naší školy (K. Brennerová, S. Stránská, L. Nebuželská, D. Horvatová, K. Boháčová a K. Stehlíková) v doprovodu paní učitelky Havlíkové se účastnilo již druhého setkání s polskými i českými studenty v rámci projektu přeshraniční spolupráce „Akcent“(akcent@com).

V krásném a novém penzionu Uko v Bedřichově na nás čekali lektoři z obou zemí se svým programem, interaktivními zábavnými činnostmi, při kterých jsme ve smíšených česko – polských skupinkách hledali řešení úkolů, dorozumívali se, bavili se a blíže se poznávali. Objevilo se již několik známých tváří z minulého „workshopu“ v Polsku v horském středisku Karpacz. A dvě „ostřílené harcovnice z O3T, Kristýna a  Simona, si již mohly opakovat polskou slovní zásobu.

O jídlo nebyla nouze a jaké bylo ubytování? Pěkné, čisté a útulné. A kolik nás to stálo? Vůbec nic!

Projekt vše zaplatil. Stálo nás to pouze čas – a ten jsme věnovali moc rádi. Bude ještě nějaké „příště“?

napsala: Mgr. Ivana Havlíková

Návštěva prezidenta v Libereckém kraji zanechala svou stopu i na SPŠT

12. 6. 2014

V pondělí 9. června začala třídenní návštěva Miloše Zemana v našem kraji. Jedním z bodů jeho nabitého programu bylo setkání se studenty libereckých středních škol.

Setkání s prezidentem republiky Milošem Zemanem 9. června 2014

4. 6. 2014

Liberecký kraj v příštím týdnu poctí svou návštěvou prezident republiky Miloš Zeman. Pan prezident projevil přání se během své třídenní návštěvy setkat také se studenty středních škol. Společně se studenty SPŠSE, Střední zdravotnické školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy stavební budou mít i naši vybraní studenti možnost se s prezidentem osobně setkat.

Zajímavé přednášky pro studenty

20. 5. 2014

V posledních týdnech bylo pro naše studenty připraveno hned několik odborných přednášek jak na půdě školy, tak např. v Krajské vědecké knihovně Liberec

Francouzská exkurze na naší škole

6. 5. 2014

Dne 10. 4. 2014 poctila naši školu návštěvou skupina deseti francouzských studentů s paní profesorkou z Lycée de l´Europe z města Dunkerque.

Francouze doprovázeli liberečtí studenti z Gymnázia F.X.Šaldy a jejich paní profesorka francouzštiny, která v rámci tematického programu pro Francouze v Liberci přijala pozvání na exkurzi naší školy.

SPŠ textilní Liberec zachytila požadavky trhu práce

6. 5. 2014

Textilní průmysl v posledních letech zaznamenal podstatné navýšení výroby a jako jedno z mála odvětví se dostal do kladných čísel. Svoji produkci je schopen nabízet prakticky do celého světa a v řadě případů nemá ve světě ani konkurenci. Největší nárůst se projevil v oblasti technických textilií, které nacházejí uplatnění v mnoha netextilních oborech, jako například: v automobilovém průmyslu, zemědělství, stavebnictví, zdravotnictví, silničním a železničním stavitelství, leteckém průmyslu, skladovém hospodářství, ale i potravinářství, sportu a mnoha dalších oblastech.

Seminář Textilie v novém tisíciletí 14. května na TUL

23. 4. 2014

Technická univerzita v Liberci, Fakulta textilní pořádá ve středu 14. května již 12. ročník semináře Textilie v novém tisíciletí.

Zúčastnili jsme se AVANTGARDY 2014 v Lysé nad Labem

15. 4. 2014

Ve středu 10.4. jsme podobně jako v předchozích letech navštívili soutěž Avantgarda v Lysé nad Labem, která je součástí veletrhu Elegance.

Zájezd do Terezína a odborná exkurze v Glanzstoffu Lovosice

14. 4. 2014

Ve středu 9. dubna  se studenti 1. a 2. ročníků zúčastnili odborně historické exkurze do Glanzstoffu Bohemia v Lovosicích a Malé pevnosti Terezín. Na exkurzi jsme vyrazili pod dohledem profesorky Bleierové, profesora Teplého, projektové koordinátorky Aleny Purmové a pana ředitele Luksche.

Na exkurzi ve třech textilních firmách Libereckého kraje

10. 4. 2014

Dne 2.4. 2014 se uskutečnila exkurze do vybraných textilních firem v Libereckém kraji za účelem pootevřít vrátka studentům do světa textilu. Dalším důvodem cesty byla poptávka umístit na předprázdninovou praxi studenty 2. a 3. ročníků.

 

Časové rozvržení maturitních zkoušek - aktuální informace pro 4. ročníky

9. 4. 2014

V sekci Pro studenty / Informace o maturitní zkoušce je nyní umístěn přehled termínů písemných, praktických a profilových maturitních zkoušek. Odkaz zde.

Exkurze do textilních firem pokračují

2. 4. 2014

Dne 26. března jsme navštívili textilní firmy Technolen Hlinsko a Svitap Svitavy. Byli jsme seznámeni s výrobním programem obou firem a také jsme absolvovali prohlídku výrobních prostor.

Zde si můžete přečíst celý článek studentek z O2T, Veroniky Makanové, Terezy Carvanové a Veroniky Bláhové.

Výstava Blanky Matragi a Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze

2. 4. 2014

27. března se jako součást projektu TechUp uskutečnila dlouho připravovaná exkurze našich studentů do Prahy. Museli v jednom dni zvládnout náročný program - navštívit komentovanou výstavu Blanky Matragi a zhlédnout výstavu Secese v Obecním domě. V Uměleckoprůmyslovém muzeu navíc také expozici Příběh vlákna.

Pro maturanty: Pozvánky k písemným zkouškám společné části maturit

26. 3. 2014

Od čtvrtka 27. 3. 2014 si studenti, kteří se přihlásili k jarnímu termínu maturitní zkoušky, mohou v kanceláři zástupkyně ředitele školy vyzvednout pozvánku k písemné části společné MZ.

Knihovna bez dechu aneb Přináší nám korzet potěchu?

24. 3. 2014

Ve čtvrtek 20. března jsme mohli v Krajské vědecké knihovně zhlédnout přednášku Ing. Lucie Holé "Kouzlo korzetů". Obsáhlou reportáž z pera Niky Lacmanové si můžete přečíst zde.

Děkujeme partnerské firmě Šenýr Bijoux, s.r.o., Jablonec nad Nisou, která našim modelkám zapůjčila krásné šperky.

Jsme úspěšní - Ten designer roku 2014 jsem já

21. 3. 2014

I v letošním roce se naši studenti zúčastnili soutěže Ten designer roku 2014 jsem já. Finalistky Lucie Makanová, Anna Sanetrníková (obě ze třídy 02) a Tereza Koďousková z 03T předvedly své modely na molu při příležitosti veletrhu World of Beauty & Spa v Praze Letňanech 14. března 2014.

A byli jsme úspěšní. Studentka Anna Sanetrníková získala se svým modelem krásné třetí místo.

Gratulujeme, Aničko!

Úřední hodiny v kanceláři školy v době jarních prázdnin

7. 3. 2014

Kancelář školy bude v době jarních prázdnin běžně otevřena pro studenty i veřejnost. Úřední hodiny budou denně od 8.00 do 15.00 hodin.

Módní přehlídka na plese ZŠ Kaplického

6. 3. 2014

Měsíc únor naše manekýnky zakončily na módní přehlídce, která byla součástí programu Plesu Základní školy Kaplického. Děkujeme vedení základní školy, že se na nás opět obrátilo s důvěrou a naši studenti se mohli prezentovat našimi modely.

stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se