Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Třídy O1 a O1T na zájezdu v Praze - díky projektu TechUp

3. 12. 2014

Ve čtvrtek 27. listopadu se uskutečnil zájezd prvních ročníků do Prahy. Tato akce byla podpořena finančními prostředky z projektu TechUp, který probíhá od loňského září. O zážitcích z tohoto se dočtete v následujících dvou studentských reportážích, za které děkujeme Anežce Škrnové z O1 a Veronice Dlabolové z O1T.

Skleněná noc Nový Bor 2014

26. 11. 2014

Organizátor akce, Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola v Novém Boru nás požádala o doprovodný program k již 7. ročníku Skleněné noci.

Příběhy bezpráví 2014

13. 11. 2014

Již tradičně v měsíci listopadu se naše škola zapojila do projektu „Jeden svět na školách“, pořádaný společností Člověk v tísni. Letošní akce připomíná 25. výročí sametové revoluce, která naší zemi přinesla vytouženou svobodu.

Slavnostní odhalení nové pamětní desky maďarského básníka Miklóse Radnótiho

10. 11. 2014

V sobotu dne 8. 11. 2014 odpoledne v 15.00h.se konala před vchodem naší školy vzpomínková slavnost u příležitosti 70. výročí tragického úmrtí básníka Miklóse Glattera Radnótiho, který studoval na naší škole v letech 1927 až 1928.

Pocta maďarskému básníkovi

4. 11. 2014

Miklós Glatter Radnóti (1909-1944)

Ve školním roce 1927/1928 studoval na naší škole významný maďarský básník Miklós Glatter Radnóti.

U příležitosti 70. výročí básníkovy tragické smrti bude dne 8. 11. v 15:00h. za přítomnosti maďarského velvyslance odhalena pamětní deska na průčelí Střední průmyslové textilní školy v Liberci v Tyršově ulici. Poté bude následovat kulturní program v 17:00h. v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Na obě akce je veřejnost srdečně zvána.

Fotografie z naší módní přehlídky na Educe

22. 10. 2014

Naše modelky a modelové zazářili na přehlídce na veletrhu Educa 2014 v liberecké Tipsport Aréně. Tyto fotografie nám poskytl Aleš Funke. Děkujeme.

Omluva veřejnosti za nepřesné informace

22. 10. 2014

Vážení čtenáři,

musím reagovat na text, který se objevil dne 21. 10. 2014 na facebooku s názvem „Podvádí SPŠ textilní v Liberci uchazeče o studium a jejich rodiče?“

Tématický zájezd do Prahy očima studentů O3 a O3T

15. 10. 2014

O své postřehy ze čtvrtečního výletu do Prahy se s námi ve svém příspěvku podělily studentky Michaela Šafářová a Anna Sanetrníková.ze třídy O3 a Veronika Makanová z O3T.

Harmonizační dny 2014

14. 10. 2014

V minulém týdnu proběhly Harmonizační dny prvních ročníků. Studenti se, stejně jako jejich starší kolegové v předchozích letech, měli možnost se dobře poznat a "zharmonizovat" i se svými třídními učitelkami.

Jak se dělá módní přehlídka v pater nosteru? Naše modelky o tom něco vědí!

29. 9. 2014

V minulém týdnu plném událostí zvládly naše modelky (a nezapomeňme na modela Frantu Lutovského) jednu bezesporu neotřelou přehlídku. Na dni otevřených dveří Krajského úřadu Libereckého kraje obsadily kabinky oběžného výtahu a vzbudily tak patřičnou pozornost. Fotograf Aleš Funke měl obtížný úkol - zachytit na fotoaparát děvčata v neustálém pohybu. Zde se můžete podívat na tyto originální záběry.

Video reportáž ze soutěže Módný návrhár v Ružomberoku

28. 9. 2014

Městská televize v Ružomberoku natočila reportáž ze soutěže Módný návrhár, kde, jak už víte, získala druhé místo kolekce Diamond Mind - práce našich studentek. Najdete ji na následujícím odkazu:


http://kdah.mtr.sk/videoarchiv/2014/2014-09-22_SPRAVY_07_Modny_navrhar.mp4

Dokázali jsme to: Nová soutěž Oděv a textil, Liberec 2014 má za sebou 1. ročník

28. 9. 2014

Ve středu 24. 9. vyvrcholila oceněním nejlepších kolekcí soutěž žáků základních a středních škol s názvem Oděv a textil, Liberec 2014 aneb Bez textilu by nebylo oděvu.

Slavnostní otevření školicího střediska VEBA

23. 9. 2014

Dne 19.9.2014 byli zástupci naší školy pozváni na slavnostní otevření první části komplexu Congress školícího střediska hotelového rezortu společnosti VEBA, textilní závody a.s. Broumov.

Jak proběhly Dny evropského dědictví 2014

22. 9. 2014

Letos již podruhé byla naše škola zpřístupněna široké veřejnosti v rámci projektu Dny evropského dědictví. V sobotu dne 13.9. měli návštěvníci možnost zúčastnit se komentované prohlídky jak historické budovy školy, tak školních dílen.

Babí léto v Paříži

22. 9. 2014

Tři krásné slunné zářijové dny jsme si my, studenti Střední průmyslové školy textilní v Liberci, užívali v metropoli Francie, městě nad Seinou, v Paříži. Během pobytu jsme bloudili klikatými uličkami Montmartru, procházeli se po velkolepých bulvárech Les Champs Elysées či St. Michel, obdivovali a navštívili proslulé monumentální stavby např. muzeum Louvre, zámek Versailles, katedrálu Notre Dame či baziliku Sacré Coeur a mnoho dalších.

Příklady táhnou... aneb Zahájení školního roku na SPŠT

2. 9. 2014

Stalo se už na textilce zvykem zahájit nový školní rok pozváním nějaké zajímavé osobnosti. Po módní návrhářce Evě Robovské, která zaujala a inspirovala svým vyprávěním studenty oboru Oděvnictví loni, letos 1. září navštívil školu její absolvent ing. Jan Vondruška.

Studenti textilní průmyslové školy bodují i za hranicemi

1. 9. 2014

Pěti studentkám Střední průmyslové školy textilní v Liberci se podařilo prosadit v mezinárodní soutěži mladých módních tvůrců.

Organizace školního roku 2014/2015 dle MŠMT

29. 8. 2014

Směrnice Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, která upravuje organizaci školního roku 2014/2015 na základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích:

organizace-skolniho-roku-2014-2015

Aktuality na začátku nového školního roku

26. 8. 2014

SPŠT se připravuje na nový školní rok. Právě je dokončována instalace podhledů v hale u školních dílen a probíhá oprava střechy dílen. Během září nás čeká mnoho zajímavých akcí a novinek.

 

 

O1 a O1T na exkurzích v Praze a v liberecké teplárně

27. 6. 2014

První ročníky na konci školního roku vyrazily za památkami Prahy a za poučením do Teplárny Liberec. Doprovod jim dělali jejich třídní učitelé. Fotoreportáž v přiložené galerii. O své zážitky z Prahy se s námi podělila studentka O1T Veronika Oláhová.

Fashion Photo 2014 v exkluzivním prostředí horského hotelu Ještěd

23. 6. 2014

Fashion Photo 2014 s Alešem Funkem proběhlo v úžasných interiérech a exteriérech horského hotelu Ještěd. Pod vedením Ing. Holé naše modelky nafotily několik letošních kolekcí. Vlasový styling: Katřina Šorallová, kadeřnictví Mažer. Make-up: Michaela Šafářová, studentka O2. Šperky: Šenýr Bijoux, Jablonec n.N.

Úřední hodiny v době prázdnin

23. 6. 2014

Úřední hodiny v kanceláři školy v době letních prázdnin budou každé úterý od 9.00 do 14.00.

Máme mistra republiky a mistra Evropy! Patrik Tomáš získal v bench pressu oba tituly

20. 6. 2014

Patrik Tomáš z O2T získal v dubnu titul mistra ČR v bench pressu v dorostenecké kategorii výkonem 107,5 kg. V červnu k tomuto skvělému úspěchu přidal na závodech v Trutnově navíc prvenství v celé Evropě, a to zdvihem 112,5 kg! Patrikovi míří naše obrovská gratulace a držíme palce v dalším klání.

Informace k podzimnímu termínu maturitních zkoušek

16. 6. 2014

25.6. 2014

  • nejzazší termín pro podání přihlášky k podzimnímu zkušebnímu období maturitní zkoušky 2014

7.7. 2014

  • nejzazší termín pro převzetí výpisu přihlášky k podzimnímu zkušebnímu termínu

25. 8. 2014

  • termín pro převzetí pozvánky k písemným zkouškám společné části podzimní maturitní zkoušky (se jmenováním spádové školy)

Znáte Uko? aneb O setkání s českými a polskými studenty

12. 6. 2014

Znáte Uko?

My ano. Strávili jsme zde nedávno dva dny,  15. a 16. květen. A nebyli jsme tam sami. Šest studentů naší školy (K. Brennerová, S. Stránská, L. Nebuželská, D. Horvatová, K. Boháčová a K. Stehlíková) v doprovodu paní učitelky Havlíkové se účastnilo již druhého setkání s polskými i českými studenty v rámci projektu přeshraniční spolupráce „Akcent“(akcent@com).

V krásném a novém penzionu Uko v Bedřichově na nás čekali lektoři z obou zemí se svým programem, interaktivními zábavnými činnostmi, při kterých jsme ve smíšených česko – polských skupinkách hledali řešení úkolů, dorozumívali se, bavili se a blíže se poznávali. Objevilo se již několik známých tváří z minulého „workshopu“ v Polsku v horském středisku Karpacz. A dvě „ostřílené harcovnice z O3T, Kristýna a  Simona, si již mohly opakovat polskou slovní zásobu.

O jídlo nebyla nouze a jaké bylo ubytování? Pěkné, čisté a útulné. A kolik nás to stálo? Vůbec nic!

Projekt vše zaplatil. Stálo nás to pouze čas – a ten jsme věnovali moc rádi. Bude ještě nějaké „příště“?

napsala: Mgr. Ivana Havlíková

stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se