Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Exkurze do Adient Strakonice s.r.o.

5. 12. 2016

Dne 30. 11. 2016 navštívili žáci třídy O2T s pedagogickým doprovodem Ing. Fuxové a p. Teplého výrobní závod společnosti Adient Strakonice s.r.o.

VELKÝ ÚSPĚCH VERONIKY HORÁKOVÉ - BIASIOL V PRESTIŽNÍ SOUTĚŽI BLOGERKA ROKU 2016

30. 11. 2016

Dvakrát ve stejném roce se Veronika Horáková-Biasiol z 03T radovala ze skvělého umístění ve velké prestižní soutěži. Po titulu vicemiss Libereckého kraje, který vybojovala letos v dubnu, si minulý týden přivezla z Hudebního divadla Karlín cenu za 2. místo v soutěži Blogerka roku 2016. A to byl dobrý důvod k tomu, abychom v této souvislosti úspěšnou blogerku vyzpovídali.

Exkurze ve firmě GRUND, a.s., Mladé Buky

29. 11. 2016

Firma Grund, a. s. v Mladých Bukách otevřela dveře pro veřejnost v sobotu 26. listopadu, a přestože byla sobota, byl zájem našich studentů o návštěvu v této české rodinné firmě nevídaný. Bohužel se z kapacitních důvodů mohli zúčastnit pouze tři studenti, kteří se jistě o zážitky podělí se svými spolužáky. A jistě je o co se dělit.

Módní přehlídky na burzách škol a Den otevřených dveří

23. 11. 2016

Naše modelky a modelové mají velkou zásluhu na propagaci školy na podzimních veletrzích vzdělávání a během našeho dne otevřených dveří. Všem děkujeme za perfektní práci.

Zájezd do Anglie - duben 2017

3. 11. 2016

Školní poznávací zájezd do Anglie se uskuteční 23. - 28. dubna 2017.

MÓDNÍ PŘEHLÍDKA POTĚŠILA OKO I DUŠI

31. 10. 2016

Móda patří k životu bez ohledu na věk – to ukázala nevšední módní přehlídka, která se 25.10.  po roce vrátila do krásných prostor liberecké Oblastní galerie – Lázně. Byla naplněním dlouhodobého projektu dvou spolupracujících stran, Komunitního střediska Kontakt a Střední průmyslové školy textilní Liberec. O přitažlivosti akce svědčil naplněný sál a přízeň řady sponzorů, záštitu nad večerem převzal náměstek pro školství, kulturu, sociální věci a cestovní ruch PhDr. Mgr. Ivan Langer.

Retro módní přehlídka - Od pravěku po současnost

6. 10. 2016

Spolu s libereckou knihovnou připravili naši pedagogové a studenti na úterní podvečer zcela neobvyklou módní přehlídku.

Návštěva partnerské textilní školy z Plauen

5. 10. 2016

Poděkování německých partnerů z Plauen za návštěvu v naší škole:


Sehr geehrter Herr Luksch, sehr geehrter Herr Teply! Sehr geehrte Kolleginnen und Kollegen der Textilschule Liberec!

Frau Schubert und ich möchten uns gern noch einmal bei Ihnen für den schönen Aufenthalt in Liberec bedanken. Wir konnten sehr interessante Eindrücke sammeln. Wir haben uns sehr gefreut, dass Sie sich so viel Zeit genommen haben, um uns Ihre Schule vorzustellen. Von den Werkstätten waren wir sehr beeindruckt!

Workshop na TUL

26. 9. 2016

Dne 19. 9. se 2. ročníky zúčastnily workshopu na Technické univerzitě v Liberci.

Výsledky voleb do Školské rady

22. 9. 2016

Ve středu 21. 9. proběhly volby do Školské rady z řad zletilých žáků a zástupců nezletilých žáků. Zápis o průběhu a výsledku voleb najdete zde. Do Školské rady byli zvoleni pan Jan Bartoš a studentka Nathalie Lukačovičová.

Volby "na nečisto"

21. 9. 2016

V rámci projektu Jeden svět na školách a vzdělávacího programu Člověk v tísni proběhly včera na naší škole volby do krajských zastupitelstev – tzv. volby „na zkoušku“. Své volební lístky s jedním hlasem pro politickou stranu nebo hnutí vhodili do volební urny studenti 3. a 4. ročníků. Výsledky jejich preferencí se dozvíme ještě tento týden.

Bez klobouku bos, natloukl si nos... A proto - 27. září všichni v klobouku

20. 9. 2016

Vyrobte si originální pokrývku hlavy nebo sáhněte do domácích zásob, hlavně v úterý 27. září nezapomeňte "nechat na hlavě". A protože se také fotíme, budete mít profi snímky na památku.

Liberec ožil mladou módou z České republiky a ze Slovenska

19. 9. 2016

Soutěž „Oděv a textil, Liberec“, kterou pořádá Střední průmyslová školy textilní Liberec ve spolupráci s Fakultou textilní TU Liberec, je rok od roku lepší, zábavnější, profesionálnější. Za vše hovoří počet přihlášených soutěžních kolekcí (letos k sedmi desítkám, včetně mezinárodního zastoupení ze Slovenska, pozvání přijali i zástupci partnerské německé textilní školy z Plauen), krásné prostory liberecké univerzity a trvalá přízeň významných partnerů a sponzorů.

Jak jsme se bavili a seznamovali se. Harmonizační dny 1. ročníků

15. 9. 2016

Za krásného letního počasí se letos uskutečnily harmonizační dny 1. ročníků. Do Oldřichova v Hájích přijeli ve dnech 12.- 14.9.  noví studenti naší školy, aby se vzájemně lépe poznali, a to i se svými třídními učitelkami, Ing. Marií Havlovou a Mgr. Zuzanou Pechovou.

Volby do Školské rady z řad zletilých žáků a zástupců nezletilých žáků

9. 9. 2016

Ředitel SPŠT vyhlásil volby do Školské rady z řad zletilých žáků a zástupců nezletilých žáků na 21. září t. r. Volby proběhnou v budově školy mezi 16.00 a 17.00.

Fotografie z imatrikulace nových studentů

6. 9. 2016

Slavnostní začátek nového školního roku čekal na studenty letošních prvních ročníků. Za velkého diváckého zájmu byli ve Velkém sále liberecké Krajské vědecké knihovny imatrikulováni a uvedeni tak do studentského stavu.

Rozvrhy tříd na školní rok 2016/2017

31. 8. 2016

Nové rozvrhy hodin už najdete na stránkách jednotlivých tříd.

Důležité termíny v září 2016

30. 8. 2016

Vítejte zpět ve škole!

 

Volby do Školské rady z řad zletilých žáků a zákonných zástupců nezletilých žáků

27. 6. 2016

Na základě § 167 odst. 4 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů a podle Volebního řádu pro členy školské rady vyhlašuje ředitel Střední průmyslové školy textilní volby do Školské rady z řad zletilých žáků a zákonnných zástupců nezletilých žáků .

První ročníky navštívily pražskou UMPRUM

16. 6. 2016

V minulém týdnu se vydali studenti prvního ročníku na návštěvu pražské UMPRUM na výstavu studentských prací. Za svým výletem se ohlížejí v následující krátké zprávě:

StreTech 2016 na ČVUT v Praze

14. 6. 2016

Letošní přehlídky StreTech 2016, kterou pořádala ve svých prostorách ČVUT Praha, se zúčastnili studenti O2T Lucie Kaňuchová a Bronislav Kulich. Ve své práci prezentovali široké veřejnosti výsledky vývoje efektní příze, které připravili ve školních dílnách pod vedením odborného učitele Jana Teplého.

Předávání maturitních vysvědčení 7. června

14. 6. 2016

V úterý 7. června jsme se při slavnostním předávání maturitních vysvědčení rozloučili s našimi letošními úspěšnými absolventy.

Sportovní kurz, aneb Dny plné dobrodružství

6. 6. 2016

Ve dnech 30. května až 3. června se uskutečnil sportovně cyklistický kurz ve Vesci pod Kozákovem, kterého se zúčastnili studenti druhých a třetích ročníků.

Mezinárodní veletrh mtex+ 2016 v Chemnitz

3. 6. 2016

V saském Chemnitz se ve dnech 31. 5. - 2. 6. konal 6. mezinárodní textilní veletrh mtex+ 2016, jehož letošní motto znělo " Discover high TEXTILES + functions!"

Vzorová maturitní slohová práce z českého jazyka

17. 5. 2016

Maturantům pro srovnání a ostatním pro inspiraci a zajímavé čtení zveřejňujeme přepis výborné slohové práce z českého jazyka na téma, které letos u maturit volilo nejvíce studentů. Přečíst si ji můžete zde.

stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se