Potvrzeno: Textilní firmy na východě Čech vyrábějí na plné obrátky

21. 10. 2013

Dne 15. 10. 2013 navštívily studentky 03T pod vedením pana ředitele Luksche dvě východočeské textilní firmy – Miletu Hořice a Vebu Broumov.

Od průvodců v obou firmách si vyslechly mnoho zajímavých informací: o rozšiřující se výrobě, stavbě nové haly, o 90 procentech výroby na export, hlavně do zemí arabského světa (Mileta Hořice), o 300 mil. ročního zisku, vývozu do afrických zemí, spolupráci s Textilní fakultou liberecké univerzity při výrobě „chytrých“ textilií (Veba Broumov). Obě dynamicky se rozvíjející firmy charakterizuje konkurenceschopný produkt v kombinaci s tradiční vysokou kvalitou výroby.

V Hořicích i Broumově studentky obdivovaly krásné látky se širokou paletou barev a dezénů. V grafickém ateliéru Milety mohly dokonce sledovat proces tvorby dezénu za pomoci počítače. Bylo příjemné potkat se právě tady se studentkou, která ještě nedávno studovala na naší škole.

Při návštěvě Veby zazněla atraktivní nabídka studentům, a to obeznámit se s moderními provozy  v rámci povinné předprázdninové praxe.

Byla by chyba tuto příležitost nevyužít!