Sportovně cyklistický kurz - Nové Město pod Smrkem 2013

18. 9. 2013

V minulém týdnu vyjeli studenti čtvrtých ročníků, za podpory tří zkušených pedagogů - sportovců, na každoroční sportovně-cyklistický kurz do Nového Města pod Smrkem. O tom, jak celý týden proběhl, se dočtete v následujícím článku, který podle reakcí studentů zpracovala paní učitelka Mgr. Pechová. Ve fotogalerii se můžete přesvědčit, že zúčastněné turisty a cyklisty jejich výlet opravdu bavil.

„Nikdo vám nedá tolik, kolik my vám můžeme slíbit,“ řekli meteorologové a naslibovali krásné prodloužené léto s teplotami nad 25°C.

V pondělí, den odjezdu cyklistů od školy, bičovaly krajinu proudy deště, takže přišel na řadu plán B – společná cesta všech (pěšáků+ cyklistů) vlakem. Teploty se mimochodem nikdy nedostaly nad dvacet, ale všechny naplánované výlety proběhly ve vzácné pohodě a harmonii „účastníků zájezdu“ (spolu se studenty odjeli učitelé Svoboda, Teplý a Pechová, v závěru se připojil pan ředitel Luksch). Ukázalo se, že letos nejela ukňouraná individua převlečená za studenty, nýbrž sportovci bez bázně a hany.

První den jsme ještě stihli okusit místní Kyselku - pramenitou vodu s přílišným obsahem železa. Den druhý se trochu nesl v historickém duchu, jelikož jsme měli možnost nahlédnout do baziliky Navštívení Panny Marie v Hejnicích, což jistě některé z nás duchovně poznamenalo. Třetí den nás zastihl v nedalekém skanzenu v Jindřichovicích pod Smrkem. Byli jsme svědky toho, jak se žilo v minulých stoletích – bez elektřiny a dalších vymožeností. A čtvrteční den pro nás znamenal velkolepé finále v podobě výstupu na horu Smrk do výšky 1124 metrů. Počasí nepřálo (5°C, déšť), ale až na povolené výjimky jsme to zvládli, a tak se můžeme nazývat dobyvateli ztraceného Smrku.

Zapsali: Tomáš Heřman, T4, Zuzana Pechová

Kurz očima studentů T4 (vybráno, kráceno)

„Kurz se mi velmi líbil a ani mi nevadilo špatné počasí. Jsem rád, že jsme se sešli dobrá parta a všichni si to užili.“ (Patrik Kutil)

„..Výlety byly vcelku nenáročné a zvládnutelné pro všechny (s výjimkou výstupu na Smrk) a velice se mi líbily. Kurz byl velmi krátký.“ (Zuzana Šetková)