Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Sportovně cyklistický kurz - Nové Město pod Smrkem 2013

18. 9. 2013


V minulém týdnu vyjeli studenti čtvrtých ročníků, za podpory tří zkušených pedagogů - sportovců, na každoroční sportovně-cyklistický kurz do Nového Města pod Smrkem. O tom, jak celý týden proběhl, se dočtete v následujícím článku, který podle reakcí studentů zpracovala paní učitelka Mgr. Pechová. Ve fotogalerii se můžete přesvědčit, že zúčastněné turisty a cyklisty jejich výlet opravdu bavil.


„Nikdo vám nedá tolik, kolik my vám můžeme slíbit,“ řekli meteorologové a naslibovali krásné prodloužené léto s teplotami nad 25°C.

V pondělí, den odjezdu cyklistů od školy, bičovaly krajinu proudy deště, takže přišel na řadu plán B – společná cesta všech (pěšáků+ cyklistů) vlakem. Teploty se mimochodem nikdy nedostaly nad dvacet, ale všechny naplánované výlety proběhly ve vzácné pohodě a harmonii „účastníků zájezdu“ (spolu se studenty odjeli učitelé Svoboda, Teplý a Pechová, v závěru se připojil pan ředitel Luksch). Ukázalo se, že letos nejela ukňouraná individua převlečená za studenty, nýbrž sportovci bez bázně a hany.

První den jsme ještě stihli okusit místní Kyselku - pramenitou vodu s přílišným obsahem železa. Den druhý se trochu nesl v historickém duchu, jelikož jsme měli možnost nahlédnout do baziliky Navštívení Panny Marie v Hejnicích, což jistě některé z nás duchovně poznamenalo. Třetí den nás zastihl v nedalekém skanzenu v Jindřichovicích pod Smrkem. Byli jsme svědky toho, jak se žilo v minulých stoletích – bez elektřiny a dalších vymožeností. A čtvrteční den pro nás znamenal velkolepé finále v podobě výstupu na horu Smrk do výšky 1124 metrů. Počasí nepřálo (5°C, déšť), ale až na povolené výjimky jsme to zvládli, a tak se můžeme nazývat dobyvateli ztraceného Smrku.

Zapsali: Tomáš Heřman, T4, Zuzana Pechová

 

Kurz očima studentů T4 (vybráno, kráceno)

„Kurz se mi velmi líbil a ani mi nevadilo špatné počasí. Jsem rád, že jsme se sešli dobrá parta a všichni si to užili.“ (Patrik Kutil)

„..Výlety byly vcelku nenáročné a zvládnutelné pro všechny (s výjimkou výstupu na Smrk) a velice se mi líbily. Kurz byl velmi krátký.“ (Zuzana Šetková)

„Kurz byl velmi vydařený. Jediné, co mě mrzí, že nás nejelo víc. Líbilo se mi, že učitelé byli vůči žákům tolerantní a vstřícní.“ (Martin Vašek)

„..I přes nepřízeň počasí panovala na kurzu skvělá a uvolněná atmosféra...Rád bych poděkoval učitelskému dozoru za vstřícnost a pochopení a největší díky patří p. řediteli Lukschovi za jeho velice zábavné hry na závěr kurzu.“ (Filip Teplý)

Kurz očima studentů 04P

„Nejvíc se mi líbily výlety na místa, kde jsem byla poprvé.“ (Petra Pazderníková)

„Přestože jsem místní, byly pro mě výjezdy na kole náročné. I tak jsem si kurz užila.“ (Hana Adámková)

„..líbilo se mi, že jsme se sblížili s druhou třídou. Taky jsem ráda, že jsem něco dokázala sama sobě po fyzické stránce.“ (Simona Urbanová)

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se