Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Ochrana obyvatelstva v mimořádných situacích

3. 5. 2013


Projektový den

Dne 2. 5. 2013 měli žáci SPŠ textilní možnost vyzkoušet si zážitkovou formou poskytnutí první pomoci. Žáci 3. ročníku Střední zdravotnické školy v Liberci připravili 10 stanovišť, kde naši žáci ošetřovali cizí těleso v ráně, popáleniny 3. stupně, zastavovali tepenné krvácení, fixovali otevřenou zlomeninu, prováděli resuscitaci - masáž srdce atd. Všechna ošetření nacvičovali na figurantech s věrně namaskovanými zraněními.


Srdečný dík patří všem zúčastněným, jak kolegům ze SZŠ Liberec Mgr. Jitce Teplé, Mgr. Iloně Kopecké, Mgr. Michalu Kopeckému a jejich žákům za perfektní přípravu projektového dne a hladký průběh celé akce, tak i žákům naší školy, kteří se se zapálením zhostili nečekaných rolí záchranářů.

Hodnocení projektového dne žáky SPŠ textilní:

  • Nácvik ošetření zranění byl realistický, poučný a přínosný.
  • Takovéto akce jsme se zúčastnili poprvé a jsme rádi, že jsme si mohli prakticky vyzkoušet ošetření různých druhů poranění.
  • Líbilo se nám vstřícné chování žáků a žákyň SZŠ, jejich příprava co nejvěrněji namaskovat určitý typ zranění a poskytování užitečných rad a informací.
  • Celkově hodnotíme „kurz první pomoci“ jako přínosný, užitečný, názorný, poučný.

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se