Přehlídka pro libereckou pobočku pojišťovny Kooperativa

18. 4. 2019

V úterý 10. 4. v odpoledních hodinách zpestřili studenti pracovní atmosféru zaměstnancům liberecké pobočky pojišťovny  Kooperativa. Krásné modelky i jeden model ze Střední průmyslové školy textilní Liberec předvedli 50 modelů z autorských kolekcí i aktuálních trend z nabídky obchodu Reserved.

Inspiraci poskytly outfity do kanceláře i pro volný čas.

Kolekce:
Kosmopolitní žena
Autorka Bára Švarcová chtěla poskytnout ženě univerzální šatník, ve kterém se cítí skvěle v práci, na cestách i na večírku. Inspirací pro ni byl materiál s autorským potiskem návrhářky Jitky Klet a život sebevědomé a pracovně úspěšné ženy, která chce být za každé situace chic a zároveň prakticky oblečená.
Vlněné kostýmky a kabáty
Tato kolekce je dílem kolektivu studentů 2. a 3.ročníků. Siluety napovídají, že se autoři vzhlédli v retro módě 30.-50.let a doplnili je moderními aplikacemi. Oboustranné kabáty zdobí vpichované aplikace z barveného vlněného rouna. Na tvídové kostýmky jsou přišity obrázky technikou arachne.
Šály
Tato kolekce je spojením dvou oborů na SPŠT a to oděvnictví a textilnictví. Hlavní roli zde hrají ručně tkané žinilkové šály, z nichž každá zabrala studentům několik desítek hodin práce. Oděváři k nim pak měli za úkol navrhnout a ušít doplňující oděv. Výsledkem je moderní sportovně laděná trojice modelů šatů, kalhot a overalu.
Sametky
Společenská závěrečná kolekce je opět dílem více studentů. Sametové šaty s kabátkem a dva kostýmky zdobené ruční výšivkou s aplikacemi mohou být skvělou volbou do divadla, na večírek nebo na ples.
Reserved
Jarní kolekce reserved posloužila jako inspirace pro chvíle strávené v práci i po ní.