Made in Jablonec 2019

14. 1. 2019

Již třetím rokem se naši studenti zapojili do projektu, ve které se pojí neodlučitelné - oděv a šperk. A to hned ve dvojím složení. První, nové a velmi šťastné spojení bylo se Střední školou řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou a druhé, již tradiční s firmou FABOS, s.r.o. Vtipné a důmyslné oděvy navrhli studenti 2., 3. a 4. ročníku Barbora Švarcová, Nela Laurinová, Ondřej Želechovský, Kateřina Mizerová a Julie Hartmanová. Trochu málo z recenze kritika Zdeňka Dama:

• Zahajovací třetina přehlídky patřila školám a hned první tvůrčí tandem složený ze žáků SŠ řemesel a služeb Jablonec n.N. a SPŠ textilní Liberec ukázal, že rozhodně nepůjde o žádné předskokany. Po pravdě řečeno, jejich trojice modelů patřila k jednomu z vrcholů večera jak provedením, tak vtipností. Modely byly mírně extravagantní, přitom nositelné. Tedy s výjimkou šatů pošitých mapou hvězdné oblohy se souhvězdími naznačenými skleněnými trubičkami, ve kterých by asi nebylo dobré si sedat, ale právě pro takové modely se přece přehlídky pořádají! Za ty šaty a ulítlý náhrdelník dávám první palec vzhůru.

• Pozor, přichází první opravdový vrchol večera, firma FABOS a SPŠ textilní Liberec, spojení, které se během několika posledních ročníků stalo zárukou nejvyšší kvality a kreativity. A nezklamali ani letos, možná to, co předvedli, balancuje trochu na hraně kýče, ale je to nejen velké, ale opravdu velkolepé, přesně splňující to, co divák od přehlídky tohoto typu očekává. Za mě palec vzhůru!

Tisková zpráva k přehlídce