SUPER AKCE EXIT TOUR

27. 11. 2018

V rámci naplnění Minimálního preventivního programu proběhla 20. listopadu 2018 na naší škole super akce nazvaná Exit Tour, jejímž organizátorem byla Křesťanská akademie mladých. Již před šesti lety naši studenti mohli zážitkovou a prožitkovou formou nasát témata týkající se prevence sociálně patologických jevů, a protože ohlasy z řad studentů i pedagogů byly tehdy velmi pozitivní, neváhali jsme a opět využili nabídky KAM.

Celodenní vzdělávací program pro studenty byl odstartován v tělocvičně hudebním vystoupením dánské skupiny ElO, jejíž členové vedli jeden z workshopů v angličtině. Díky tomu si studenti vyzkoušeli v praxi své znalosti anglického jazyka.
Následovaly interaktivní přednášky na aktuální a ožehavá témata současnosti např. Antisemitismus a holocaust, Život v závislosti, O nemoci AIDS, sexu, lásce a věrnosti, Kult těla, Kdy je selfie trestným činem a další.
Studenti se aktivně zapojili s lektory do diskuze na danou problematiku a odnesli si mnoho nových a jistě zajímavých informací.
Celá akce byla opět zakončena koncertem dánské skupiny. Poděkování patří všem pracovníkům, spolupracovníkům, dobrovolníkům z KAM, kteří se podíleli na realizaci tohoto programu.