TEXTILKA SE STALA PATRONEM STROMU SVOBODY

25. 10. 2018

Střední průmyslová škola textilní v Liberci se ve čtvrtek 25. října stala patronem stromu vysazeného k 100. výročí vzniku Československé republiky.

V odpoledních hodinách se všichni studenti a pedagogové sešli v parku v Jablonecké ulici. Tam již byla připravena jáma a lípa. Po slavnostním zahájení, kterého se ujala ředitelka SPŠ textilní Ing. Jana Kočí, a po zazpívání státní hymny byl strom slavnostně zasazen. Ke kořenům památeční lípy byla vložena schránka s informacemi o škole a o firmě Zelená zahrada, která celou akci zorganizovala. Strom poté symbolicky zasypali zástupce Libereckého kraje Mgr. Leoš Křeček, vedoucí odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu, Ing. Jaroslav Zámečník, kandidát na primátora města Liberec, Ing. Lucie Sládková, vedoucí odboru ekologie a veřejného prostoru. Po ředitelce školy se zasypání ujali pedagogové textilky včetně všech žáků. Nakonec byla lípa ozdobena trikolórou, jedním ze státních symbolů České republiky.

Velké poděkování patří paní Michaele Niedobové, zakladatelce firmy Zelená zahrada, která tento projekt iniciovala.

Nechť nám zasazená lípa jako symbol české státnosti a svobodné společnosti přináší radost každý den!

SPŠ textilní, Liberec