Manolo Blahník - The Art Of Shoes a 13 komnat První republiky

6. 11. 2017

Manolo Blahník - The Art Of Shoes a 13 komnat První republiky jsou velmi zajímavé akce a byla by škoda se na ně nevypravit do Prahy. Proto obětavé paní učitelky zorganizovaly dobrovolnou akci pro žáky SPŠT Liberec 1.- 4.roč. Zájem byl obrovský, a tak se musely rezervovat hned tři termíny: 3.10, 5.10 a 18.10.

A co jsme viděli?

MANOLO BLAHNIK: THE ART OF SHOES

Museum Kampa hostila výstavu legendárního návrháře obuvi Manola Blahnika nazvanou The Art of Shoes. Po Miláně a Petrohradě byla Praha další metropolí, která se mohla výstavou potěšit. The Art of Shoes je intimní retrospektivou 45 let práce jedné z nejvlivnějších postav módní umělecké scény, která překonává hranice mezi módou a uměním. Návštěvníci mohli obdivovat 212 bot a 80 původních kreseb jako osobní reflexi jeho práce, zachycující podstatu osobitého designu prostřednictvím jeho vášní a inspirace: architektury, umění, botaniky, literatury, filmografie, 18. století, Itálie, Ruska, Španělska a mnoha dalších kulturních a společenských podnětů a vlivů, jež ho fascinovaly.

13 komnat První republiky

Galerie Tančící dům nás přenesla v čase do období První republiky. Slavná éra Československa v období 1918 až 1938 byla rozdělena do celkem třinácti sekcí, které symbolizovaly specifické tematické okruhy od filmu a umění, přes módu či sport, až po politiku a podnikání. Tehdejší módu nám přiblížily kostýmy z úspěšných filmů a seriálů z produkce České televize a návrhy slavné československé návrhářky Hany Podolské.

A jaké to bylo? To si můžete prohlédnout v krátké obrázkové prezentaci pod tímto článkem.