„SNĚŽENKY A MACHŘI“ V PASEKÁCH NAD JIZEROU

23. 3. 2017

Na lyžařský kurz jsme se všichni velmi těšili, ale ne pro všechny začal zrovna nejlépe. Byl den odjezdu kolem sedmé ráno a já teprve sháněl snowboardové boty. Bál jsem se, že už to nestihnu, ale na poslední chvíli jsem dorazil ke škole a připojil se k ostatním žákům nastupujícím do autobusu.

Cestou na místo konání kurzu do Pasek nad Jizerou nevypadali pasažéři autobusu zrovna jako kolektiv, ale všichni jsme měli dobrou náladu. Cesta uběhla poměrně rychle, a než jsme se nadáli, tak jsme vystupovali. Bohužel nikoli před hotelem, ale pod kopcem v zatáčce, kterou pan řidič nedokázal s autobusem překonat. A tak jsme museli jít pěšky s taškami a veškerou lyžařskou výstrojí.

Před dveřmi penzionu jsme si rozdělili pokoje a dostali klíče a čas, abychom si mohli vybalit. Zhruba po hodině se všichni shromáždili na oběd. Musím konstatovat a myslím si, že se mnou bude většina souhlasit, že se stravováním jsme byli naprosto spokojeni.

Po obědě jsme dostali instrukce, kterými jsme se řídili, a proto jsme se sešli na dvoře připraveni s plnou výbavou. Odpoledne bylo ve znamení rozřazení do družstev podle výkonnosti. Kolem čtvrté hodiny jsme se museli vrátit, jelikož lanovka už déle nejezdila. Ten den už se nic zajímavého nedělo a spíše jsme si zvykali.

Přišlo pondělí.  Dali jsme si snídani, vyrazili jezdit, vrátili jsme se na oběd, pak zas na svah a na večeři. Takový režim se opakoval každý den. Rozdíl byl jen v náladách účastníků kurzu a ve večerním programu.

Program pondělního večera byl ve znamení „vzdělání“. Dostali jsme informace, jak jezdit, starat se o lyže a pak jsme zhlédli kratší film. V úterý měla program třída O1 a začala správná zábava. Hrála se spousta her, všichni se smáli a spolupracovali a není divu, že jsme šli spát se skvělou náladou, která nám vydržela až na pokoje stejně jako zpěv. Kdybyste se prošli po chodbách, tak slyšíte mnohdy tragicky přezpívané písničky, s kterými byli účastníci zájezdu až nad míru seznámeni.

Středeční večerní program jsme měli na starost my - třída O1T. Myslím si, že není v mých silách barvitě popsat, co se dělo. Sice se objevily menší problémy, ale jinak se všichni náramně bavili.

Čtvrtek byl poslední kompletní den kurzu a večer ovládla třída O2/02T. Popravdě jsem sice vůbec netušil, jak se dělá hyena, ale pak se daly „molekuly" dohromady a my předvedli náramné gymnastické schopnosti. Následovala večerní procházka s učitelskou nostalgií a vzpomínkami na věk všech „sněženek a machrů z textilky".

Páteční ráno bylo oproti zbytku pobytu poměrně hektické, ale všichni jsme to zvládli - dostali jsme diplomy, odjeli jsme finální jízdu a vyrazili domů. Trochu pršelo, ale my jsme se nedali. Autobus zažil pěvecký koncert a mezi sedadly kolovaly vzpomínky. Pak už jsme se jen rozloučili a všichni se rozutíkali domů.

I když bych to nejradši vrátil, tak jsem se těšil na pohodlí domova a všichni jsme se smířili s návratem do reality.

Napsal: Ondřej Želechovský, 01T