Návštěva v partnerské škole v Plauen

8. 2. 2017

Ve dnech 3. 2. a 4. 2. 2017 přijali Mgr. P. Luksch a J. Teplý pozvání ředitele školy (Klaus-Peter Palme) a zástupkyně ředitele školy (Manuela Schubert) z partnerské školy BSZ e.o.plauen Plauen z projektu GEMINI (http://www.spstliberec.cz/cz/o-skole/projekty/gemini/).

Během dvoudenního programu jsme se pátek 3. 2. sešli se zástupcem německé VTI panem Dr. Werkstätterem a pozvali ho setkání s našimi maturanty - nabídka pracovních míst v Sasku a seznámili jsme se s historií města Plauen. V sobotu 4. 2. jsme si prohlédli všechny učebny školy, seznámili se studijními programy a shlédli jsme i krátkou módní přehlídku.

Pozvali jsme pana Palmeho a paní Schubert na 4. ročník soutěže Oděv a textil, Liberec 2017 k nám do Liberce.
Naši žáci 1. a 2. ročníků se setkají se žáky této partnerské školy na společném workshopu ve dnech 21. 3.- 23. 3.2017 v Hejnicích.