Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Návštěva studentů z Turecka na naší škole

1. 2. 2017


V pátek dne 13. 1. 2017 navštívila naši školu skupina studentů ze střední textilní školy z tureckého města Adana v rámci projektu Erasmus+. Celý název turecké školy je ADANA/SEYHAN –Sabanci Mesleki ve Teknik Anadolu Lises.


Pro návštěvníky byl připraven bohatý program.

Zpočátku si turečtí studenti prohlédli část školních textilních dílen za doprovodu pana učitele Teplého.

Paní Ing. Benešová zajistila pro hosty program v šicích dílnách. Studenti 2. ročníku předvedli krátkou módní přehlídku, v níž prezentovali své modely, vyprávěli také o tvorbě nové kolekce, která byla vystavena na krejčovských pannách. Následoval workshop, z oboru textilnictví  -  předení na kolovrátku, z oděvnictví  - šití kytiček kanzashi. Poté proběhla diskuse.

Při prohlídce budovy školy pod vedením pana ředitele Mgr. Luksche turečtí studenti měli možnost nahlédnout do výuky německého jazyka, výpočetní techniky a českého jazyka, kde právě probíhala příprava k maturitní zkoušce.

Vzácnou návštěvou z Turecka jsme byli potěšeni, setkání bylo pro obě strany zajímavé a poučné.

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se