Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

ZÚČASTNILI JSME SE „MADE IN JABLONEC 2017“

18. 1. 2017


Na jaře loňského roku byla naše škola oslovena majitelem firmy FABOS Bohumilem Bělským s nabídkou spolupráce na projektu Made in Jablonec: naše škola navrhne a zhotoví oděvní část modelů a firma FABOS je doplní šperky.


Projektu se chopily dvě učitelky SPŠ textilní, Ing. Alena Benešová a Ing. Jana Kočí. Spolu se zástupci firmy FABOS vybraly vhodné téma pro studenty – Party a vzápětí oslovily studenty 2. ročníku. Vysvětlily jim, co bude jejich úkolem, a představily vybrané téma. Následně byly do školy pozvány designérky FABOSU a uskutečnila se první tvůrčí schůzka. Studenti prezentovali své návrhy, z nichž vzešel vítěz. Vlastně vítězka. Se svými návrhy uspěla Barbora Švarcová.

A mohl začít kolotoč hotovení modelů. Byl konec května a Báru tlačil čas. Výběr materiálu, hotovení základních střihů, modelové úpravy střihů, stříhání, šití, zkoušení, …. Naštěstí má Bára úžasné spolužačky, a tak nezůstala sama. Byl sestaven tým, který se daného úkolu zhostil na jedničku.

V polovině září byly modely hotové, takže mohly být předány vzorkařkám do firmy FABOS. A tam začala druhá etapa – doplnění oděvů šperky. Výsledek byl uchvacující, modely okouzlující. Ostatně jak celý projekt probíhal, včetně ukázky nádherných modelů, můžete vidět na následujících odkazech.

http://genusplus.cz/zblizka/pribehy-made-in-3-bizuterie-fabos-a-moda-sps-textilni-v-liberci

http://jablonecky.denik.cz/zpravy_region/okouzlujici-a-tajemna-kdo-zena-20170113.html

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se