MÓDNÍ PŘEHLÍDKA POTĚŠILA OKO I DUŠI

31. 10. 2016

Móda patří k životu bez ohledu na věk – to ukázala nevšední módní přehlídka, která se 25.10.  po roce vrátila do krásných prostor liberecké Oblastní galerie – Lázně. Byla naplněním dlouhodobého projektu dvou spolupracujících stran, Komunitního střediska Kontakt a Střední průmyslové školy textilní Liberec. O přitažlivosti akce svědčil naplněný sál a přízeň řady sponzorů, záštitu nad večerem převzal náměstek pro školství, kulturu, sociální věci a cestovní ruch PhDr. Mgr. Ivan Langer.

Partnerství Střední průmyslové škola textilní a Komunitního střediska Kontakt v oblasti pěstování mezigeneračních vztahů a oboustranného předávání zkušeností vydalo své plody. V krásné atmosféře před nadšeným publikem se bok po boku prezentovaly modelky různých generací.

Obě realizátorky projektu, Bc. Marie Matějíčková z komunitního střediska a učitelka SPŠT Ing. Lucie Holá, prozradily, co večeru v Lázních předcházelo. „Letos jsme zvolili jiné pojetí. Je známo, že na pultech obchodů se objevuje i zajímavá móda, která už tady byla. Seniorky, které navštěvovaly můj kurz o módě, dostaly za úkol přinést nějaký „vzpomínkový kousek“ z šatníku. Naše studentky v hodinách stylingu a designu (odborný předmět na SPŠT) vytvořily s retro kousky současné outfity,“ vysvětlila Lucie Holá. Projít se po přehlídkovém molu vyžaduje od starších dam určitě odvahu, k tomu Marie Matějíčkové dodala: „ Modelky, které už měly zkušenost z loňska, byly povzbuzeny natolik, že letos už ani nepotřebovaly tolik zkoušet.“

Módní přehlídku zahájily studentské kolekce. Poté se už nedočkavému publiku poprvé představily dvojice modelek - seniorka provázená studentkou. Do jejího modelu byl vhodně začleněn zmíněný starší kousek, upozorňující na sebe „malou nápovědou“ - žlutým puntíkem připevněným na oblečení. Spojení krásných dam a mladých dívek báječně fungovalo, dvojice byly až neuvěřitelně sladěné.

Krásné vystoupení břišních tanečnic z tanečního studia Aisha pomohlo k nadechnutí se před finálovou přehlídkou. Ta se nesla ve znamení prezentace aktuální podzimní módy z módních řetězců C&A a Reserved. Na molo se vydaly opět zástupkyně obou generací. Dámy vynesly modely, které jsme zvyklí vidět častěji a mladších, takovým způsobem, že bych se nedivila, kdyby byly v příštích dnech vyprodané. V tvářích modelek jsme mohli spatřit radost z nevšedního zážitku, ale široký úsměv měli i lidé v publiku. Bylo to krásné a dojemné.

Před závěrečným defilé všech účastnic zazněla výzva k veřejné sbírce Křišťálové tvoření, kterou uspořádala Nadace Preciosa, jeden ze sponzorů večera. Peníze z výtěžku sbírky budou využity na péči o seniory.

Potleskem vestoje poděkovali diváci modelkám za krásný zážitek. Přála bych vám na této módní přehlídce být.

Zuzana Pechová