Jak jsme se bavili a seznamovali se. Harmonizační dny 1. ročníků

15. 9. 2016

Za krásného letního počasí se letos uskutečnily harmonizační dny 1. ročníků. Do Oldřichova v Hájích přijeli ve dnech 12.- 14.9.  noví studenti naší školy, aby se vzájemně lépe poznali, a to i se svými třídními učitelkami, Ing. Marií Havlovou a Mgr. Zuzanou Pechovou.

Jako každý rok se o zajímavý program starala dvojice Ing. Dagmar Renčínová (zástupkyně ředitele školy a výchovná poradkyně) a Mgr. Eva Zajíčková (metodička prevence sociálně patologických jevů).

Celý den až do pozdního večera se střídaly seznamovací hry, aktivity založené na projevu slovním i fyzickém, malovalo se, světlo světa spatřily moderní verze známých pohádek – takže o zábavu nebyla nouze. Navíc teplé počasí umožnilo užít si vodopád nad Oldřichovem nejen pohledem, ale i na vlastní kůži. A protože „vodopád“ nemá příliš velký sklon, zaslouží si spíš název skluzavka, a právě tímto způsobem ho zdolávali odvážnější studenti a studentky.

Na závěr pobytu přišla řada na hodnocení, včetně udělení celkové známky za prožité dny. Co se líbilo nejvíc? Antistriptýz. Pokud někdo netuší, co si má pod názvem aktivity představit, pomůže mu fotogalerie pod textem. Do „historie“ se (nejméně do příštích harmonizačních dnů) zapsala třída 01T, která pokořila rekord v počtu navlečených oděvních součástek na jednoho svého tlouštíka, a to úctyhodných 59 kusů.

Abych nezapomněla, průměrná celková známka udělená harmonizačním dnům byla od třídy 01: 1,5 a 01T: 1,6. Na úvod studia to není vůbec špatné vysvědčení:-)

Mgr. Zuzana Pechová