První ročníky navštívily pražskou UMPRUM

16. 6. 2016

V minulém týdnu se vydali studenti prvního ročníku na návštěvu pražské UMPRUM na výstavu studentských prací. Za svým výletem se ohlížejí v následující krátké zprávě:

Dne 9. 6. 2016 jsme navštívili Vysokou školu uměleckoprůmyslovou (UMPRUM) v Praze. Pro cestu do Prahy jsme využili linek RegioJet. Z Černého Mostu jsme cestovali na UMPRUM metrem, což představovalo pro mnohé z nás zážitek (někteří z nás si zapomněli označit lístek).

Na UMPRUM jsme strávili celé dopoledne. Navštívili jsme postupně tři ateliéry s různým zaměřením vztahujícím se i k našim studovaným oborům. Ateliéry nás provedli studenti školy a kromě informací o kolekcích v nich vystavených, nám sdělili i cenné informace o různých oborech, které se na škole dají studovat, informovali nás i možnostech přijetí na tuto školu.

Na své si přišli Oděváři i Textiláci, protože první dva ateliéry byly věnovány oděvní tvorbě a poslední ateliér byl zaměřen na textilnictví, konkrétně na modrotisk. Všechny z nás zaujala v Ateliéru designu oděvu a obuvi rozsáhlá kolekce oděvů nazvaná „Japonská klidná síla“, která vznikla pod vedením Liběny Rochové (dostupné na webu).

Po návštěvě UMPRUM jsme se přesunuli historickým centrem Prahy na oběd. Po obědě jsme navštívili historický objekt Vyšehrad. Navečer jsme se unavení a plni dojmů vrátili do Liberce.

Barbora Švarcová, Johanka Černá, O1