Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

4. MÍSTO PRO TROJICI NAŠICH STUDENTEK V KRAJSKÉM KOLE 38. ROČNÍKU SOČ JE VELKÝM ÚSPĚCHEM

13. 5. 2016


Kristýna Stehlíková, Veronika Oláhová a Dana Strackeová z 03T dosáhly se svou prací na téma „Vzorování na historickém stuhařském stavu Saurer“ velmi pěkného úspěchu. V konkurenci 10 týmů středních škol Libereckého kraje vybojovaly krásnou „bramborovou“ medaili v soutěži Středoškolské odborné činnosti (SOČ).


Úspěch se rodil postupně. Děvčata začala téma zpracovávat už loni, první zkušenosti s prezentací práce získala na konci minulého školního roku na akci  StreTech v Praze.

Na soutěž SOČ se letos zodpovědně chystaly spolu s vedoucí práce, Ing. Lenkou Fuxovou. A nepodcenily ani důležitou součást obhajoby práce  – nácvik mluveného vystoupení před obecenstvem a hlavně porotou, ve které se objevily známé tváře, např. Mgr. Oldřich Palata ze Severočeského muzea Liberec. Práci obhajovaly v soutěžní kategorii „Teorie kultury, umění a umělecké tvorby.“

Zodpovědného řečnického úkolu se velmi dobře zhostila Kristýna Stehlíková: „V úvodu soutěžního dne jsem byla velmi nervózní. Všímala jsem si sebevědomí našich konkurentů, hlavně z gymnázií. Ale kupodivu při samotné prezentaci moje tréma ustoupila a se svým výkonem jsem byla spokojená. Nejvíc mě potěšila pochvala od Ing. Arch. Jiřího Hakulína, který se  mezi porotci jevil jako nejpřísnější,“ svěřuje se Kristýna.

„Týna neudělala žádnou chybu,“ potvrzuje její kolegyně a spolužačka Veronika, „navíc dokázala velmi pohotově a kvalifikovaně zodpovědět všechny dotazy porotců,“ chválí svou svěřenkyni Ing. Fuxová.

Všechny dívky se shodují na jednom – účast v soutěži pro ně byla velmi zajímavou a cennou zkušeností jednak vzhledem k blížící se maturitě, ale též v souvislosti s plány pokračovat v navazujícím studiu na vysoké škole.

Mgr. Zuzana Pechová

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se