Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Jak se měli čtvrťáci v Anglii - účastníci zájezdu se podělili o své zážitky

25. 11. 2015


Za týdenním jazykovým zájezdem do Anglie se ohlédli někteří jeho účastníci: Michaela Forštová, Kristýna Marková, Anna Sanetrníková a Monika Svobodová z 04 a Petr Dědek a Simona Hoskovcová z 04T.


Své zkušenosti s konverzací v angličtině hodnotí pozitivně:

„Mluvila jsem hodně a často. Domluvila jsem se dobře. Často jsem si povídala s hostiteli a ve škole.“ (Kristýna) „Když na mě mluvili srozumitelně a pomalu, rozuměla jsem všemu.“ (Míša)

Na co budou vzpomínat?

„Viděli jsme nádherné památky.“ (Simona) „Bavilo mě krmení veverek v londýnském parku. Líbil se mi přístav a moře v Brightonu.“ (Monika) „Do školy nosí krásné uniformy.“ (Simona) A všichni oceňují milé, přátelské a ochotné Angličany, podle Kristýny navíc se smyslem pro humor.

Hostitelské rodiny se lišily:

„Naše hostitelská rodina byla naprosto úžasná, jídlo bylo dobré a dům útulný.“ (Kristýna)

„Pobyt u rodiny byl skvělý. Byli velmi přátelští, pořád si s námi povídali.“ (Monika) Naopak dvojice studentů, Petr a Patrik, byla zklamaná: „Rodina byla nekomunikativní, nedostatkem bylo i málo jídla.“ (Petr)

Celkové dojmy byly ale nakonec pozitivní:

„Anglie je krásná. Ať už se jedná o malá městečka, jako např. Worthing, anebo samotný Londýn.“ (Anna) „Výuka ve škole probíhala spíše jako škola hrou, ale myslím si, že jsme si to všichni užili a rozmluvili jsme se.“ (Kristýna) „Velmi se mi tam líbilo. Chci se do Anglie vrátit, nejlépe aspoň na měsíc.“ (Simona)

Hodnocení jazykového zájezdu připojila i Mgr. Iva Havlíková, která skupinu doprovázela:

K tomu už snad není co dodat. Procházka nad útesy „Seven Sisters“ byl zcela jedinečný a neopakovatelný zážitek!  A prohlídka bitevní lodi v přístavu Portsmouth? To se nám tady v Čechách určitě nepoštěstí vidět. A co se mě osobně týče – moje „host family“ byla naprosto úžasná, přátelská a pohostinná. To poslední dokládá můj 1 kg váhy navíc.

Zapsala: Zuzana Pechová

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se