Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

V Miláně bylo krásně aneb Školní zájezd na Expo 2015

11. 10. 2015


Také díky finanční podpoře SRSPŠ se šestnáct našich studentek s pedagogickým doprovodem v minulém týdnu podívalo do italského Milána a navštívilo světovou výstavu Expo. O své zážitky z Itálie se s námi na následujících řádcích podělila Iva Macháčková z O2T.


V úterý 6.10 2015 jsme se vydali na dlouho očekáváný zájezd do Itálie. Odjez byl naplánovaný na pátou hodinu odpoledne. Po chvíli čekání konečně dorazil autobus … no autobus, spíše mikrobus. Trochu jsme se obávali, zda se do něj všichni vejdeme, a tak se každý rychle snažil zbavit zavazadel a uháněl do autobusu.

Po dlouhé, trochu nudné a únavné cestě jsme v ranních hodinách konečně dorazili do Milána. Svezli jsme se metrem a čekala nás návštěva některých památek. Prohlédli jsme si katedrálu Duomo. Mě osobně okouzlila krásná podlaha a veliká vitrážová okna. Poté následovala návštěva Galleria Vittorio Emanuele II. s mnoha luxusními obchody.  Odtud vedla naše cesta k nedalekému divadlu Teatro alla Scala a poté jsme vyrazili k hradu Castello Sforzesco. Tam jsme si prohlédli nedokončenou sochu od Michelangela. Architektura města mě opravdu okouzlila. A co Italové? Je těžké říci, jací jsou, během tak krátkého času to nestihnete poznat. Ale zdáli se mi stejní jako jsme my, Češi, jen trochu temperamentnější.

Druhý den zájezdu se byl ve znamení výstavy EXPO. Když jsme přijeli na parkoviště, před areálem byla všude spousta lidí. Zpočátku mi to trochu vadilo, ale nakonec to utvářelo jakousi výjimečnou atmosféru. Jako první jsme hledali pavilon České republiky. U něj byl bazének a také stánek s občerstvením, kde se prodávala česká jídla a nápoje. Samotná expozice našeho pavilonu byla zaměřena na naše lesy a samozřejmě představovala cizincům naši zemi. Výstava EXPO byla úchvatná, a i přes obrovské množství lidí a nekonečné fronty před jednotlivými pavilony si myslím, že jsme si to opravdu užili. Nevím, na co jsem se z programu zájezdu nejvíce těšila, ale zvědavá jsem byla právě na EXPO, které mě nadchlo.

Po hodinách strávených na výstavě už nás čekala jen cesta domů. A jestli zájezd splnil má očekávání?  Tak to tedy rozhodně ano! Poznala jsem novou kulturu, měla jsem možnost prohlédnout si italskou architekturu a užila si spoustu zábavy.

 

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se