Zahájili jsme nový školní rok

6. 9. 2015

V úterý 1. září jsme ve škole přivítali Libuši Řehákovou, majitelku módní značky LOVELILI, zabývající se navrhováním a výrobou dámských kabelek a oblečení.

A v Krajské vědecké knihovně proběhla imatrikulace prvních ročníků.

Stalo se v několika posledních letech tradicí pozvat první den nového školního roku na naši školu absolventa, který má úspěch ve svém oboru. Letos naše pozvání přijala půvabná Libuše Řeháková, která se postavila před studenty 2. ročníku.

Libuše Řeháková, která maturovala v r.2004,  upřímně a sebekriticky přiznala, že školu trochu zanedbávala, „což se mi pak vymstilo“ a že ke školní němčině musela v práci přidat vlastním úsilím doháněnou angličtinu.

Po maturitě zakotvila v Praze. První důležitou životní a profesní zkušenost nabyla u známého návrháře Josefa Klíra (rovněž absolventa SPŠT), u něhož poznala, že pouze když člověk tvrdě pracuje, tak se kýžený výsledek dostaví.

Před třemi lety založila Libuše vlastní módní značku Lovelili. Impulz přišel díky příteli, jehož rodiče pracovali v Číně, což se vzhledem k levné pracovní síle a ceně materiálu jevilo jako výhodné. Avšak v dnešní době toto zjištění už zdaleka neplatí, a proto se rozhodla výrobu přesunout.

„Život je o náhodě, a proto neodmítejte nabídky,“ poradila studentům v závěru svého vystoupení sympatická Libuše Řeháková.

Od 11 hodin se ve velkém sále Krajské vědecké knihovny v Liberci konala imatrikulace 1. ročníků. Na její průběh se můžete podívat ve fotogalerii.