V ADVENTU SE BAVÍME I POMÁHÁME

21. 12. 2014

Na naší škole máme rádi tradice. A tak se – jako každý rok – rozsvítil u hlavního vchodu krásný vánoční stromek a začal se odpočítávát čas do Vánoc.

Jednotlivé třídy svátečně vyzdobily své kmenové učebny a ani trochu to neodbyly, naopak. Každý chce vyhrát a být oceněn! Nakonec se porotě nejvíce líbila učebna vyzdobená  třídou 01T.

K dalším letitým zvykům na naší škole patří charitativní sbírka pro opuštěná zvířátka v libereckém městském útulku. Za vybraných úctyhodných 6174 korun je třeba poděkovat všem, kdo mají srdce na pravém místě, a jmenovitě žákům 02, kteří letos darovali nejvíc.

Poslední den školní docházky v kalendářním roce 2014 se všichni, žáci a učitelé, shromáždili v tělocvičně, aby se pobavili při VÁNOČNÍ AKADEMII. Úvod akce patřil ohlédnutí se za úspěchy předchozích měsíců, ať už se jednalo o úžasné 1. místo  na Mladém módním tvůrci v Jihlavě či o 2. místo v mezinárodní soutěži Módný návrhár v Ružomberoku. Aktéři těchto úspěchů byli oceněni hodnotnými cenami. Své ceny si též odnesly vítězky školního kola Olympiády v českém jazyce, z finanční odměny se taktéž mohly radovat třídy, které zvítězily v popsaných soutěžích. Navíc si každý účastník akademie domů odnesl malou pozornost.

V druhé části slavnostního dopoledne přišel čas na připravená vystoupení všech tříd. Ale ještě před nimi vystoupil „folklórní soubor“ složený z pedagogů a pod taktovkou flašinetáře (Ing. Oldřich Haas) odzpíval koledičku „ Vondráši, Matoušiˇ“. Studenti za svými kantory ani trochu nezaostali – vystoupily třídy zpěvavé i tancující,dokázaly se doprovodit na různé hudební nástroje, zazpívat v cizím jazyce (francouzské „Rolničky“), písně prostonárodní i takové, které v žádné sbírce národních koled zatím nenajdete. Veselá nálada a energie provázející tyto společné výstupy byla příjemným a milým zážitkem končícího roku.

Po tradičním společném odzpívání koledy Narodil se Kristus Pán se se studenty s přáním krásných nadcházejících svátků  rozloučil pan ředitel.

Advent se letos vydařil, popřejme si vše dobré do nového roku 2015!

Napsala: Zuzana Pechová